Jump to content
Sign in to follow this  
MadVlkodlak

Praská v levém předním ,,kole,,

Recommended Posts

Ahoj,

Měl bych dotaz :) Už se mi to stalo jednou, ale druhej den to auto již nedělalo,,

Za prvé když točím tak slyším celkem nahlas servo.. Asi vyměnit kapalinu že ? Nevím kdy ji tam původní majitelka nalila..

Za druhé k tomu praskání ( to co se mi již stalo ale druhej den to bylo ok ) Včera v noci při točení na obě strany slyším v levém předním kole takové ,,praskání,, ale na zatáčení nebo tak to nemá vliv, jen si to zacvaká/zapraská, na kolo sem koukal jen tak lehce z venku, prosím poraďtě co by to mohlo dělat..

Díky :)

ja so s tym jazdil asi 3 mesiace a pohoda...no bal som sa ze niekde daleko od domu ta pruzina povoli ...je to risk ale tych 14 dni to musi vydrzat ...a do serva dtaci asi len doliat kvapalinu... Ta sa tusim nemeni

Mam z toho uplnou hrůzu, bez peněz a ještě antitalent na opravy... :D Snad to auto vydrží jezdit ještě tak 14 dní ? :(:D

Pokud se pruzina neotáčí tak to vydrží, sedni do auta, někdo ti bude tocit volantem a ty budeš koukat jestli se pružina na zadřeném ložisku nestáčí ( nebo nerozvinuje ). Případně bývá vidět takové poskakování - trochu se zkroutí, překoná sílu zadřeného ložiska a poskočí o kousek...

Určitě horní uložení. Jezdíl jsem se tejným občasným lupáním více než rok. Nejdřív byl zvuk občas pouze při rejdu, pak i při přejíždění prahu do garáže a nakonec i rozjezd a brždění. Jo taky v tom lupalo víc, když pršelo. Asi mám nýchylný autíko.:D

Hlavně jsem změnil \"garážový\" servis, protože v tom původním šli od čepů, přes stabilizátory ramen až nevěděli co dál, protože se pružuna necukala a rukou uložení po vyndání šlo lehce otáčet. Prý zbytečné měnit. V novém servisu to udělali rovnou a mám pokoj.