Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

radost prckovi, ale priznavam ze aj sebe :)


Marcel00

Recommended Posts

Vazeni, diky za komenty...

zdoraznujem vsak jednu vec... pre zlodejov to lakadlo nieje, nakolko to nezostava v aute,

je to male a lahko sa do tasky hodi. Skor tu vidim pouzitie na prenosne ucely hocikde inde, sledovanie hokeja majstorstiev atd...

prcek je viacmenej zamienka pred mangelkou, ale i na fakt dlhe cestovanie v noci sa to naozaj hodi pre dieta... nie cez den...

co sa sledovania cesty a okolia tyka ano mate pravdu, ked slapeme cca 2 hodinky v aute neni co riesit, rozpravame sa, riesime

co budeme robit, kam pojdeme, alebo ako sa nam pacilo. Takze pohoda. pocuvame CD s rozpravkami a anglictinu helen doron

pre prckov :D (uz nam rodicom z toho hrabe :D ) ale hlavne nech sa prcek uci. Takze ziadne cumakovanie rozpravok. skor to

beriem tak ze trebars aj na izbe si pred spanim precitame rozpravku, alebo pozrieme vcielku maju a podobne CZ/SK co sa v nasich

casoch davnych pozeralo. No a hlavne pre mna na hoteli kedze ja som nocny vtak a ked aj tak nic nieje v TV tak si konence vzdy

na dovolenke mozem kuknut daku tu CZ/SK filmovu tvorbu co ja mam velice rad a pocas celeho roka neni cas, lebo sa tu valam

noc co noc na P-C fore :D. Takze taka stara filmova klasika alebo novedobe tvorby CZ/SK je very gut pre mna.

Takze bez obav... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsme se pocitanim aut nebo znacek navesu nekolik hodin dobre bavili i pri posadce ve vekovem slozeni 33, 33 a 45. :D

jinak cumet kolem kazde dite nebavi. pri nasich cestach napric evropou s Ladou 1200 jsem jako decko byl temer neustale nainstalovany mezi operadly prednich sedadel a cestu a vse kolem sledoval stejne pozorne nez otec ridic. to sestra mela deni kolem na haku, cetla si nebo spala. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já souhlasím s oběma.

Dvě hodiny počítání aut a zvířátek na polích,dvě hodiny zpěvu a jedna pohádka v DVD na dobré sny.

Něco jinýho je samozřejmě zavřít děti do auta a \"dopřávat\" jim 10 hodin filmového maratonu.To už bych bral jako týrání.

Máš už dítě??

To, co popisuješ, je ideální stav, jehož dosažení v případě mého prcka (4,5 roku) považuju za zcela mimo realitu.

Kdybych totiž podlehl, stalo by se z té obrazovky kyselé jablko případných svárů. Téměř okamžitě by jednoznačně začaly půtky o to, zda bude DVD v provozu nebo ne a z cestování a ze zážitků s ním spojených by nebylo nic. V podstatě se mi jedná o jednoduchou rovnici - nebude-li v autě DVD, nebude ho prcek vyžadovat a tím pádem bude klid (možná je to sobecké, ale domnívám se, že ke sledování pohádek má i tak času až dost).

[upravil dne 16/7/2011 11:16 Medvěd]

Jo mám děti.Dvě holky 4 a 8 roků.a televizky máme v autě asi dva roky.Je asi pravdy ,že jsou abnormálně hodný a z toho důvody se nikdy nestalo,že by někdy došlo ohledně pouštění pohádek nebo klipů s písničkama v autě k nějakým dohadům.DVD se nám osvědčilo i při stanování,kdy si člověk chce trochu večer posedět a buď není navečer počasí nebo už je pokročilá doba a holky už jsou ve spacáku.A pokud si s nima člověk celej den hraje a chodí po vejletech,tak snad není tak špatný aby si večer udělal svařák a dětem ve stanu pustil pohádku.Stejně u toho po 20 minutách usnou,ale po perným dnu každejch 20 minut dobrejch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela me to prekvapuje... a mile ze se tady najde nekdo, kdo se sve dite snazi vest \"spravnym smerem\" a ne mu pred nos davat vsechny ty obrazovky ale ukazat, ze je.mnohem lepsi kdyz muze treba nejake zvire videt na vlastni oci nez na netu... jsem rad, ze jsou jeste lide jako je Medved, a dalsich malo lidi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela me to prekvapuje... a mile ze se tady najde nekdo, kdo se sve dite snazi vest \"spravnym smerem\" a ne mu pred nos davat vsechny ty obrazovky ale ukazat, ze je.mnohem lepsi kdyz muze treba nejake zvire videt na vlastni oci nez na netu... jsem rad, ze jsou jeste lide jako je Medved, a dalsich malo lidi :)

Jo, traba na dalnici tych zvirat zbada mraky ...

Ja zas nemam rad tohleto odsudzovani ... Kazde dite je jine, a nektere proste bavit pocitat auta, nebo koukat ven na pole nebo louku nebavi ...

