Přejít na obsah
Dadadavid

Změny v bodovém systému...zase

Recommended Posts

:( Mrchy jedny ... to abych aktuální zimáky vyhodil, mají cca 4,2 mm V létě jsem je dojíždět nechtěl, nesedělo to na nich nejlépe ...

Už se \"těším\" na jaro, jak v TV budou říkat, že lidi přes léto hromadně dojíždějí zimáky a na zimu kupují nové ... to bude bezpečnost na silnicích ... a třeba i prasklých gum na dálnicích ...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Kde jste našli ty 4 mm ? ..jsem to pročetl cely i s diskuzí a o milimetrech jsem neviděl ani čárku :D Tím nechci říct že vám nevěřím ,ale nikde jsem se to zatím ani nedoslechl..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Guest dreamtalks

... no tak jde hlavne o bezpecnost ne ? Na pneu a brzdach by nikdo setrit nemel :bacha

Tohle me netrapi ale snizovani bodu pri telefonovani ( jakoby tim rikali at se lidi vykecavaj pri jizde. To hlavne miluju v Praze, kdy na tebe jeste delaj ksichty ze uhnout z krizovatky nemuze, ze ted ma hovor :P ) me osobne vadi. Povoleni do 0,3 promile - to tam za to loboval Bozkov s Plzni, nebo co ? Porad te presvedcujou jak se nema za volantem pit atd. a pak ti to klidne povolej ? Ach jo kde to zase jsme.

PS: nejsem abstinent, ale chlastat a pak ridit by clovek nemel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Kde jste našli ty 4 mm ? ..jsem to pročetl cely i s diskuzí a o milimetrech jsem neviděl ani čárku :D Tím nechci říct že vám nevěřím ,ale nikde jsem se to zatím ani nedoslechl..

já to taky nenašel,ty 4 mm platí jen pro úseky označený značkou na horách ne??co Stiflere??:myslim:myslim

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, pro úseky to už platí delší dobu ... myslím, že tento návrh počítal s 4 mm, ale nevím, zda to nebylo upraveno ... snad Stifler, nebo někdo kompetentní (s lepším odkazem :D) odpoví ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Podle výše uvedené novelizace by to mělo platit za podmínek určených v této novelizaci.

Ale podle mě to je v jednom zákoně, který měl (má) platit od 1.8.2011, tak těžko říct kdy, zda a od kdy bude platit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

5. Zimní pneumatiky

Důsledek kreativity Mgr. Humla zní v paragrafovém znění takto:

§40 - Provoz vozidel v zimním období

(1) V období od 1. listopadu do 31. března, pokud

a) se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo

b) lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik, a to u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3 500 kg na všech kolech a u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3 500 kg na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg nejméně 6 mm.

(2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije pro náhradní pneumatiku použitou v případě nouzového dojetí

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku