Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pružiny, tlumiče


Benžík

Recommended Posts

Přemýšlim o vyměnění pružin (přední i zadní), mam nějaký snížený. Nelíbí se mi jak je to tvrdý a občas je nešikovný, jak je to nízko.

Co všechno je vhodný vyměnit s pružinama? Asi tlumiče? Horní uložení přední i s manžetama a dorazama je rok starý, to bych nechal. Vyměnuje se ještě něco jinýho?

Přední péra bych dal jedině nový, kvůli praskání. Zadní nemají problém s praskáním? Možná bych koupil starší.

Můžete mi prosím změřit jak vysoko má být 406? Break, nejlíp 2,1td. Mam to 62,5 cm vpředu a 65 cm vzadu, měřil jsem to v nejvyšším bodě lemu blatníku.

Ty snížený péra bych prodal.

[upravil dne 27/7/11 od Benžík]

Ještě to chci porovnat s jednim členem pc, co má taky 406 break, ale ta mu teď nejezdí, tak to počká.

[upravil dne 29/7/11 od Benžík]

[upravil dne 31/8/11 18:24 od Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední péra bych dal jedině nový a zadní u breaka budou jiný než u sedana.

Tlumiče nejspíš budou původní, tudíž už špatný. Tacho je stočenej na hodně málo, ale najeto to má mnohem víc, takže si myslim, že dobrý nemůžou být. Jak se to dá zjistit? Kolik může stát test tlumičů? Udělají ho běžně v servisu? Tohle jsem nikdy neřešil, tak nevim.

[upravil dne 29/7/11 od Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U BestDrive (v řadě případů bývalé Barumky) ti udělají test tlumičů. http://www.contitrade.cz/nabidka/sluzby/test-tlumicu.html

Já tam byl před rokem a půl, výsledek ještě v zelené zoně, ale už nejsou nic extra ... ale stále je tam mám, nicméně na mé 306 už byly měněné (jsou tam Sachs), najeto 260tkm ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Možná mají tohle - viz foto. Na to jsem slyšel dost rozporuplné reakce a i u mě to naměřilo naprosto jiný údaje než takový to vytřásadlo na který vjedeš. Jinak metoda \"dokud to neteče je to OK\" je celkem rozšířená. Ono je to spíš obráceně - kdžy už to teče tak je to 100% v háji....

Hrubě to poznáš i sám, pokud zhoupneš blatník a on pak víc než dnou přejde přes střed je to na výměnu. Ale pořádně ti to řeknou jen tam kde mají \"vytřásadlo\".

post-25417-1410961917156_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se vyndavají zadní pružiny, když tlumič neni v nich? Vyšroubovat v kufru matku tlumiče, zvednout auto a péro se uvolní a pujde vyndat? Při montáži se jenom nasadí nový, posadí se auto na kola a zašroubuje se matka tlumiče? Stahovákama se tam snad ani nedá dostat. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja když měnil pružiny,tak jsem povolil tlumič vespod na rameni,pak jsem vyšrouboval čep ramene,ale ne u kola,ale na druhé straně co je přichycený ke kastli,pak pod rameno hever,pomalu spustit,dát novou pružinu as zase opačný postup...je to i pěkně popsáno v knize jak na to...každá strana hodinu,dělal jsem to poprvéa pomalu abych něco nezkurvil...ale nemusíš se bát jde to dobře....:D:D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Po prohledání různých eshopu jsem našel za pěknou cenu tlumiče kayaby premium a nebo bilstein B4. Chtěl bych, aby to bylo měkký (samozřejmě aby taky něco vydržely), proto ty kayaby premium, nejsou plynokapalinový a jsou měkký. Ale nevim jaký jsou ty bilsteiny, o těch jsem nic nenašel.

Jaké z nich mi poradíte?

Jde o přední tlumiče. Zadní budu mít od Devilse nighta z Majtyho 406. Přední bych od něj koupil taky, ale pravý to zřejmě nepřežil. Použitý tlumiče bych na auto normálně nedal, ale tahle 406 neměla moc najeto a byla v luxusnim stavu. A taky myslim, že originál díly mají uplně jinou životnost než z druhovýroby.

[upravil dne 31/8/11 18:30 od Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po prohledání různých eshopu jsem našel za pěknou cenu tlumiče kayaby premium a nebo bilstein B4. Chtěl bych, aby to bylo měkký (samozřejmě aby taky něco vydržely), proto ty kayaby premium, nejsou plynokapalinový a jsou měkký. Ale nevim jaký jsou ty bilsteiny, o těch jsem nic nenašel.

Jaké z nich mi poradíte?

Jde o přední tlumiče. Zadní budu mít od Devilse nighta z Majtyho 406. Přední bych od něj koupil taky, ale pravý to zřejmě nepřežil. Použitý tlumiče bych na auto normálně nedal, ale tahle 406 neměla moc najeto a byla v luxusnim stavu. A taky myslim, že originál díly mají uplně jinou životnost než z druhovýroby.

[upravil dne 31/8/11 18:30 od Benžík]

Pokud vím, tak tlumiče s výškou auta nemají co dělat a zároven ani s tvrdostí podvozku, měkkosti docílíš tím, že koupíš origo pružiny a nasadíš na něj nějaký obyč kvalitní tlumič správné výšky. Bilstein nebude určitě zlá volba, ale dělají hodně na snížený auta takže si pohlídej, aby to šlo na serii. Jinak pístnice bude moc zaražena a tím se ti tlumič zničí a vyteče zrovna tak obráceně, kdy pístnice bude hodně vytažená nahoru.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu. Jestli jsi to četl od začátku, tak víš, že právě tohle chci udělat. Vyměnit pružiny za normální. A ted jsem jen chtěl slyšet názor na tlumiče bilstein a kayaba, který by byly vhodnější, když chci, aby to bylo měkký. Na to, že by bilstein byly na snížený péra, jsem zatim nikde nenarazil. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu. Jestli jsi to četl od začátku, tak víš, že právě tohle chci udělat. Vyměnit pružiny za normální. A ted jsem jen chtěl slyšet názor na tlumiče bilstein a kayaba, který by byly vhodnější, když chci, aby to bylo měkký. Na to, že by bilstein byly na snížený péra, jsem zatim nikde nenarazil. :myslim

Ok jj četl jsem to celý, a nějak jsem se nechal unést tak sorry za přednášku :roker Já ted taky sháním tlumiče a asi dám sachs od godzila01 nebo jak má nick :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuju KYB ( kayaba ), na to co schceš kup ty kapalinový a budeš spokojenej. Jinak by mě zajímalo za jakou cenu je máš?

[upravil dne 1/9/11 21:21 od koblih69]

Myslíš, že je lepší kayaba než sachs? Jinak taky by mi zajímalo za kolik jdou sehnat nejmín navíc bych to potřeboval i s uložením

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...