Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s klima - vyřešeno


Ku8icek

Recommended Posts

Ahoj, vím, že je tu spoustu vláken co řeší problémy i tipy a rady co a jak s klimou.

Nicméně problém který mám jsem tu nenašel, už to řeším s autoelektrikářem, jen jsem se chtěl zeptat zda nemá někdo podobnou zkušenost, popřípadě nějaké řešení.

Koupil jsem auto s nefunkční klimou v domnění, že potřebuje jen naplnit, včera jsem se k tomu teprve dostal - jel jsem to nechat naplnit,ale frajer mi řekl, že náplně mám dost, že je tlak dosti vysoký... Ale že mi vůbec nesepína kompresor... Tak jsem to odvezl chlapíkovi co dělá autoelektriku a má PP2000, tak snad něco zjistí...

Každopádně dají se shrnout nějaké možné (obvyklé) příčiny?? Četl a slyšel jsem, že to může být nízkým tlakem náplně (není můj případ), popřípadě elektronikou (pojistky, přívod proudu do kompresoru apod.),vadným teplotním čidlem v kabině, vysokým tlakem náplně, samozřejmě vadným kompresorem...

Nemá někdo podobnou zkušenost??? :roll

Díkes za nápady

[upravil dne 28/7/11 od Ku8icek]

[upravil dne 28/7/11 od Ku8icek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to bude vadny kompresor tak to bude pekna palka za opravu :roll Ja som sa ohladom toho len informoval pretoze sa mi zdal prilis hlucny a mechanik mi doporucil nech ho dam radsej zrepasovat pretoze novy vide kludne aj na 20 000.. Pouzivany neviem :myslim Mozno som tu cenu prestrelil, hladal som to len zbezne tak je mozne ze sa da zohnat aj lacnejsie. Tak snad to nebude tvoj pripad a bude to len nejaky preruseny kontakt alebo nejaka prkotina ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to bude vadny kompresor tak to bude pekna palka za opravu :roll Ja som sa ohladom toho len informoval pretoze sa mi zdal prilis hlucny a mechanik mi doporucil nech ho dam radsej zrepasovat pretoze novy vide kludne aj na 20 000.. Pouzivany neviem :myslim Mozno som tu cenu prestrelil, hladal som to len zbezne tak je mozne ze sa da zohnat aj lacnejsie. Tak snad to nebude tvoj pripad a bude to len nejaky preruseny kontakt alebo nejaka prkotina ;)

No doufám.... AutoKelly 13.500,- Kč bez DPH... :-) nejlevnější... to raději nebudu používat klimu... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v mém případě servisák vymontoval kompresor a zjistil že tam byl nějak přervanej nějaký kabel od elektromagneticky spojky a proto mi klima nasepínala... oprava za 1300,- Kč a vše OK.... nevím jestli je cena OK nebo ne, ale každopádně lepší než celý nový kompresor... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

nazdar hosi,

nechcem zakladat nove vlakno zbytocne, a kedze som nenasiel co hladam, tak sa skusim votriet do tejto temy, snad to autorovi vadit nebude, kedze riesim podobny ak nie rovnaky problem.

tiez som kupil auto s nefunkcnou klimou s tym ze napustime a bude super...no hovno, nic nebolo...vraj pokazeny kompresor.

tak som teraz dal vymenit kompresor a ...prdlajz, stale nejde.

tlak v klime je, len asi nezopne ci co (nezopne kompresor alebo cidlo alebo co)

fakt uz nevim co s tym, sere ma to nervy mam...normalne zahynem v tomto vedre.

mate niekto, prosim, elektricku schemu zapojenia celej klimy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v mém případě servisák vymontoval kompresor a zjistil že tam byl nějak přervanej nějaký kabel od elektromagneticky spojky a proto mi klima nasepínala... oprava za 1300,- Kč a vše OK.... nevím jestli je cena OK nebo ne, ale každopádně lepší než celý nový kompresor... :-)

No paráda.. To si mal celkom šťastie.. Tá cena je podľa mňa dosť premrštená ale tak teraz sa to už ľahko hovorí.. Keby si na to prišiel sám tak si to určite vieš spraviť... Ale tak šťastie v nešťastí.. Od tepla už nepadneš :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v mém případě servisák vymontoval kompresor a zjistil že tam byl nějak přervanej nějaký kabel od elektromagneticky spojky a proto mi klima nasepínala... oprava za 1300,- Kč a vše OK.... nevím jestli je cena OK nebo ne, ale každopádně lepší než celý nový kompresor... :-)

No paráda.. To si mal celkom šťastie.. Tá cena je podľa mňa dosť premrštená ale tak teraz sa to už ľahko hovorí.. Keby si na to prišiel sám tak si to určite vieš spraviť... Ale tak šťastie v nešťastí.. Od tepla už nepadneš :D

Jojo cena mě také překvapila... :bojim nicméně to bylo den před odjezdem do Chorvatksa, kde hlásili 33°C ve stínu, tak jsem byl rád, že to jde.....

BTW: sice je to :xvul nicméně jsem s 307cc zajel Chorvatsko ve 4 lidech (2 dospělí - já+přítelkyně 163cm a 2 mladiství cca 170 cm vzadu) s plným kufrem plus super spotřeba i s klimou 9,2 l/100km LPG při ceně v průměru 16,50 Kč slušný výkon - podotýkám, že jsem měl půjčený tempomat - také super

věc... Asi si bude někdo myslet, že jsem blázen, ale pro nikoho to nebylo nějak extrémně nepohodlné a prohánět se Makarskou riviérou bez střechy - k nezaplacení... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zdravíčko měl bych dotaz na podobnej problém.. Ve středu jsme nechali naplnit klimu ktera je bez uniku a zkoušel jsem tlak a stale tam je. Do včerejška to pěkně funovalo ale dneska se prostě nesepl kompresor tak jsem měřil napětí na konektoru a nic ať při zapnutem A/C či při vypnutem prostě stale 0V.. Chci se zeptat co můžu ještě dále měřit abych postupně vyloučil možnosti. A kde najdu pojistku?? :-D děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych se taky přidal. Koupil jsem auto. Vyměnil jsem klima kompresor, nechal jsem naplnit klimatizaci a výsledek je ten, že klimatizace nejde. Po zapnutí klimatizace kompresor sepne, ale vůbec nechladí. Neochladí se mi ani trubky od klimatizace co jsou v motoru. Setkal se s tím někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...