Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

radost prckovi, ale priznavam ze aj sebe :)


Marcel00

Recommended Posts

Tak tohle bych já nekoupil.

1) cestování mám od dětských let spojené se sledováním okolí (hele, tam je hrad, tamhle jezero ....) a tohle udělátko cestující dítě o veškeré prožitky spojené s cestováním spolehlivě připraví. V této souvislosti mi silně vadí i sledování DVD v autobusech třeba Student Agency nebo cestou na dovolené - přece když chci sledovat film, tak můžu jít do kona nebo se na něj kouknu doma v telce, jedu-li na výlet, tak proto, abych něco viděl (a to i jako dítě).

2) v autě poslouchám rádio nebo hudbu a vnímat, jak na mě zezadu řvou filmové postavy - z toho bych se asi zcvoknul

3) je to sakra lákadlo pro různé zlodějíčky

Suma sumárum - tenhle výstřelek Pavlíkovi nedopřeju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tomu rozumím velmi protože:

1) když jedeš 1000 km a od 1. 25-ti slyšíš kdy už tam budem jsi rád, že alespoň krátce děti zabavíš.

2. rádio poslouchám taky, děti mají sluuchátka

3. lákadlo to je, ale když to děti chtějí tak si to nosí v přiložené brašně s sebou.

Takže doporučuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už prcka nebaví sledovat cestu a potřebuju jet po dálnici nějakou štreku, pustím mu v CDčku dětské písničky a společně si zpíváme (auto je v tomhle dobrá jistota, že naše krákorání nikdo jiný neslyší). Pokud mně ale netlačí čas, klidně z té dálnice sjedu a jedu po okreskách, což je pro něj samozřejmě podstatně záživnější než jet několik hodin jen rovně za nosem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já souhlasím s oběma.

Dvě hodiny počítání aut a zvířátek na polích,dvě hodiny zpěvu a jedna pohádka v DVD na dobré sny.

Něco jinýho je samozřejmě zavřít děti do auta a \"dopřávat\" jim 10 hodin filmového maratonu.........

přeně moje řeč....mladej používá PSP sice je to malé,ale dostačující...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem pro DVD. Koupil jsem je, když jsme se loni rozhodli jet autem do Chorvatska. Rozhodně je nepouštíme na krátké trasy, jenom na dálnice apod. Případně, když jedeme do Hradce (cca 45 minut po trase, kterou známe nazpaměť).

Sluchátka jsem zavrhl, chci mít pod kontrolou hlasitost zvuku a nestojím o to, aby si kluci likvidovali sluch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já souhlasím s oběma.

Dvě hodiny počítání aut a zvířátek na polích,dvě hodiny zpěvu a jedna pohádka v DVD na dobré sny.

Něco jinýho je samozřejmě zavřít děti do auta a \"dopřávat\" jim 10 hodin filmového maratonu.To už bych bral jako týrání.

Máš už dítě??

To, co popisuješ, je ideální stav, jehož dosažení v případě mého prcka (4,5 roku) považuju za zcela mimo realitu.

Kdybych totiž podlehl, stalo by se z té obrazovky kyselé jablko případných svárů. Téměř okamžitě by jednoznačně začaly půtky o to, zda bude DVD v provozu nebo ne a z cestování a ze zážitků s ním spojených by nebylo nic. V podstatě se mi jedná o jednoduchou rovnici - nebude-li v autě DVD, nebude ho prcek vyžadovat a tím pádem bude klid (možná je to sobecké, ale domnívám se, že ke sledování pohádek má i tak času až dost).

[upravil dne 16/7/2011 11:16 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No my sme to malej kupili tiez, teda take do opierok. Sleduje to aj manzelka ked sedi vzadu.

Ja som tiez nie moc zastancom toho, ale ak to clovek pouziva s mierou a nie stale tak to je ok. Ono ona nevydrzi 2500km stale len z okna pozerat. Ked uz je mrzuta tak jej to zapneme, pozera detske spievanky, rozpravky a po pol hodke ju to aj tak prestane bavit a ide sa zas dokola. Ked mala spinka tak manzelka kuka film a ja mam pokoj.:D

Na dlhe cesty je to fajn a je to dobry pomocnik. Clovek je rad ze sa mu dieta zabavi aspon na chvilku.

Len jedna vec ma mrzi na tom ze som mohol namiesto 9 inch kupit 7 inch obrazovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěde, každé dítě je jiné. Pavlík si snaží důsledně prosadit svoji, proto máš oprávněné obavy z případných svárů. Naše děti jsou zase maximálně hyperaktivní a proto jsem za DVDčka rád, dokáži díky nim dojet do Prahy na jeden zátah, což bych jinak nedokázal. Ale když jim je nepustím, tak vědí, že nemá cenu si to vynucovat a nedělají to.

jofo - co máš proti 9\"? Ja jsem si nimi spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic, lebo ich uz mam. Ale vyzeraju tie opierky ako opierky z autobusu.To jedine ma stve. Ale zas kvalitou je to neporovnatelne so 7.

