Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kolisanie otacok po prejdeni cca 1100 km


armin11a

Recommended Posts

mam problem s peugeotom 407 2hdi po prejdeni cc 1100km mi zacne cukat motorom pri akceleracii po zaradeni neutralu mi kolisu otacky od 800 do 1200/min problem trva takych 12km,...potom auto ide bez problemou az nastane ten isty problem znovu po 1000 az 1100km je to dost presne pisal som si km najazdill som s autom asi 20tisic km a problem stale trva ma s tym niekto skusenost fap som uz menil,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám rovnaký problém, ale riešenie zatial žiadne. FAP som ešte nemenil tak som dúfal že to pomôže. Na dia samozrejme všetko OK (alebo nevedia čo hladať)

no vies ked uz doslo na menenie fap filtra tak otacky mi kolisali stale a nielen v neutrale potom zacalo strasne trhanie motora,..a auto mi preslo na nudzovi rezim cize nebola tam akceleracia v servise jednoznacne diagnostikovali fap,..auto mi slo ako nove len tie otacky mi stale blbnu dosiel som na to pisat si km a je to dost presne tak so strany servisu su take teorie ze regeneruje fap ale nemyslim si ja osobne ze ked regeneruje fap tak ja mam pocitovat jemne trhanie motorom pri akceleraci,...ked ma to zastihne v meste tak tak to trhanie len pri tej akcelaracii je nepriehladnutelne,..ak to skonci zase mam pokojnnu jazdu asi cca 1100km...tak ze vimena fap filtra ako tak pomohla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 406tke som citil pri regeneracii v meste trosku iny chod, ale nic tak drasticke ako ty opisujes. Na 407 ani neviem kedy prebehla... ked bolo na diagnostike skontrolovali ti vstreky?

tak hadam robili konkretnu diagnostiku ked som im opisal problem po diagnostike len skontatoval ze vozidlo je v poriadku,..keby boli vstreky vadne nerobila by to podla mna tak presny interval trhania motora,...cca kazdych 1100km a docela presny interval to ma pokial to prejde cca 8 az 12km a auto ide ako nove z vyroby ozaj zahada no nie,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo...po vlatnych skusenostiach so servisom - nerobia co nemusia a nepovies ze chces..., resp. niektory len vedia citat co vyhodi diagnostika ale nemaju skusenost este alebo vedomosť aby si dali jedna a jedna dokopy.

mozno by som skusil strakiho ak sa este nevyjadroval.

popripade by stacilo poradit nejaku dobru firmu ktora s a specializuje na diagnostiku francuza,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám rovnaký problém, ale riešenie zatial žiadne. FAP som ešte nemenil tak som dúfal že to pomôže. Na dia samozrejme všetko OK (alebo nevedia čo hladať)

no vies ked uz doslo na menenie fap filtra tak otacky mi kolisali stale a nielen v neutrale potom zacalo strasne trhanie motora,..a auto mi preslo na nudzovi rezim cize nebola tam akceleracia v servise jednoznacne diagnostikovali fap,..auto mi slo ako nove len tie otacky mi stale blbnu dosiel som na to pisat si km a je to dost presne tak so strany servisu su take teorie ze regeneruje fap ale nemyslim si ja osobne ze ked regeneruje fap tak ja mam pocitovat jemne trhanie motorom pri akceleraci,...ked ma to zastihne v meste tak tak to trhanie len pri tej akcelaracii je nepriehladnutelne,..ak to skonci zase mam pokojnnu jazdu asi cca 1100km...tak ze vimena fap filtra ako tak pomohla

ozaj mas presne ten isty problem alebo podobny...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám rovnaký problém, ale riešenie zatial žiadne. FAP som ešte nemenil tak som dúfal že to pomôže. Na dia samozrejme všetko OK (alebo nevedia čo hladať)

no vies ked uz doslo na menenie fap filtra tak otacky mi kolisali stale a nielen v neutrale potom zacalo strasne trhanie motora,..a auto mi preslo na nudzovi rezim cize nebola tam akceleracia v servise jednoznacne diagnostikovali fap,..auto mi slo ako nove len tie otacky mi stale blbnu dosiel som na to pisat si km a je to dost presne tak so strany servisu su take teorie ze regeneruje fap ale nemyslim si ja osobne ze ked regeneruje fap tak ja mam pocitovat jemne trhanie motorom pri akceleraci,...ked ma to zastihne v meste tak tak to trhanie len pri tej akcelaracii je nepriehladnutelne,..ak to skonci zase mam pokojnnu jazdu asi cca 1100km...tak ze vimena fap filtra ako tak pomohla

ozaj mas presne ten isty problem alebo podobny...?

