Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 106 chcípá


Ketka01

Recommended Posts

Ahoj, tak vše očištěno profouknuto zkontrolováno, zkusili jsme vyměnit potenciometr a čerpadlo vše je ok...teď to začalo chcípat i po přeřazení na vyšší rychlostní stupeň - ještě se kouknem na karburátor zda není zanešenej ale nápady nám už fakt došly :(:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nevšimla sis, jestli ti při tomhle hodně kouří z výfuku? Mě se třeba stalo u starého auta, že skákalo jak lowrider, ale jen dopředu a dozadu a jen při malém sešlápnutí plynu. 2 měsíce nikdo nevěděl co s tím, pak jsem zjistil, že lanko od plynu \"nahlodalo\" za ta léta jedny dráty od řídící jednotky a šlo to do zkratu přes tohle lanko:).

Bylo by dobré zkusit to napojit na mobilní diagnostiku - napíchnou to na PC, projedou se s tím a když to začne blbnout, tak to možná ukáže kde bude chyba. Tohle vypadá na nějakou závadu v elektrice prostě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Ahoj pežoťáci, prosímvás podívejte se na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=r0fjpdxO9rg a řekněte mi prosím, co to všechno může být..

Abyste byli v obraze, zde jsou fakta:

Motor je 1.0 jednobod, rok výroby motoru je někde kolem 92-94 (bohužel nevím přesně). Je to auto pro přítelkyni na popojíždění po městě, ale spotřeba 10l/100km mi přijde trošičku brutálek :)

Před pár dny motor nekolísal a stávalo se pouze to, že občas na volnoběh chcípl, přesně jak popisuje Ketka01. Takže jsme manuálně přidali na plynu, aby to nechcípalo a pomohlo to, až na tu spotřebu... No a poslední dobou se s tím dějí záhadné věci... Za studena na volnoběh to lehce kolísá, ale to je fakt pohoda... Když se zahřeje, tak jak kdy, někdy je úplně stálej, jindy malinko kolísá (nevím tak +- 100 otáček). Před pár dny přítelkyně přijela, že se málem vybourala, když ji to cuklo dopředu... Teď je stav takový, že auto na volnoběh reaguje na plyn jak jste viděli prapodivně, ale za jízdy je to ještě horší!

Když člověk jede stejnou rychlostí na volnoběh a chce jen malinko přidat, nedělá to nic, než to kolísání - je to absolutně bez rozdílu v rychlosti, až pak to najednou kopne, když se to \"utrhne\" a to je pro mojí nevyježděnou slečnu dost velký problém... Takže Vás moc prosím, zachraňte mě...

Pročetl jsem tady na foru hromadu příspěvků, ale chtěl bych vědět na co hlavně se mám zaměřit v tomhle konkrétním případu, abych nenarval do auta za 4000 dalších 10 tisíc.... Je horší i podvozek, takže to by se mi raději vyplatilo hodit ze skály a koupit jiný levný přepravovátko :)

Sám jsem měl 106 1.4 čtyřbod a ten motor byl naprosto bez problémů! Bohužel tenhle 1.0 má něco v nepořádku...

A ještě jedna podstatná věc - motor je měněn, kastle je původně 1.1 a my jsme sehnali za pár stovek jinou 106 na nd a přehodili motor - takže nyní je to 1.0 - nebylo to pojízdné, takže jsem to předtím nezkoušel, jen tak že jsme ho zkusili roztočit a když chytl, tak jsme po něm sáhli... Celá řídící jednotka je přehozená - včetně kabeláže a karburátoru, ten, co byl na 1.1 nepasoval (a ta 1.1 měla natočeno asi 240 000 km, takže ten motor byl total K.O.)

Doufám, že jsem na nic nezapomněl!

[upravil dne 11.10.2011 18:31 od yxyxyx]

Jelikož nikdo nereagoval, tak jsem se do toho pustil sám :-) Vyměnil jsem teplotní čidlo (to pod rozdělovačem) a pak jsem rozebral krokovací motůrek a zjistil jsem, že se točil pouze na jednu stranu,tak jsem jej také vyměnil..

Nyní se uklidnil zvuk motoru, přestalo cukání při tahu, doufám ,že i klesne spotřeba, ale co se změnilo a je to poněkud zvláštní je, že

při sešlápnutí plynu a jeho puštění si motor sám od sebe přidá a pak až se spadnou otáčky na volnoběh :( je to o mnoho lepší, ale bylo by celkem fajn odstranit vše..

[upravil dne 15.10.2011 20:19 od yxyxyx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...