Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poškozený lak - páté dveře


Recommended Posts

Zdravím,

moje 206ka má lehce poškozený lak po oknem na pátých (zadních) dveřích. Viz obrázek: http://imageshack.us/photo/my-images/220/dsc00102gk.jpg/ a http://imageshack.us/photo/my-images/34/dsc00103yl.jpg/ . Přemýšlím, jak to opravit :) ... Přelepování fólií se mi moc nelíbí (obzvlášť pokud by byla černá), přelakovat celé zadní dveře se mi taky moc nechce - už proto, že by to strašně dlouho trvalo, ehm... Je reálná možnost opravit to jen \"lokálně\" zbroušením starýho laku a přestříknutím? Nebo máte ještě nějaký nápad? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám stejný problém, ale na kufru, taky hned pod sklem... Já mám výhodu, že mám stříbrné auto, koupil jsem si antikorozní nátěr, přetřel a je to OK. U tebe to bude horší... Nechej si změřit odstín a namíchat si stejnou barvu, jemný brusný papír a potom si to malinkým štětečkem přetři...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Štětkování nepřichází v úvahu, to není Škoda 120;)

Kup si v Peugeotu opravný sprej pro Tvoje auto, podle kódu barvy auta.

Trochu to přebruš, v případě potřeby stříkni plnič, a potom lak. Dobře si to kolem dokola olep, ať tříkáš co nejmenší plošku, poslední vrstvu clar laku stříkni do rozprachu:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle jsem take resil :) cca pred 14 dny :) vybrousil jsem to 80kou papirem tak ze co chtelo dolu to slo dolu :) sice jsem se dostal na flek asi 40x20cm,ale to je potreba, jinak seti to rozleze zase nekde :)

vybrousit, plnič, sbrousil jsem ho a byla tam furt nizka vrstva, tak jeste jednou, zarovnal jsem to 1200kou pod vodou a pak na to lak ve sprayi. odstin podle VIN popr ho budes mit na levem viku tlumice v motorovem prostoru nebo v ridicovych dverich. jsou to 3 pismenka :) pokud ho chces zjistit. nahodi sem VIN a ja s ti na to podivam :)

jelikoz ja mam KRG kde se barva micha jako dvouvrstva, je nutne aplikovat po 30 minutach co to nastrikam jeste bezbarvy lak. to den nechas zaschnout, prebrousil jsem to 2000kou a pak jsem to jeste prestrikl jednou bezbarvym,ale nesmis s nim setrit :) po chvilkach aby to nestykalo nanist slusnou vrstvu a poradne to rozstriknout. tedy v miste opravy nejvice laku a postupne cca 20cm mimo zmensovat mnozsvi laku. ono s to krasne sleje. Nutne je aby si jeste povrch kolem opravy zmatnil, nejlepe 1200kou pod vodou.

pak druhy den vemes brusnou pastu (ja koupil za 155kc v barvach) a houbicku na nadobi a brousil jsem :) cca za 15 minut uvidis prvni vysledek :) barva by mela krejt v pohode a i ten berbarvy lak by mel byt v poho.. pokud to nahdou udela na tom prechodu takovou caru popr flek, prestrikni to bezbarvym a nech to jeste den :) a pak to krasne rozlesti :)

A pozor na hrany :) ja si am nechal hranku a je to nehorazne videt... tak to budujeste predelavat :)

Naklady:

Spray KRG 400ml- 220Kč

Bezbarvy 200ml - 100Kč

Plnič - 100Kč

Brusny material - cca 60Kč

Pasta jemná - 155Kč

Houbička - nalezena doma

a hodně trpělivosti :)

ja ted prestrikaval lemy zadnich blatniku :) zitra ti sem postnu fotky jestli chces :)

PS: pokud mas metalizu,tak tam je to nanaseni trosku jine a slozitejsi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mám právě metalízu a ještě oranžovou (KHD - Tangerine Pearl), takže se bojím trošku toho aby ty odstíny sedly a neměl jsem pod oknem flek :-/ ...

Trochu to přebruš, v případě potřeby stříkni plnič, a potom lak. Dobře si to kolem dokola olep, ať tříkáš co nejmenší plošku, poslední vrstvu clar laku stříkni do rozprachu

Zbrousit smirkovým papírem, oblepit, stříknout plnič (případně), pak opravný lak a pak to přestříknout ještě bezbarvým? Chápu to dobře? Zaschne to v nějakým rozumným čase? Garážuju totiž na ulici před barákem :-/ ...

Jo a: myslíte, že se ten sprej dostane i do spáry pod oknem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný;)

Já se na to dívám tak, že si nebudu dělat rozvody na autě když tomu nerozumím a nechám to na odborníkovi.

Je jasný že nemůžeme umět všichni všechno, jen prostě když náhodou něco neumím, tak si to raději nechám udělat, ale chci aby výsledek byl tak jak má být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...