Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej do 306 1.9 XRDT


Jindra xrdt

Recommended Posts

Ahoj,

Vrtá mi hlavou taková maličkost..Pro můj motor je doporučený olej 15W40, ale mám možnost používat daleko kvalitnější olej Shell ULTRA AB 5W30..Může se tento kvalitnější olej použít? běžně jsem přecházel z minerálu na polosyntetiku, ale rovnou na syntetiku? Podle mě by to mělo mít jen pozitivní vliv a doporučení je, jakoby nedávat horší než 15W40...Nevím poradtě mi někdo prosím..:myslim

mám jen strach aby to třeba nežralo gufera atd...Díky za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nevím zatím to jsou dva tábory, rozsekne to někdo? Čistě teoreticky by se spotřeba oleje zvýšit neměla, ale samozřejmě je to jen teorie...tento olej je doporucen pro moderi motory:aut, ktere by asi mely byt jeste nachylnejsi, nez tenhle starej pracant...ale ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čistě teoreticky ;) se spotřeba oleje zvedne téměř jistě, je jen otázkou o kolik, víc to bude znát samozřejmě v zimě. Jinak někteří výrobci dokonce umožňují míchání olejů různých viskozit ( u stejné řady olejů ) , čímž se můžeš dostat na vhodný kompromis. Pokud máš olej za levno ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...