Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Smerovky


dusko201

Recommended Posts

Co třeba to nalepit zevnitř světla ... možná blbost :D

Ale mě se to dost líbí :)

[upravil dne 4/8/11 od MilanF1]

Myslíš, že kdyby to bylo zevnitř, tak by ti policajti nic neřekli? Už jsem viděl světla, který maj takový blbinky normálně prodávat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to moc pěkný, ale nedostaneš za to po kokosu od policie?

pocuj to je jedno co mas na aute ak chlpaty chcu vzdy si najdu nieco aby ti mohli flastr....

ked sa to tak vezme veskery tuning ma zakani a pozri kolik aut stym jezdi a nik sa nestara o to ci ho za to zastavia proste sa mi nieco lubi tak si to na auto dam a flojdy seru ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde spíš o to, proč poldům ten flastr usnadňovat a ještě na sebe upozorňovat. Není nevyhnutelné, aby tuning doplňky byly zakázané. V tomto případě jsou diametrálně změněny geometrické parametry toku světelného kužele, které jsou definovány v příslušných předpisech EHK. Tam je mj. stanoveno, který druh světla jak, kolik a jakými směry má svítit. To bude takovýmito úpravami zaručeně změněno. Nemluvě o tom, že veškerá světla jsou nějak homologována a zastíměním jejich částí se všechno změní a tím to ztratí platnost homologace jednoduše proto, že světlo (nebo jakýkoli jiný komponent) je změněn, či upraven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dusko201: to co jsi napsal to totální blbost..veškerý tunning není zakázaný jen je zakázané mít na autě nehomologované věci či úpravy proto aby předešlo tomu že ti na dálnici ve 180ti ulítne křídlo nebo nárazník atp. ..pokud budeš mít vše s TUV či jiným certifikátem tak není problém zajet na skušebnu či STK a věci ti dopíší do TP ..

jinak naprosto souhlasím s tím co píše Edison nálepkou je změněný tok světla.. a mě osobně se tohle třeba vůbec nelíbí tyhle rychlokurzy \"tunningu\" a dával bych za ně ty největší pokuty nebo rovnou sebrat TP

BTW: jen tak pro info TUV certifikát není jen kus papíru a má své opodstatnění ..jinak i vyrobený díl se dá zhomologovat pokud bude mít určité parametry jen to bude něco stát

[upravil dne 4/8/11 od Dopiťák]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to bude stát asi celkem dost. Ještě k těmle konkrétním \"úpravám\" nejrůznějších světel... A právě na blinkrech bych za toto majitele přímo odstřelil... Dyk to bude blbě vidět nejen zezadu, ale hlavně z boku, což (nejen) blinkry MUSEJÍ být vidět, to snad uznáte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moment.. Boční máš vcelku vpředu. Za barákem to neuvidíš, kdyby ses zbláznil.. Směrovky MUSEJÍ být viditelné skutečně přímo v rozích vozidel. Někde v předpisech EHK bys našel přímo náčrtky a míry úhlů, v jakých musejí být viditelné, včetlě toků světel do stanovených směrů.

Představ si situaci, kdy couvající vozidlo zpoza zábrany (byť třeba \"dobře\" umístěné dopravní značky) vystrčí zadek... Už v prvních centimetrech musí být vidět případně aktivní bilkající směrové světlo. Obrysová světla mají mít podobné vlastnosti. Proto to jsou OBRYSOVÁ světla, že...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehádam sa, v tomto prípade sa jedná o smerové svetlá. Obrysové svetlá je samozrejmosť a keď cúvaš ta ti svietia aj cúvacie svetlá a tak viditeľnosť inými účastníkmi premávky je bezproblémová.

Teraz ma nenapadá prsní typ auta ale sú aj také ktorým zadné svetlá a tak aj smerovky nezasahujú do bočnej línie auta (takže svietia len do zadu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono někdy konstrukcí jen toho krycího plastu, který je jen vystouplý nad povrch může být zajištěno to, že je vidět pod dostatečnými úhly... Světlomet tedy nemusí nutně zasahovat do bočních linií vozu. Ty míry neznám a předpis nemám... Ale vím, že jsem na to v těchto předpisech narazil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říkám, že jsou stanovené nějaké úhly, které z hlavy neznám. Jak jistě víš, i ta oktávka má ten zadek tak říkajíc mírně vyboulený, což je patrné na té první fotce. Taky je tam patrné tvarování vnitřní paraboly, která evidentně zajišťuje to, aby to světlo i v s rozptýleným charakterem směřovalo kamsi do boku. Jistě když někdo bude chtít si ten obrázek, kam to má svítit najde. Já tu o tom píšu proto, že to světlo, o kterém se tu bavíme tak taky bylo navrženo a schváleno a pak přijde nějaká truBka, která ho z 80% zastíní... By mě zajímalo, proč si to nedá na hlavní světlomety... Nebude to proto, že by nic neviděl??? A na ostatní kašle, tak dozadu to narve!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybychom si auta stavěli jak se nám líbí a neexistovaly by, nebo nedodržovaly-li by se nějaké zásady, to by to asi vypadalo... :-) Od toho tu NORMY máme... Už samo to slovo NORMA mluví samo za sebe... Zákon, předpis... to jsou taky NORMY... A s tím souvisejí mraky věcí, včetně papírování... Kdybychom byli schopni se domluvit jako společnost, tak by to být nemuselo, ale domluvit se schopni nejsme... Dyk nejsme ani schopni nějaký předpis dodržet... vždy se najde někdo, kdo je bude porušovat tak říkajíc \"prostě proto\", nebo protože ON SI MYSLÍ, ŽE TEN PŘEDIS JE BLBEJ... a z mnoha dalších důvodů... Achjo.. kam jsme se to dostali... Myslím celou společnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš pravdu a súhlasím s tebou. ale myslim že týmto asi urobíš okoliu menšiu škodu(myslim tu nalepku) ako niekto na favorite,čo mu prebija elektrika a namiesto smerovky mu blika spatecka,alebo brzda. po meste toho nabeham dost vela, a vidam kadeco. dnes mi napr. sliepka v kruhaci nedala prednost, a to sa na mna pozerala ked mi tam vchadzala.!!!

ale najlepsi su mladenci co si myslia ze smerovka je tuning a nemusi sa pouzivat. za to by som fakt daval k muru:grr

sorry ak som mimo diania

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli menší, to nevím... Ale to, že mu bliká něco jinýho, nežý má, bývá blbá kostra a ne přebíjení... ;-) Jinak s Tebou taky naprosto souhlasím... Ono je to nejvíce o lidech... A ti se na svých miláčcích dovedou fakt děsně podepsat a dokonce tím dát najevo, jak kašlou na ostatní kolem sebe... Toto je toho zářným příkladem: \"Me se to líbí a vy ostatní se třeba pose*te\". A když náhodou to na autě není vidět, co si o lidech kolem sebe myslí, tak se tak aspoň chovaj... Dnes si tak jedu po městě, v rychlejším levém pruhu, jeden vpravo téměř za mnou se mi začal tlačit na mou zadní pravou stranu auta a ještě na mě cosi pokřikoval... Nechápu, co tím myslel. Jinak neboj.. já mám nalítáno taky celkem dost po celé Evropě... Tak vím, jak se chovaj šoféři jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...