Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nabíječka baterií TRONIC


lape

Recommended Posts

Ta nabíječka je vcelku na houby. Mimochodem ty baterie jsou naprostá katastrofa - vyzkoušel jsem všechny typy a nevydržely ani zlomek toho by měla nabíjecí baterka vydržet.

Doporučuju nějakou nabíječku která řídí nabíjení podle stavu baterie ( a né že přestane nabíjet za 17 hodin ).

Nedoporučuju rychlonabíječky, pokut to není třeba Varta a spec. 15 min. Varta baterky.

Měla by mít funkci Refresh proti paměťovému efektu ( cykluus vybíjení a znovunabití )

Doporučuju nešetřit, velmi rychle se to vrátí na výdrži baterií, Kvalitních nabíječek je na trhu dost, já používám Vartu , ale dobrá je třeba i tahle http://www.suntech.cz/produkt/68812/Inteligentni-nabijecka-baterii-Voltcraft-IPC-1L-s-displejem.htm

Nebo levnější:

http://www.suntech.cz/produkt/89541/Nabijecka-baterii-Voltcraft-BC-300-s-individualnim-rizenim-kazde-sachty.htm

[upravil dne 31/7/11 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tronic Ti baterky nabije, ale baterie potřebují občas i vybít a pak pomalu nabíjet, kontrolovat teplotu atd.

Doporučuji tu co má koblih69 v prvním odkazu. Mám ji doma a max spokojenost. Baterky dokáže opravdu oživit - vrátí jim 70-80% puvodní kapacity. Nabíjecí proudy se dají zvolit 100, 250 nebo 500mA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam ten levnější model volcrafta (je to teda FK Technic BC 450) a je super, kvuli ceně jsem volil tuhle, jinak koukám po IPC 1, IPC 1L ma nižši vykon ale je levnější

V každym připadě FK technik mohu doporučit a je na tom cenově hodně slušně. Lidl bych asi nebral

http://shop.fkt.cz/nabijecky/c13105/

[upravil dne 31/7/11 od Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ceny neporovnával, spíš jsem to myslel jako přehled slušnejch nabíječek... ono stejně pak člověk vezme konkrétní model a ještě to prožene přes net, jeslti to není někde levnější....

Ještě poznámka - no name nabíječky mají docela často problémy s teplotou ( hlavně ty menší při použitý baterií s větší kapacitou ) a to je pak docela nepříjemné protože některé se vypínají nebo se prostě spálí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá žádné možnosti nastavení, nabíjí jen v páru (ne jednotlivě), nabíjí fakt rychle = akumulátory hřejí (hodně)

EDIT: Koukám, že nabíjí jednotlivě, tak to je už nějaký novější model. Ale i tak možnost nastavení nabíjení je minimální (nulové)

[upravil dne 1.8.2011 od Peta]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja měl nabiječku Konnoc, nabijela každou zvášť a baterky se tak hřáli že se na nich roztavila vrchní folie, s radostí jsem ji vrátil, u rychlonabiječek je duležitá kontrola teploty, jak je špatná nebo není vubec tak to baterie za par nabití zničí. Je lepší nabiječka když bez regulace tak s nižším nabijecím proudem, cca 500mA, nebo s možností nastavení a hlídáním teploty, u rychleho nabijení se musi počitat s kratši životností článku. Stále platí že by se mělo nabijet desetinou udavané kapacity, tzn. baterie o kapacitě 2500mA nabijet proudem 250mA po dobu 12h, když do nich pustim 500mA budou nabitý za cca 6h to je ještě zkousnutelný, ale pustit do nich 1A tak se sice nabijou za 2,5 hodiny, ale budou topit jak kamna a mužou odejit hned při procesu nabijení, pro tohle rychlý nabíjení je potřeba mít baterie který to snesou a jsou pro to určený

[upravil dne 1/8/11 od Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK díky za rady a připomínky.Budu asi vybírat mezi tím Voltcraftem IPC-1L a Voltcraftem BC-500.Ta 500 je levnější,ale nemá fci refresh.BTW je to tak důležitá funkce?Co jsem tak vyčetl,tak je to dobré hlavně pro NiCd baterky,které nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lape: funkce je to užitečná, ale jestli důležitá, to nevím. Podle mě stačí, když ta nabíječka bude umět článek před nabitím vybít - v tu chvíli zajedno nevzniká paměťový efekt a zadruhé můžeš v nouzi udělat \"Refresh\" tím, že ten proces Vybít -> Nabít několikrát zopakuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...