Navic nevim v cem pak bude dite ktere pocita auta nebo kouka 2 hodiny ven okenkem \"lepsi\", jako to, co si pulku cesty koukne nejakej film, resp. jak tym utrpi vychova ditete...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme ze zalezi na konkretnim diteti... kdyby se me porad melo ptat kdy uz tam budem, kazdych 100km skuhralo ze chcr na zachod nebo nejake hyperaktivni dite ktere se nejlip celou cestu pere se sourozencem ( jako ja s bratrem :D) tak vim jak z nas byli rodice vynervovani a nas*ani.. a to nemluvim o ceste treba do chorvatska :D takze v techhle pripadech bych to asi i doporucil.. dulezite je pak na rodici samotnem aby urcil nejakou miru pouzivani.. aby filmy a pohadky nebezely i po ceste na nakup treba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jimmy106: Jsem zde za zastánce DVDček v autě, ale to neznamená, že by děcka měly mít oči přilepený pořád u obrazovky. Osobně jsem \"vychovaný lesem\" a při každé příležitosti své kluky do lesa beru. Máme okolo spousty krásných míst, skal apod. a hojně toho využíváme. Ale nehodlám kluky mučit na dálnici koukáním z okna, kde nic není. Zrovna tak je klidně doma pustím k internetu, protože vivím, že to zvládají a pustí si interaktivní výuku angličtiny (je jim 6 let), která je baví. Mám jim zakazovat vzdělání jen kvůli tomu, že k němu využívají internet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0 - už jsem tu psal, že možností čučet na film má v dnešní době každé dítě tři řitě a stejně jako Ty nechápeš, proč já tuhle vychytávku nepovažuju za potřebnou, stejně tak já nikdy nepochopím, proč bych měl ze své peněženky vyndat byť 10% z prodejní ceny a tuhle - podle mně zbytečnost - si do auta pořídit (chápu ale, že se někomu obrazovky pro děti mohou v určitých případech stát vítaným pomocníkem).

Co se výchovy týče - samo o sobě možná tohle zařízení není výchovný problém, ale pokud se mi nelíbí, že kolem nás roste generace dětí, které velkou část volného času neumí trávit jinak než ve společnosti DVD nebo PC, nebudu přece svému dítěti to co se mi nelíbí předkládat na zlatém podnose se slovy: Vem si ....

Moji rodiče neměli ani auto a přesto jsme téměř každý víkend někam cestovali (neměli ani chatu a byť jsem mezi spolužáky jeden z mála, dnes jsem rád, že právě její absence nám umožnila nejezdit jen na jeden flek a dřít tam do úmoru, jak jsem pak viděl třeba u svých kolegů v práci, ale umožnila nám cestovat kam nás napadlo). V době mého dětství se taky určitě říkalo, že chata je nutnost a že moji rodiče mně odporem k chataření od dětského kolektivu izolovali. Já sám jsem to ale nikdy jako handicap necítil a tvrdím, že není vždycky nutné dělat to, co dělá stádo - když má člověk vlastní hlavu a rodiče umí dítěti vysvětlit, proč se jejich cesta životem od většinové cesty odlišuje, může nechat problémy stáda někde mimo a i tak se dítě nemusí cítit v životě o nic okradeno.

Jak už jsem psal - chápu ty, kteří si DVD do auta pořídili ale jsem přesvědčenej, že tím, že je v autě mít nebudu, Pavlíkovi nijak dětství nezničím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peta: tak samozrejme je super, pokud se tam vzdelavaji, navic dalsi velke plus ze je to bavi ;) ale treba docela me zarazila odpoved jednoho chlapce ve ctvrtecni mlade fronte dnes... v tom programu.. tam se deti ptaji na ruzne dotazy.. a ptali se tusim jestli jezdi na tabory, pritom onen chlapec ve veku 9 let odpovedel, ze prece na tabor nepojede, ze tam by musel behat sem a tam jako blbec... ze je doma, sedi u pocitace a ze ma cely den klid.... takze pokud je to v nejake urcite mire, tak v poradku, ale pokud takoveto deti travi vice casu u obrazovek nez treba nejakou cinnosti venku ci nejakym sportem, tak je to docel smutne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to už tedy velké OT, ale nedá mi to ještě jednou reagovat. Příklad, který uvádíš je velmi smutný, bohužel asi v dnešní době i běžný a je mi z toho smutno. My bydlíme v RD na konci vesnice, okolo nás jsou jen lesy a pole, máme tedy výhodu.

Ale mám i jednu zkušenost, kdy ta TV nemusí být úplně mimo ;) Včera mě jeden z mých kluků překvapil, jak šplhal po tyči od sušáku na prádlo. Bylo to úplně předpisové, s přírazy nohou. Tak se ho ptám, kde se to naučil, jestli to dělají ve školce. Odpověděl, že ne, že se to naučil od Bolka a Lolka, že taky takhle šplhají na stromy ;) A pak, že ty pohádky jsou k ničemu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vezl jsem segru do Pece pod Snezkou, musim rict, ze na to cuceli, ja byl relativne v klidu, mohl jsem to palit co to slo a neposlouchal jsem blby kecy o tom, jak jedu rychle.

Svymu diteti to ale asi neporidim, z duvodu vyse popsanych...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...