Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 vs 407


Michal.B

Recommended Posts

asi budem ukamenovany, ale 407 sa peugeotu podla mna dizajnovo velmi nevydarila. 406-tka sa mi páči viac.a nevravim to len preto ze ju mam! aj ked nemozem porovnavat jazdne vlastnosti, lebo som sa v nom este neviezol ako sofer. kazdopadne je to novsie auto a aj vybava bude urcite lepsia. netvrdim ze je skarede, ale vidi sa mi nejake divne, hlavne ta maska.

a ako pise oddie tak kufor sa neda porovnavat. ten ma 406-tka super.aj sa v tom dobre vozí.ja som chvilu rozmyslal nad 607 ale to je len limuzina a ja potrebujem kombi.

a ono asi fakt zalezi na tom na aky kus natrafis.treba mat aj trochu stastia. ja mam na mojej 254000km a to je este 100000 stocených!!! za tri roky som ja sam urobil 100000 a opravy dokopy ma stali asi 600€. neratam spotrebny material ako platnicky,kotuce a vymeny oleja atd...

ospravedlnujem sa vsetkym 407makom.nebite ma prosim:mad:;)

Mě se libi obě ale 407 je zase novějši a taky bych už bral nějakou tu vybavu když ve 406 mam jen tak předni el.okna a ABS :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja kym mi sef nepovedal ze mi kupi nove auto a mam si vybrat, tak som chcel pockat 2-3 roky, moju pojazdit a kupit 508 SW.

ale teraz keby kupujem auto, tak asi tiez idem do 407 sw, lebo je novsia a vybavenejsia. myslim tym keby som nemal 406-tku!

607ma ma len jednu nevyhodu ze nieje kombi:D

ale drzim palce nech sa vyber podari a vela stastnych kilometrov prajem:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě ber 2,0 HDi, na to auto akorát a 2.2 HDi prej nejsou takový držáci

co se týče spotřeby, tak se 406 jsem jezdil za 7l a se 407 jezdim za 6l. Super spotřeba je oproti 406 na dálnici, dáš tam 6ku a jedeš 130 za 4l :)

nič proti spotrebe 407 2.0 Hdi ale zas je tu niekto, kto má naj motor...nejazdíš len z kopca?:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi budem ukamenovany, ale 407 sa peugeotu podla mna dizajnovo velmi nevydarila. 406-tka sa mi páči viac.a nevravim to len preto ze ju mam! aj ked nemozem porovnavat jazdne vlastnosti, lebo som sa v nom este neviezol ako sofer. kazdopadne je to novsie auto a aj vybava bude urcite lepsia. netvrdim ze je skarede, ale vidi sa mi nejake divne, hlavne ta maska.

a ako pise oddie tak kufor sa neda porovnavat. ten ma 406-tka super.aj sa v tom dobre vozí.ja som chvilu rozmyslal nad 607 ale to je len limuzina a ja potrebujem kombi.

a ono asi fakt zalezi na tom na aky kus natrafis.treba mat aj trochu stastia. ja mam na mojej 254000km a to je este 100000 stocených!!! za tri roky som ja sam urobil 100000 a opravy dokopy ma stali asi 600€. neratam spotrebny material ako platnicky,kotuce a vymeny oleja atd...

ospravedlnujem sa vsetkym 407makom.nebite ma prosim:mad:;)

U mňa opačný problém....síce 406 pekné a elegantné auto, ale ja by som do pežo asi nikdy nešiel, nebyť 407....originálnejší dizajn v sériových modeloch ťažko nájdeš....a tento sa fakt podaril

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vypada že sni nema nikdo žadne problemykdyž ji tady všeci doporučuji až třeba že se někomu nelibi vzhled,ale zase podle dotazu v diskuzich vypada že zas bezproblemova až tak neni ale tak zaleži na tom fakt jak se kdo o to stara to vidim na 406,už ji mam 5 let ma najeto skoro 300tis.km a neni sni sebevětši problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do diskuse nebude a ani nikdo nepíše mám vše v pořádku. Vždy tam napíše jen ten kdo má nějaký problém, takže proto je tam psáno jen o problémech, ale to je na každém foru. Protože otec má Alhambru tak někdy zabrouzdám na VW klub a tam jen sekci SAG je diskuse o závadách víc než dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to zaplace aj pri Peugeote

