Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

otáčky na 406


tibore1

Recommended Posts

dvojhmota ee, mam uz dlho jednohmotu a pred nedávnom mi to zacalo tiez robit, ale len pri studenom motore, potom uz nie.. :)

Ahoj co za sadu s jednohmotou tam pásne prosímtě na tu 2.2HDI co máš v popise..Taky bych chtěl časem vyměnit ale nevím za jakou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl podobné kolísání v letních vedrech. Vyměna váhy vzduchu to vyřešila. Ale pozoruji jinou věc. Nevim zda jsem si toho nikdy nevšiml a je to normální ale i tak bych chtěl vědět jak je možné toto. Při jízdě se zařazeným neutrálem mam cca 900otáček. Když zastavim 800 otáček. Přece to musí být jedno jestli jedu nebo stojím. Toto je pro mě velká záhada a kdyby mi to někdo objasnil, tak budu šťaten. V servisu na mě koukají tak jako že si vymýšlím. Prostě jedu třeba dojíždím na semafor, vyřadím, otáčky 900 až se dostanu s rychlostí na 0 možná malinko nad, otáčky klesnou na 800. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jak říká vlk406, je to kvuli bezpecnosti. Dokonce jsem to cetl i v nejakem manualu u Opla, ze pri jizde na neutral si ridici jednotka trosku prida. To kvuli podtlaku pro brzdy a lepsi chod posilovace rizeni. Pri zastaveni otacky spadnou na normalni volnobezne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Určite to je v poriadku, robí to asi u každého. U mňa občas blbne senzor rýchlosti na prevodovke a vtedy sa to za jazdy chová ako keď auto stojí, otáčky padnú nižšie a tiež podstatne rýchlejšie spadnú. Je to cítiť pri preraďovaní, je to menej komfortné vtedy, akonáhle začne senzor ukazovať rýchlosť tak sa to všetko vráti do normálu. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze po dnesnej jazde som stihol postrehnut, ze nie vzdy to s tymi otackami robi. Napr. dnes po vyradeni pred stopkou mal tych cca 820, po zastaveni rovnako. Cim to vobec moze byt ovplyvnene?

mne to tiez robi,a neriesim to tiez mam66kw siemens,menil som tam tiez na cerpadle nejaky snimac potom som bol na dia ze je to ok ale trochu kolisu otacky stale,hlavne studeny start,inak auto ide dobre,podla mna to bude nasou super predrazenou a kvalitnou naftou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...