Jump to content
Pechy

407 - škubání motoru 2.0 HDi - video!

Recommended Posts

Ahoj přátelé, obracím se na vás a prosím o radu. Z ničeho nic mi auto začalo škubat. Sjížděl jsem z kopce, když jsem byl na rovině a chtěl přidat, tak auto začalo hrozně škubat a vůbec nemělo tah. Zkoušel jsem tedy zastavit, chcípnout motor a nastartovat znovu, ale stav byl pořád stejný.

Nafty mám přes půl nádrže. PP žádnou závadu nehlásil. Myslel jsem si, že se někam dostala třeba voda, ale když jsem zvedl kapotu, tak po vodě nikde ani stopy. Myslel jsem i na turbo, ale to je na volnoběh normálně slyšet..

Jelikož je to moje první nafta a auto mám i s cestou 3 týdny, tak jsem z toho docela vyplašenej :mad:

Co byste doporučili hned vyzkoušet nebo prověřit? Díky za každou radu.

Jakub

[upravil dne 25/8/2011 15:53 od Pechy]

Třeba ano naftový......no určo bych měnil po koupi všechny filtry.... u RHR motoru aspon u toho mojeho nejde slyšet turbo vůbec , ani nevím že ho tam mám......

No já mám tedy na volnoběh o něco míň než 1800 ot. ;) nevím jak tohle konkrétní, ale asi bys ho slyšet neměl, maximálně trochu zastudena. Vyjeď nádrž natankuj novou naftu u slušné benzínky a vyměň filtr. Výměna filtrů, oleje ideálně i rozvodů... patří k základním věcem po koupi.

No, bohužel se s tím nádrž vyjet nedá - cuká to hodně silně. Až mi přijde, že se to jakoby dusilo. Auto jsem kupoval od kolegy z práce. Filtry kromě naftového měnil, olej byl dělaný před 5.000 km.

Tak první co udělej vyměn naftový filtr....nechci strašit ale kámoš koupil 307 s tím samým motorem a po ujetí 1000km do koupi se mu rozpadl neměněný naf.filtr a čerpadlo šlo do kytek....samo že to nemusí být tvůj případ....

To je zajímavý jak mají všechny prodaný auta vyměněný filtry, rozvody a bez ohledu an věk najeto 150 tis :D. Neber to ve zlém, ale ono se toho hodně napovídá. Možný by pomohlo kdybys chování toho motoru natočil a hodil na net. A co na to kolega? Krčí rameny?

S kolegou jsem ještě nemluvil. To až zítra.

Teď mě napadá, že cca před 14 dny mi po nastartování vyskočila kontrolka na přítomnost vody ve filtru nafty, ale kontrolka jen problikla, tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Může to mít souvislost?:mad::myslim

Neznám tvůj motor, ale obecně bývá na tělese filtru vypouštěcí šroub, vezmeš plechovku filtr vypustíš a zase utáhneš.

Jinak teda pokud se ti rozsvítí kontrolka vody ve filtru tak bys to neměl rozhodně jen tak přejít...

[upravil dne 21/7/11 19:56 koblih69]

Narazil jsem na toto téma a dost uživatelů tam popisuje stejné příčiny problému jako mám já. Že by začal regenerovat FAP?

Je fakt, že celý týden jezdím po Praze, takže samé popojíždění. Dneska dokonce docela dlouhá kolona..

No odpustit voda jde , na deně tělesa se vypušták ale nemusíš mít vůbec čidlo na detekci vody ve filtru......dej VIN mrknu.....

Jak sem říkal....

DETEKTOR VODY FILTRU MOTOROVÉ NAFTY BEZ DETEKCE VODY V NAFTOVÉM FILTRU , šel bych po tom filtru.....RHR je samonasávací systém bez čerpadla v nádrži tudíž dobrý stav filtru je důležitý....

Díky. Jste nejlepší! Zítra s autem nepojedu a koupím ten filtr.

Je nějaký který se přednostně doporučujete?

http://www.e-cat.cz/c-1088_941911_892496_951796_951797_1584354/peugeot/407-6d-05-04/2-0-hdi-135-1997ccm-100kw-136hp-05-04/motor/filtry/palivove-filtry.html

Jinak, co jiného ta kontrolka ještě může znamenat? :myslim