Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klepanie u škrtiacej klapky a "cvrčky" pri pridaní plynu


Ivkopivko12tka

Recommended Posts

Pekný deň prajem všetkým.

Mám taký ultimátny problém. Nejdená sa o nejakú funkčnú vadu, všetko ide ako má, problém je v divných zvukoch, ktoré ma v poslednej dobe trápia.

Ide o 306 1.6. Pri jazde s otvorenými oknami popri vypnutom rádii som zaregistroval z odrazov od okolitých stien akési klepanie (Veľmi mi to pripomína klepanie starých smiešnych áut OLCIT, ak to vedľa vás niekedy išlo po ulici, tak určite viete čo myslím). Povedal som si \"doprdele, je to v háji, niečo s motorom, to zase bude dukátovov\". Zastavil som, otvoril kapotu, nechal bežať motor na voľnobeh a nepočul som nič. Motor bol pekný tichučký.

Tak som schmatol plyn, začal poťahovať a následne som lokalizoval dva rôzne zvuky.

Jeden zvuk, klopkajúci ako Olcit išiel akoby od tej rárohy, kde sa nachádza škrtiaca klapka (obrázok tu)

106.jpg

Zvuk je počuť prakticky celý čas, so stúpajúcimi otáčkami samozrejme stúpa aj frekvencia \"klepkania\".

Sú tam nejaké mechanické časti, prípadne čo to môže spôsobovať? Zvuk prichádzal odtiaľ, počúval som motor zo spodu, od hlavy, od výfuku ale klopkanie sa určite ozývalo od vyznačeného.

Ďaľší zvuk, ktorý vydáva sa nedá lepšie popísať ako \"cvrlikanie cvrčkov\". Počuť ho tatiež pri akcelerácii. Dával som to za vinu nejakej dierke vo výfuku. Čuduj sa svete, dierka tam nie je a zvuk sa šíri odtiaľto.

105.jpg

Sú tam také štyry modré veci, ktoré sú \"zapichnuté\" do motora (sviečky?) Tak tie ako keby pri akcelerácii cvrlikajú. Najlepšie je to počuť pri prudkom zošlápnutí pedálu, napríklad pri vytočení jednotky, hodení dvojky a okamžitom zošliapnutí na pedál, doslova \"Dcrzzzzz\".

Dopĺňam, že viečky boli menené (BOSCH) pri 92 000km a auto má nabehané 125 000km. Motor ide inak v poriadku, plynulý ťah, záber, akcelerácia, maximálna rýchlosť, všekto je v poriadku.

Povie mi niekto prosím, či sa s tým už stretol, o čo ide, čo prípande meniť a koľko to bude stáť ? Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...