Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LPG 605


pepsn

Recommended Posts

Zdravím, já a moje malá popelnice si zase tak trochu nerozumíme. Je to Peugeot 605 2,0i 89kw rv.92 má podtlakový systém BRC.

Mám takovýto problém - auto startuje na benzín perfektně, ještě líp jezdí, ale při přepínáni na LPG mi auto přepne, jen když je studený motor. Když je motor teplý a jdu někde na 30 min, nebo na 2hodiny, tak už to nemůžu ani za boha přepnout. Nezbývá mi pak než jezdit na benzín. Druhý den jsem to šel znova vyzkoušet a přeplo se mi to na plyn krásně a to hned po nastartováni a vytočení motoru nad 3tis ot - mám přepínač ve střední poloze. Motor byl po ránu studený. Řekl jsem si, že vyzkouším vypnout motor a znova nastartovat a vytočit. Bohužel už se to na plyn nechytlo. Motor jsem měl poprvé nastartovaný tak do 5min. Motor jde v pohodě nastartovat na benzín, a když ho vytočím nad 3tis ot. a má se přepnout na plyn, tak to standardně cvakne, že se přepl, ale motor zdechne. Nevím si rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Den třetí.

Včera jsem s autem nikam nejezdil, protože nechtělo přepnout na LPG.

Dnes ráno jsem šel auto vyzkoušet, zda se něco změnilo - od včerejška jsem s ním ani nepohl. Nastartuji na benzín, vytočím 3tis ot. a LPG se přepne. Zajel jsem s tím hned do obchodu a po nákupu si říkám, že to zase určitě nepojede na plyn a ejhle nastartuji a autíčko se přeplo. Dojel jsem domu a na parkovišti to ještě tak 5x zkouším a LPG zase normálně přepíná. Tak teď jsem z toho vůl. Čím to může být ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám si zápisky pro radost:

Den čtvrtý.

Jedu do práce 100km auto se přepnulo v pohodě na plyn (za studena), za dvě hodiny kdy chci odjet z práce se auto zase perfektně přepnulo na LPG (teplota kolem 60st.)

Zajel jsem s ním ještě nakoupit. Za 15min když jsem nakoupil, chci odjet (90st.) a zase ten samý problém, auto při vytočení jen cvakne a nepřepne se na LPG.

Vyzkoušel jsem to asi 3x a nic, tak odjíždím dom na benzín.

Vyměnil jsem už zapalovací cívku, která mi odešla před 14dny za starší, ale funkční a stejného typu.

Dále jsem vyměnil, zapal kabely + svíčky - úplně nové NGK.

Startování na benzín jde krásně. Dále před 2tis km jsem si nechal vyměnit LPG filtr.

Sám se v LPG nevyznám, ale nemohly by to třeba dělat ty membrány. Má LPG nějaký krokový motorek?

Jak říkám nerozumím LPG, ale ledaco se naučím.

Nebo třeba svíčky, teploty motoru se různí a někdy se to přepne na LPG za studena jen poprvé a pak za tepla ne.

[upravil dne 15/8/11 od pepsn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budu muset kontaktovat firmu.

I když se mi zdá, že to bude nějaká blbost, teď jsem to šel znovu na parkovišti nastartovat a vytočit otáčky ať se to přepne. A ono se to přepnulo. Pak jsem vypnul zapalování, že to vyzkouším ještě jednou a pak už se mi to na LPG nepřepnulo. Zkusil jsem to 3x a pořád nic. Nechápu, jak to může jednou jet a pak už ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně opraveno,

byla to cívka na reduktoru, oprava trvala dvě minuty. Přijel jsem do servisu LPG, vyšel klučina a řiká \"co tomu je\'\'. Já na něho \"nejede to\'\' - pousmáli jsme se, podival se na to a řekl. Nojo cívka v prd.... a já na něj kolik stojí na takovou popelnici. Za minutu vyšel z gáráže vyměnil kus za kus a má malá popelnička zase táhne jako o život. Měli jsme oba radost a tak mi řekl že za to nic nechce. I takoví borci existují a chválím ho :papa:)

[upravil dne 15/8/11 od pepsn]

[upravil dne 15/8/11 od pepsn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...