PRAVIDLA PLATÍ PRO VŠECHNY

Dodržuj pravidla fora.....děkuji moderátor

5.Citovat s rozvahou

Při odpovídání na příspěvek se vyhněte používání citací (tlačítko |QUOTE|). Zcela nepřípustné je citovat předešlý příspěvek. Rovněž necitujte příspěvky spolu s vloženými obrázky. Když už se rozhodnete citaci použít, ponechejte v ní pouze tu část příspěvku, na kterou reagujete.

[upravil dne 25-7-11 od Přema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám sice 407 už skoro rok, ale pořád vzpomínám na 406 a tak nějak mi chybí. Tím rozhodně nechci říct, že nejsem spokojený. Je to tím že 406tka byla úplně jiné auto než je 407. Zamračená úzká přední maska s čirými světlomety, dostatečně velkými mlhovkami které byly super hlavně na noční okresní silnice, nejpohodlnější podvozek který auto nesl jako kdyby plulo ale naopak auto krásně sedělo a dostatečně dynamický motor 2.2HDi přečipovaný asi na 160 koní, který měl spotřebu 5,5-7,5 litru a na nádrž se dalo najet 1200 kilometrů, tohle se mi na něm líbilo.

Proto pro mě bylo trochu těžké ty oblíbené věci v novém autě postrádat, ale zas jsem místo nich dostal jiné vychytávky. U 407 je ta maska a i velikost světel asi opravdu trochu moc (v Top Gearu si z toho pořád dělaj srandu kdykoliv můžou) takže ta uzká sportovní příd mi trochu chybí. Mlhovky plní svou práci pro mě až moc dobře, svítí opravdu hodně do strany takže mají použitelnost tak do 50km/h (prostě do mlhy) takže přisvicování v temném lese na krajnice nemá moc význam, podvozky se prostě porovnávat nedají, tady je úplně jiný typ podvozku který svou úlohu plní výtečně, je to ale úplně jiný podvozek než u 406. Nový motor 2.2HDi má o poznání větší dynamiku, táhne pěkně odspoda a to biturbo je tam opravdu znát, navíc už jsem pár lidí nachytal a při záběru má motor krásný zvuk a někteří to kvůli tomu považovali za benziňák :) . Spotřeba šla nahoru asi o 1,5-2 litry (musím krmit o 10 koní víc a k tomu ty dvě turba :roll ) a dojezd se výrazně snížil a to asi na 700. Obrovským krokem jsou ale brzdy, které oproti 406 brzdí třikrát tolik.

Nejvíc mě ale asi zklamali věci, které jsem tam čekal jako samozřejmost, když byli ve 406. Za všechno třeba naklápění sedaček: 407 má výš podlahu a i pod palubkou je podle mě míň místa a jelikož mám 180 cm tak když si sednu, mám mezi stehnama a sedačkou docela místo takže na delších cestách bolej nohy. U řidiče to sice jde, ale spolujezdec má oproti spolujezdci ve 406 smůlu (elektrické to ale mají), takže pokud se vezu, musím mít sedačku uplně vzadu a to je sakra dálka od palubky :) . Další malou věcí jsou vzpěry kapoty a místo nich kus drátu, ale prý je to kvůli bezpečnosti chodců.

Oproti tomu ale člověk dostává novější a designově pro dnešní dobu přitažlivější auto, sedačky jsou pohodlnější, výbava se ztrojnásobila, auto je bezpečnější a mnoho dalšího. Ostatně stejně tak tomu bylo i u přechodu ze 405 na 406, tam ale tvary kastle jsou si tak podobné, že bych to možná spíš nazval velkým faceliftem :) ale Peugeot 405 bylo i oficiálně Auto roku a jestli se nepletu, dodnes ho žádné auto v počtu bodů nepřekonalo :roker

A k těm poruchám: jak se tu psalo......zkus mi ukázat auto, na který nenajdeš žádnou špínu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...