Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s el. stahováním oken-po zavření sjede o cca.10cm


JirkaMTPO

Recommended Posts

Zkoušel jsem se ptát v tématu o \"Anomálie 807 a spol. \", ale tam se toho řeší víc na jednou, tak si dovoluji založit nové téma.

Mám problém.

Jsem v Chorvatsku a začalo mě zlobit okno u řidiče. Když ho zavřu jednorázovým stiskem tlačítka, vyjede nahoru a hned jsede o cca. 10cm dolu, kde se zastaví. Při zavírání okna po kouskách, ho zavřu a drží do doby, než opustím auto a zamknu, to zas udělá to samé. Zkoušel jsem držet chvíli tlačítko ovládání, vypojit baterku, ale bez úspěchu. Jediné, co udrží okno zavřené je přetahování se s motorkem okna, nebo vyndání pojistky, která je společná pro přední okna a přední střešní okno. To je ale na mrtvici. Pokaždé, když někam vyjedem tam zase nezapomenout tu pojistku vrátit, aby si člověk mohl okna otevřít.

Prosím poradíte někdo? Předem moc díky. Jirka

[upravil dne 2/8/11 od JirkaMTPO]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo to jsem zkoušel, ale ikdyž okno zavřu po kouskách, tak jakmile ztlačím ovladač znovu nahohu, sjede okno zas dolu. Zkusím to ještě obráceně, podržím ovladač při otevřeném okně směrem dolů a pak to samé nahoru, ale tojsem myslím taky zkoušel. Zkošel jsem toho tolik, že už ani nevím. No, zkusím to vše znovu.

Moc děkuju za ochotu a radu. Ikdyž tady mám známé, tak si stím nikdo neví rady. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle ti už radili v \"Anomálii\", že máš nastavit dorazy. Samozřejmě to chce nastavit oba dorazy, když nejde horní tak zkusit spodní a pak horní. A co vyndání ty pojistky po dojetí okna nahoru? Pomohlo to aspoň v tom Chorvatsku? Ty jsi už pak taky nenapsal co s tím máš dál za problémy, jestli ti nějaká rada pomohla nebo ne, proto ti asi už nikdo dál neradil. Zkusil jsi to napíchnout na diagnostiku? Napiš co jsi už dělal a jestli se to změnilo nebo ne. Taky napiš kdy a čím to začalo. Co se dělo před tím .... Napiš co nejvíc ať se je čeho chytit :papa

Edit: Podle toho co píšeš to vypadá, jakoby horní doraz okna vyhodnotil jako překážku a proto se to vrátí o těch asi 10 cm zpátky. Snad by mělo pomoct nastavit dolní doraz aby věděl kde je a pak by se snad ten horní mohl chytit.

Mně začalo okno zlobit potom co jsem s ním těsně před zavřením (asi 10 cm) popojel ještě o kousíček tam a zase zpátky abych měl jen škvírku asi 3 cm. Pak se to zblblo.

[upravil dne 2/8/11 od Bigbadjohn]

[upravil dne 2/8/11 od Bigbadjohn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okno začalo zlobit zničeho nic, před odjezdem jsem asi zapoměl zkontrolovat okna, ale byl jsem zvyklí na to, že vždy, když zamknu dálkou, tak se automaticky okýnka zavřou a sklopí se zrcátka. Nastavování dorazů mi jde jen dolů, když to zkusím nahoru, i při držení tlačítka, vždy sjede. Jen když po kouskách okno zavřu, vyndám pojistku, zamknu auto, tak samozřejmě zůstanou okna zavřená, protože do nich nejde proud. Zkoušel jsem odpojit baterii a zas zapojit, od nastavování dorazů budu mít brzy mozoly, prostě zatím jen ta pojistka, jinak nic. V Chorvatsku budeme ještě týden, před odjezdem bylo auto v servisu na výměně oleje, filtrů, klimatizace a celkové kontroly všeho , co jde. Mimo výměny zmíněného, vše v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobnýho mi taky dělá okno u řidiče. Když ho dám zavřít tak někdy třeba 5cm do úplného zavření se najednou zastaví a rozjede se zase dolů. Něco jako bych tam strčil ruku a ono to pozná. Někdy to dělá pořád a někdy občas. Musím také po kousíčkách to okno pozavírat až je úplně zavřené.

