Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Závady V6ky z jiného soudku


JJEENNDDAA

Recommended Posts

Zdravíčko vespolek.

Není to sice záležitost která by se týkala naší značky, ale věřím, že na to přijdeme.

Jedná se mi o auto známého Mitsubishi Galant 2.0 V6 24V 1993rv

Problémy jsou: Volnoběh si dělá co chce, drží třeba 2300 otaček a jen takk se houpe, kdfyž se párkrát vypne a zapne motor tak se volnoběh uklidní. Dále v motoru něco po chvíli začne jemně klepat, nejspiš hydroštely ale napadli mě možna i vstřiky.

Motor má vícebod a lankem ovládanou klapku sání, podle mě by to mohlo bejt podobne jako starší 3.0 V6.

Ptám se proto, že kolega to nechce řešit a chce to prodat, jenomže podle mě mu to nikdo nekoupi a ja bych se v tom klidně poštoural a pokusil se zjistit co a jak, než to prodá. Potřebuju se hlavně dozvědět čeho se chytit.

Předem dík

[upravil dne 31/7/11 od JJEENNDDAA]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladám že sa jedná o naftový motor a keď je ešte staršej výroby, tak pri identifikácii toho klepania by sa dali postupne povoľovať prívodové trubky do trysiek a pri ktorej prestane to klepanie v tej by mal byť problém (ak to bude tou tryskov).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasika jako u všech podobných závad:

1) vyčistit škrtící klapku a zkontrolovat těsnost sání ( včetně všech podtlakových hadic k posilovači... )

2) zkontrolovat klapku která přepíná teplý vzduch od motoru a studený zepředu ( buď je elektrická nebo podtlaková a el. ovládaná a nebo může být i vyhřívání zvlášť )

3) Odpojit na delší dobu baterku pak nastartovat na nic nešlapat nechat ohřát a pak vyzkoušet všechny režimy otáček.

4) Změřit případně vyměnit čidlo teploty chl. kapaliny.

5) zkontrolovat krokový motorek jestli se vůbec hýbe, případně vyměnit.

Samozřejmě musí být v pořádku zapalování ( svíčky, kabely... ) , pokud je motor řízený lambdou ( což asi je ) tak zkusit jinou a zkouknout těsnost výfuku před lambdou....

A asi 3 p....le dalšch věcí :D

PS: Rozhodně začít tou klapkou a okolím...

[upravil dne 31/7/11 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...