kolisu ti tie otacky castejsie alebo je to tiez take ze az po 1000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauko, ja mam ten isty problem ako pises. mne to robi cca kazdych 800 km, ked zacne regeneracia tak autom trhne a trha a trha cca 12 km. v meste mi to niekedy pri rozbehu aj zdochne, dusi motor. ale motor ma na neutrali zvuk ako keby isiel na tri valce. uz som menil aj silentblok na motore co mi ho tym trhanim urvalo. bol som v peugeote a povedali mi ze fap. ale mam kamosa v citroene a ked to napichol na pocitac tak povedal ze fap je ok, regeneracia prebieha pravidelne a problem ze je niekde inde. na displayi mi vypisalo chybu iba raz a to nedostatocny tlak paliva na doraze. takze neviem co to moze robit. auto ide po regeneracie bez problemov a aj zvuk motora je v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som citil na 407 me 2,0hdi prvz krat po troch rokoch regeneraciu fapu , auto pri pridani plynu trosku tazsie ako keby pridalo , troska silnejsi zvuk to malo , a odhmlievalo sa mi zadne sklo aj bez zapnutia tlacitka na palubke. To trvalo asi 5 minut, ale skakanie plynu na 1200ot az som nevidel, pri zaplej klime to sem tam sa mi zda trosku skaace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauko, ja mam ten isty problem ako pises. mne to robi cca kazdych 800 km, ked zacne regeneracia tak autom trhne a trha a trha cca 12 km. v meste mi to niekedy pri rozbehu aj zdochne, dusi motor. ale motor ma na neutrali zvuk ako keby isiel na tri valce. uz som menil aj silentblok na motore co mi ho tym trhanim urvalo. bol som v peugeote a povedali mi ze fap. ale mam kamosa v citroene a ked to napichol na pocitac tak povedal ze fap je ok, regeneracia prebieha pravidelne a problem ze je niekde inde. na displayi mi vypisalo chybu iba raz a to nedostatocny tlak paliva na doraze. takze neviem co to moze robit. auto ide po regeneracie bez problemov a aj zvuk motora je v pohode.

tvoj problem sa asi najviac podaba mojmu v meste tak isto az dochne motor pri akceleracii,..akurat ked zaradim neutral tak mi skacu otacky s 800 na 1200 ako keby nieco pridavalo a uberalo plyn,...na tvojom mieste by som fap ani nemenil ja som uz bol donuteny mne auto preslo do nudzoveho rezimu a samozrejme otacky kolisali nonstop,..vymenou fapu sa problem ciastocne vyriesil,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauko, ja mam ten isty problem ako pises. mne to robi cca kazdych 800 km, ked zacne regeneracia tak autom trhne a trha a trha cca 12 km. v meste mi to niekedy pri rozbehu aj zdochne, dusi motor. ale motor ma na neutrali zvuk ako keby isiel na tri valce. uz som menil aj silentblok na motore co mi ho tym trhanim urvalo. bol som v peugeote a povedali mi ze fap. ale mam kamosa v citroene a ked to napichol na pocitac tak povedal ze fap je ok, regeneracia prebieha pravidelne a problem ze je niekde inde. na displayi mi vypisalo chybu iba raz a to nedostatocny tlak paliva na doraze. takze neviem co to moze robit. auto ide po regeneracie bez problemov a aj zvuk motora je v pohode.

tvoj problem sa asi najviac podaba mojmu v meste tak isto az dochne motor pri akceleracii,..akurat ked zaradim neutral tak mi skacu otacky s 800 na 1200 ako keby nieco pridavalo a uberalo plyn,...na tvojom mieste by som fap ani nemenil ja som uz bol donuteny mne auto preslo do nudzoveho rezimu a samozrejme otacky kolisali nonstop,..vymenou fapu sa problem ciastocne vyriesil,...

s tym neutralom to mam aj ja tak ako ty, samovolne kolisu hore dole pocas regeneracie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...