Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kolisanie otacok po prejdeni cca 1100 km


armin11a

Recommended Posts

Cauko, ja mam ten isty problem ako pises. mne to robi cca kazdych 800 km, ked zacne regeneracia tak autom trhne a trha a trha cca 12 km. v meste mi to niekedy pri rozbehu aj zdochne, dusi motor. ale motor ma na neutrali zvuk ako keby isiel na tri valce. uz som menil aj silentblok na motore co mi ho tym trhanim urvalo. bol som v peugeote a povedali mi ze fap. ale mam kamosa v citroene a ked to napichol na pocitac tak povedal ze fap je ok, regeneracia prebieha pravidelne a problem ze je niekde inde. na displayi mi vypisalo chybu iba raz a to nedostatocny tlak paliva na doraze. takze neviem co to moze robit. auto ide po regeneracie bez problemov a aj zvuk motora je v pohode.

tvoj problem sa asi najviac podaba mojmu v meste tak isto az dochne motor pri akceleracii,..akurat ked zaradim neutral tak mi skacu otacky s 800 na 1200 ako keby nieco pridavalo a uberalo plyn,...na tvojom mieste by som fap ani nemenil ja som uz bol donuteny mne auto preslo do nudzoveho rezimu a samozrejme otacky kolisali nonstop,..vymenou fapu sa problem ciastocne vyriesil,...

s tym neutralom to mam aj ja tak ako ty, samovolne kolisu hore dole pocas regeneracie.

pocuj ako mas toho kamosa v citroene neskusali ste auto hodit na diagnostiku ked sa problem objavil,..mne dali v peugeote take odporucanie no dako nacasovat sa mi nedari ten problem s navstevou servisu,..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tady z prodlouzeneho vikendu :D:D

Ono to vsechno u vsech vypada na cisteni FAPu.

Chce si to poznacit pri kolika km je citit ten\"problem\"a pak je to lepsi lokalizace pro odstraneni chyby.

Kdyz se jede do origo servisu tak ono to je tezke aby jste jim rekli : \"hele podivejte se mi na toto a na toto\".To je naprosto to same jakokdyby jste prisli k doktorovi a rekli mu at vam naordinuje marihuanu protoze jste smutni.......

U 2,0 HDi je to mnohem tezsi zjistovat kvuli zapisu udaju pro FAP. Zalezi taky na tipu vstrikovani.

Ikdyz si nechate FAP vymenit opravit zregenerovat........porad to bude trvat dal protoze to trhani zpusobuje preklapeni klapek vzduchu a pridvani paliva.......a dalsi faktory k tomu.

Nejrychlejsi nejlepsi a nejlevnejsi je vypnuti FAPu.Ale samozrejme zadne preskakovani------mozna to nebude u vsech FAPem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

to ne to bi som citil aj pri rozbehu a podobne.Priklad:zaradim 5 otacky cca 1700 pomalicky pridam 2000otacok ide auto predomnou a idem ho obehnut pridam na podlahu otacky z 2000 hned na 3000 hned klesnu na 2000 a potom idu jak maju,spojka pekne zabera tak myslim ze to v nej nebude ale to je len moj laicky pohlad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ne to bi som citil aj pri rozbehu a podobne.Priklad:zaradim 5 otacky cca 1700 pomalicky pridam 2000otacok ide auto predomnou a idem ho obehnut pridam na podlahu otacky z 2000 hned na 3000 hned klesnu na 2000 a potom idu jak maju,spojka pekne zabera tak myslim ze to v nej nebude ale to je len moj laicky pohlad

Toto dělá spojka.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
Nojo...po vlatnych skusenostiach so servisom - nerobia co nemusia a nepovies ze chces..., resp. niektory len vedia citat co vyhodi diagnostika ale nemaju skusenost este alebo vedomosť aby si dali jedna a jedna dokopy.

mozno by som skusil strakiho ak sa este nevyjadroval.

