Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot RCZ - úspěch nebo propadák?


GhostBoxer

Recommended Posts

Při popojíždění v kolonách občas s kamarády sledujeme vystavená auta za výlohou či před showroomem jednotlivých automobilek. Zejména jejich sportovnější nebo stylovější modely. Protože jsem na cestách ještě nikdy nespatřil RCZ za provozu a na prodejně se krčí někde vzadu, zajímají mě jeho prodeje.

I když bych mohl počítat s tím, že se auta mohou individuálně dovážet ze zahraničí nebo příp. nakupovat mírně ojetá, za zdroj jsem zvolil statistiku SDA - sdružení dovozců automobilů , tzn. většinou (ne všechny !) hlavní automobilky. Pokud by si chtěl někdo dát práci s komplexnějšími údaji, může to doplnit daty z centrálního registru.

Abychom tam neměli pro porovnání pouze Audi TT, zkusil jsem vybrat i nějaké další modely od konkurence, přičemž jsem se nedržel pouze třídy, ale vybral něco sportovnějšího nebo designově odlišného.

Takže statistika SDA prodeje 1-6/2011 :

Alfa Romeo Brera 3 ks

Alfa Romeo MiTo 15 ks

Audi TT 7 ks

BMW Z4 54 ks

Citroen DS3 17 ks

Fiat 500 51 ks

Honda CR-Z 15 ks

Hyundai Genes.Coup 8 ks

Mazda MX-5 5 ks

Peugeot RZC 25 ks

Renault Wind 8 ks

Volkswagen Scirocco 41 ks

Citroen C-Zero 9 ks

Peugeot ION 11 ks

Asi bych tedy prodeje RCZ nenazval ani jako úspěch, ani propadák, nechal bych tu otázku nezodpovězenou. Co vy?

Perlička na závěr, podle dané statistiky se celá jedna třetina dovezených nových aut prodává v Praze! Zbylé dvě třetiny připadají na ostatní kraje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V porovnání s prodejem TT to nebude mít jednoduché. Audi má tento model již dost dlouho ( od r.98 ) a podobně jako u Z4 jde již o další řadu. Ještě pár čísel prodejů:

rok , Audi TT , BMW Z4 , Peugeot RCZ

2010 , 26 , 103 , 17

2009 , 31 , 86

2008 , 44 , 22

2007 , 70 , 24

2006 , 20 , 29

2005 , 6 , 20

2004 , 15 , 16

Jak vidno tak BMW s novou Z4 ( r.09 ) dosáhlo velice nádherných prodejů. I Audi TT s novou generací zvýšilo od. r.07 razantně své prodeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě není úplně košer porovnávat auta, které nejsou v prodeji po celý rok. Ale prostě ve statistice figurují, tak jsem to uvedl. Asi žádné auto se neuvádí do prodeje prvního ledna, tudíž jde vždy o trošku zkreslenou informaci. Na druhou stranu by měla mít horká novinka rychlejší nástup prodeje než tři čtyři roky starý model.

V té druhé tabulce mi ani tak nešlo o prodej RCZ za 2010, nýbrž o historii prodejů druhých modelů v souvislosti s uvedením nové generace.

Zajímavá je také o konfrontaci počtu zákazníků toužící po jakémsi odlišení a s jinými (i finančními) možnostmi - ve srovnání s konzervativní většinou. A podle malého počtu prodaných image kár (za rozumné peníze), jsme podle mě buď příliš konzervativní národ nebo zákazníci čekají od stávajících specialit něco víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 roznych ? Jedno jedine stretavam v senci ... Take cierne ... V trnave som okrem toho vystaveneho v tescu ine nevidel ...

V Senci behá jedno čierne a jedno grafitovo-šedé...

V BA som videl minimálne jedno čierne (BA-xxx značka)...

A pri mojich potulkách Slovenskom daľšie niekde na východe ale to už mi na farby a miesta pamäť nesiaha...

Napr. dnes pri Avione v BA:

PRCZ1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potkávám RCZtka celkem často :) a popravdě, i kdyby to byl propadák, tak to auto strašně chci :D:D

při cestě do práce či z práce na argentinský. Tedy často, to znamená tak 2-4 v týdnu, ovšem nevim jestli to není jedno/dvě, které jen vícekrát potkám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...