Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kolik kol se vejde na střechu?


raa

Recommended Posts

Ahoj,

mám originální střešní nosič a dneska jsem tam chtěl dát čtyři nosiče kol, ale ouha:

1. mám 2x Thule, ty jdou namontovat v pohodě, ale na šířku se vejdou maximálně tři...

2. obyčejné plechové nosiče by se vešli čtyři (zkoušel jsem Hakr a nějaké noname), ale u nich jsou zase úzké třemy a neobejmou širokou tyč příčníku...

3. teoreticky by na šírku se vešlo 2x thule a 2x plechové, ale nevím, zda by tam pak šla dát i kola (stejně to ale nejde, viz bod 2)

Takže jak vozíte kola na střeše a kolik jich uvezete?

Potřebuji naložit dvě horská kola a dvě větší dětská. Dovnitř kola dát nemůžu a tažné zařízení nemám, takže se ani nechci

půjčovat nosič na kouli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půjdou čtyři, ale musíš dát dva předkem dopředu a dva předkem dozadu.

Edit:

I k těm nosičům Hakr můžeš použít T adaptéry a v nouzi nevyšší se daji použít vratové šrouby s příslušnou hlavou. (případně hlavu šroubu obrousit, aby se do drážky vešla)

[upravil dne 24/7/11 od kirkiz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě, že se čtyři nevejdou.. a samozřejmě jsem zkoušel dvě po směru a dvě proti... (a několik dalších kombinací, otáčel úchyty na Thule apod.)

Problém je v tom, že výrobce dal přednost designu před funkcí, takže příčníky jsou hrozně úzké a navíc je mezi příčníkem a úchytem cca 1cm schod, takže nosič nemůže přečnívat do strany...

Schálně se na to někdy podívejte... Mne to taky hodně převapilo... Na P806 jsme měl podobnou skoro-originální zahrádku a čtyři kola se vešla, možná i pět...

Co jsou to ty T-adaptéry? Myslíš tohle? http://www.centrumnosicu.cz/tadapter-pro-nosice-lyzi-hakr-alu-a-uni-p-174.html

[upravil dne 24.7.11 od raa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použil bych noname nosiče a udělql bych širší ten U šroub co je drží na příčníku a do nosiče vyvrtat další díru pro ten širší U šroub. Možná to budu muset taky časem řešit, zatím se mi vejdou kola dovnitř. Ve druhé řadě mám jen dvě sedačky, do mezery strčím v celku dvě dospělá kola, dětské kolo pro sedmiletou dceru dám napříč dozadu do kufru a dvouletého kluka vozíme ješte v sedačce. Ale i další dětské kolo by se vešlo a ještě zbyde místo na zavazadla. Mám ale tažné a tak taky uvažuju o držáku na něj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvílí jsem zkusil sundat ten plast co je na nosičích a tipuju že když nosiče sundáš a rozebereš tak T drážku můžeš použít. Proč by jí tam jinak měli?

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Nechtělo se mi nosiče sundavat a úplně rozebírat, ale jít to musí.

[upravil dne 25/7/11 od kirkiz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V práci máme smontované konstrukce z al profilů, je to takovýto materiál: http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=8&t=6745

Nedaly by se třeba ty matky do profilu použít na ten nosič? Místo těch T adaptérů, nemusí se to do profilu strkat na konci, jde to nasadit do drážky na kterymkoli místě.

[upravil dne 25/7/11 od Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

není náhodou v těch příčníkách nějaká dírka na šroub (pod tou černou gumou) ?

Chci nosič na lyže , není to drahý (500,- / 1100,- ) ale všechny mají právě ty U uzounký a nenacpem to tam , a nebo varianta uchycení na jeden šroub , ale tobychom tam museli mít právě drku :P

Mimochodem , to mě chcete říct , že na autě za milión máme příčníky jen pro okrasu ?

pokud jsem nenašel správně navazující téma , tak mě odkažte jinam :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použil bych noname nosiče a udělql bych širší ten U šroub co je drží na příčníku a do nosiče vyvrtat další díru pro ten širší U šroub. Možná to budu muset taky časem řešit, zatím se mi vejdou kola dovnitř. Ve druhé řadě mám jen dvě sedačky, do mezery strčím v celku dvě dospělá kola, dětské kolo pro sedmiletou dceru dám napříč dozadu do kufru a dvouletého kluka vozíme ješte v sedačce. Ale i další dětské kolo by se vešlo a ještě zbyde místo na zavazadla. Mám ale tažné a tak taky uvažuju o držáku na něj.

Já mezi dvě sedačky (ve verzi z troma sedačkami) nacpal tři dospělé kola.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Kluci, dají se nějako dostat na příčník T šrouby, co jsou na obrázku nahoře? Z boku to asi nepůjde. Co má Galaxy příčniky, tak ten má v příčníkách nahoře ješte otvor, kde se to dá zasunout a pak posouvat. Tak jestli memáme něco podobné. Mněl někdo sundanou tu gumu na příčník, jak to tam vypadá? T drážka tam je určitě.

[upravil dne 30/8/12 10:18 od Tango C8]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

no vono záleží jestli se to bude vozit pravidelně, a potom je nějaké jůzrfrendly řešení vhodné, nebo výjimečně, jednou za rok někam na dovolenou a zpět.

pro možnost B bych se tím netrápil a sprostě bych přes krajní bicykl hodil hadr nebo staré noviny a poslední bicykl bych ke krejnímu přivázal gumicukem (tak jsem kdysi dávno vozíval na střeše samary až sedm bicylků - čtyři ve stojanech, z každé strany další a jeden nahoře - to byla ovšem vyšší vazačská).

pro možnost A bych třeba uvažoval o \"nadzahrádce\" z nějakých jäcklíků, na které by byly nosiče na kola, kterou bych kurtoval k příčníkům pomocí nějakých třmenů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...