Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

407 - škubání motoru 2.0 HDi - video!


Pechy

Recommended Posts

Ahoj přátelé, obracím se na vás a prosím o radu. Z ničeho nic mi auto začalo škubat. Sjížděl jsem z kopce, když jsem byl na rovině a chtěl přidat, tak auto začalo hrozně škubat a vůbec nemělo tah. Zkoušel jsem tedy zastavit, chcípnout motor a nastartovat znovu, ale stav byl pořád stejný.

Nafty mám přes půl nádrže. PP žádnou závadu nehlásil. Myslel jsem si, že se někam dostala třeba voda, ale když jsem zvedl kapotu, tak po vodě nikde ani stopy. Myslel jsem i na turbo, ale to je na volnoběh normálně slyšet..

Jelikož je to moje první nafta a auto mám i s cestou 3 týdny, tak jsem z toho docela vyplašenej :mad:

Co byste doporučili hned vyzkoušet nebo prověřit? Díky za každou radu.

Jakub

[upravil dne 25/8/2011 15:53 od Pechy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám tedy na volnoběh o něco míň než 1800 ot. ;) nevím jak tohle konkrétní, ale asi bys ho slyšet neměl, maximálně trochu zastudena. Vyjeď nádrž natankuj novou naftu u slušné benzínky a vyměň filtr. Výměna filtrů, oleje ideálně i rozvodů... patří k základním věcem po koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S kolegou jsem ještě nemluvil. To až zítra.

Teď mě napadá, že cca před 14 dny mi po nastartování vyskočila kontrolka na přítomnost vody ve filtru nafty, ale kontrolka jen problikla, tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Může to mít souvislost?:mad::myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Jste nejlepší! Zítra s autem nepojedu a koupím ten filtr.

Je nějaký který se přednostně doporučujete?

http://www.e-cat.cz/c-1088_941911_892496_951796_951797_1584354/peugeot/407-6d-05-04/2-0-hdi-135-1997ccm-100kw-136hp-05-04/motor/filtry/palivove-filtry.html

Jinak, co jiného ta kontrolka ještě může znamenat? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...