Jump to content
Sign in to follow this  
Freedy

1.9 D - špatný teplý start

Recommended Posts

Zdravim

už delší dobu řešim problém u 1.9 D , po výměně vstřikovacího čerpadla (Bosch) pokud je motor studenej stačí nažhavit a chytá na první otočení, ale pokud je motor ohřátej špatně chytá a musim sním dýl točit, pomůže pokud dlouho žhavim. Měl jsem i sundanou hlavu, ventily jsou zabroušený a vůle udělaný. Zjistil jsem, že pokud nastavim předvstřik čerpadla na hodně málo tak to chytá i teplý, ale nechce se pak motoru moc roztáčet a klepe. Jinak motor pak jede úplně normálně a ještě jsem si nechal repasovat vstřiky. Tak kde je chyba, že by vyběhaný čerpadlo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuším na xantiaclubu se toto řešilo.Rada jak identifikovat či vyloučit závadu-polejt (ochladit)vstřik.čerpadlo,nastartuje -li poté dobře je špatné čerpadlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu predpokladam ze bude chyba cerpadla a to konkretne nastavenia predstreku v somotnom cerpadle ktore je riadene automatickzm nastavovacim mechanizmom(to je ta vecicka cez ktoru tecie voda a ohreje bymetal a uvolni lanko v boudene. Tym klasnu otacky motora. INak ked ajto nastartujes ked je chladno a je studeny kolko mas otacok? klasnu otacky ked sa motor zohreje?

Potom bolo bz dobre presne skontrolovat ci je nastaveny prvy vstrek. Ale to ti mal urobit ten co ti to menil. polievat mozes kolko chces cerpadlo to ti nepomoze jedine co pomoze je mechanizmus ktory je mimo cerpadla a ide do hrdla na vodu a vedie z toho bouden s lankom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to bude čerpadlo, nastavený je dobře, ale jak psali na xantia clubu, ochladil jsem vysokotlakou část čerpadla při ohřátym motoru po jízdě a startovalo to zase na první otočení, jako studenej start. Takže budu muset sehnat jiný.:myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...