nejake cislo na strakiho by som poprosil aby som sa s nim vedel dohodnut co by bytal za odhlasenie fapu a kedy by dosiel na slovensko,..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar, ja som mal taky isty problem, trhalo to len pri regeneracii FAPU, akonahle skoncila regeneracia auto islo v pohode.

prikladam link kde som mal ja problem, tak dufam ze vam to pomoze, je tam aj foto, ktora hadicka bola prasknuta a sposobovala dany problem :D

auto som mal tiez v servise peugeot a na dia ziadna zavada, jedine co vedeli povedat je ze treba vymenit FAP a ten bol nakoniec v poriadku, este ze som to nedal vymenit a pohrabal som sa v inych forach kde som nasiel riesenie

[upravil dne 11/4/12 21:04 od pengo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar, ja som mal taky isty problem, trhalo to len pri regeneracii FAPU, akonahle skoncila regeneracia auto islo v pohode.

prikladam link kde som mal ja problem, tak dufam ze vam to pomoze, je tam aj foto, ktora hadicka bola prasknuta a sposobovala dany problem :D

auto som mal tiez v servise peugeot a na dia ziadna zavada, jedine co vedeli povedat je ze treba vymenit FAP a ten bol nakoniec v poriadku, este ze som to nedal vymenit a pohrabal som sa v inych forach kde som nasiel riesenie

[upravil dne 11/4/12 21:04 od pengo]

dikes spominal som to v peugeote a dam odpoved ako som dopadol v pondelok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
nazdar, ja som mal taky isty problem, trhalo to len pri regeneracii FAPU, akonahle skoncila regeneracia auto islo v pohode.

prikladam link kde som mal ja problem, tak dufam ze vam to pomoze, je tam aj foto, ktora hadicka bola prasknuta a sposobovala dany problem :D

auto som mal tiez v servise peugeot a na dia ziadna zavada, jedine co vedeli povedat je ze treba vymenit FAP a ten bol nakoniec v poriadku, este ze som to nedal vymenit a pohrabal som sa v inych forach kde som nasiel riesenie

[upravil dne 11/4/12 21:04 od pengo]

dikes spominal som to v peugeote a dam odpoved ako som dopadol v pondelok
hm no tak vy...li sa na to v peugeote podla tych fotiek som dal vymenit hadicku a bola prasknuta ale aj tak problem pretrvava a hadicky som vymenil aj pri eerge ventile boli dost vytahane tak hadam sa problem uz fakt vyriesi popripade vymenim vsetky mozne hadicky co tam su lebo ma to uz s....e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
nazdar, ja som mal taky isty problem, trhalo to len pri regeneracii FAPU, akonahle skoncila regeneracia auto islo v pohode.

prikladam link kde som mal ja problem, tak dufam ze vam to pomoze, je tam aj foto, ktora hadicka bola prasknuta a sposobovala dany problem :D

auto som mal tiez v servise peugeot a na dia ziadna zavada, jedine co vedeli povedat je ze treba vymenit FAP a ten bol nakoniec v poriadku, este ze som to nedal vymenit a pohrabal som sa v inych forach kde som nasiel riesenie

[upravil dne 11/4/12 21:04 od pengo]

dikes spominal som to v peugeote a dam odpoved ako som dopadol v pondelok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vyzera to ze problem sa aj mne vyriesil...pomenil som vsetky gumene hadicky ktore mozme vidiet ked otvorime kufor dokonca aj kryt co je na motore aj tam aleje potreba dat tam kvalitne hadicky ja som daval hadicku za 4ecka pol metra a vystacila mi na celu vymenu,..neni teda nutne davat originalne za 80ecok a avticko uz cez tristvrte roka slape bez toho aby bol daky problem v otackach a ty idioti v peote neboli schopny to opravit hroza ani ked auto bolo na diagnostike nepomohlo to az pomohla dobra rada ucasnika fora ze pomen hadicky dakujem pekne za skvelu radu :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...