Nevím jak je ta pojistka proti zavření s překážkou dělaná ale asi bude mít tato závada s tím něco společného.

Snad poradí někdo zkušenější. Také mně to štve hlavně když je venku kláda :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to teda zatim nedělá (ťuk. ťuk:D).

Myslím že si jednotka měří proud do motůrku a pokud narazí na překážku, vzroste proud a jednotka si myslí, že okno narazilo.

Při tom kalibrování(podržení) se asi uloží nová hodnota při přejezdu a po dojetí.

Pokud okno drhne, může se stát, že už to bere jako překážku.

Kdyžtak mě opravte :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toho jsem se bál. Mám ve předu ofuky. I ty jsem kvůli tomu sundal, ale dělalo to stejně, bez rozdílu. Ty \"kolejničky\" drážky ve dveřích jsem taky kontroloval, zda tam není nějqaký kamínek, nebo jiná překážka, to by se ale zas oknoi nedalo zavřít ani po kouskách. Teď jak tu každý něco píšete mě napadlo, že zkusím zítra šlohnout manželce zdejší zázračný ořechový olej na opalování a štětičkou na čištění uší zkusím tyto promazat. Myslím, že tady už nic nezkazím. Všem zúčastněným díky, až mi okno vyletí ze dveří - dám vědět. Jirka:papa

[upravil dne 2/8/11 od JirkaMTPO]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

delalo to tchanovi , vyndal jsem to tesneni v cem jezdi okno umyl to jarovou voudou a normalne prostrikal wdčkem a už to maka jak ma , tchan stoji casto na piskovitem parkovisti a dost se tam prasi , mel tam bordel a okno to bralo jako prekazku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak už jsme doma, byl jsem v servisu, kde mi bylo řečeno, že takhle blbne řídící jednotka. Prý se to stává, že zničeho nic začne blbnout a po čase se zase srovná. Tak jsem zvědavý, jak dlouho bude stávkovat ta moje a zda se vůbec někdy srovná. Nevíte, kde je? Ve dveřích? Dalo by se jí nějak pomoci? Jo a nemáte někdo zkušenost s opravou čelního skla. Při odjezdu z Chorvatska jsem chytil kamínek - nic hrozného- zatím, nechci aby se to rozjelo, ale je tam pavouček cca. 0,5-1cm v obvodu. Viděl jsem na netu, že nejdřív pod tlakem vysají dutinu a pod tlakem natlačí nějakou tekutinu, která vyplní narušenou plochu. Předem díky. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem či pomôžem, ale keď mne začalo takto blbnúť pp okno tak som najskôr zhodil tapacír /pozor na šróbik schovaný pod odrazkou, stačí vylupnúť/ prekontroloval elektriku/postriekal kontox/ a potom som dotiahol motorček okna, ktorý bol dosť volný takže, keď mal pracovať /hore-dole/ naklonil sa a vzpriečil okno/sklo/, preto iba skákalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem či pomôžem, ale keď mne začalo takto blbnúť pp okno tak som najskôr zhodil tapacír /pozor na šróbik schovaný pod odrazkou, stačí vylupnúť/ prekontroloval elektriku/postriekal kontox/ a potom som dotiahol motorček okna, ktorý bol dosť volný takže, keď mal pracovať /hore-dole/ naklonil sa a vzpriečil okno/sklo/, preto iba skákalo

Kolik šroubků má ten tapec na předních dveřích 807? Nerad bych na nějakej zapomněl a něco urval.

Nebo jestli nehodí někdo obrázek ze SerBoxu?

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...