Mam tieto http://cgi.ebay.co.uk/C1036-2x9-Car-Headrest-Digital-Screen-DVD-Player-beige-/120748762967?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_In_Car_Audio_Players_PP&hash=item1c1d2fe757

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já souhlasím s oběma.

Dvě hodiny počítání aut a zvířátek na polích,dvě hodiny zpěvu a jedna pohádka v DVD na dobré sny.

Něco jinýho je samozřejmě zavřít děti do auta a \"dopřávat\" jim 10 hodin filmového maratonu.To už bych bral jako týrání.

Máš už dítě??

To, co popisuješ, je ideální stav, jehož dosažení v případě mého prcka (4,5 roku) považuju za zcela mimo realitu.

Kdybych totiž podlehl, stalo by se z té obrazovky kyselé jablko případných svárů. Téměř okamžitě by jednoznačně začaly půtky o to, zda bude DVD v provozu nebo ne a z cestování a ze zážitků s ním spojených by nebylo nic. V podstatě se mi jedná o jednoduchou rovnici - nebude-li v autě DVD, nebude ho prcek vyžadovat a tím pádem bude klid (možná je to sobecké, ale domnívám se, že ke sledování pohádek má i tak času až dost).

[upravil dne 16/7/2011 11:16 Medvěd]

abych pravdu řekl tak to není žádnej idealní stav...jasně,že to není nikdy na 100% ale jde to....myslím si čím víc mu něco budeš zakazovat tak tím víc to časem bude chtít a víc a rychleji k tomu podlehne,nemužeš ho izolovat od všeho takového co je prostě v dnešní době k životu...sice k nepotřebě,ale je to prostě tak...jako že si kluci povídaj o nějaké pohádce a tvůj bude čumět jako vejr,protože on ji zrovna neviděl...co myslíš jak se bude cítit?Bude se snad vytahovat tím,že jel s tátou a jenom se koukali po okolí...malé děti to nechápou....nechci tady dělat nějakého sociologa ale měl by vyzkoušet všechno a prostě mu to vysvětlovat...taky jsem se bál třeba s PSP že ho od toho neotrhnu a hle časem prostě se řekne konec a on skončí někdy i dřív sám od sebe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s medvědem.

Když sem se před týdnem ptala nejmladšího bráchy (11 let) jestli nechce jít do zoo tak se ptal proč by tam měl chodit, když se na zvířátka může podívat na internetu - vyrazilo mi to dech.

jinak super hračka, do auta na opravdu dlouhou cestu to pochopim, ona ta cesta děti přestane stejně rychle bavit. Ale na kratší ježděni, nebo nenáročnou byť delší cestu ale v krásné přírodě nebo po zajímavých lokalitách, bych to dítěti nedala. Jen ať se kochá :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych pravdu řekl tak to není žádnej idealní stav...jasně,že to není nikdy na 100% ale jde to....myslím si čím víc mu něco budeš zakazovat tak tím víc to časem bude chtít a víc a rychleji k tomu podlehne,nemužeš ho izolovat od všeho takového co je prostě v dnešní době k životu...sice k nepotřebě,ale je to prostě tak...jako že si kluci povídaj o nějaké pohádce a tvůj bude čumět jako vejr,protože on ji zrovna neviděl...co myslíš jak se bude cítit?Bude se snad vytahovat tím,že jel s tátou a jenom se koukali po okolí...malé děti to nechápou....nechci tady dělat nějakého sociologa ale měl by vyzkoušet všechno a prostě mu to vysvětlovat...taky jsem se bál třeba s PSP že ho od toho neotrhnu a hle časem prostě se řekne konec a on skončí někdy i dřív sám od sebe...

Nemyslím si, že bych prckovi neumožnil podívat se na pohádky a že by si s dětmi neměl co říct, ale prostě podle mně do auta tohle nepovažuju za nutné (dokážu ho zatím zaujmout i jinak) a když DVD v autě nebude, určitě se díky tomu nebude cítit méněcenný. Když to uvidí v Péťově autě - O.K., vysvětlím mu, že o ni ho v autě mají a my ne, že to tak prostě je a prcek to bude muset akceptovat. Kdyby DVD v autě bylo, bylo by mnohem složitější ho přesvědčovat, že ta obrazovka teď nepojede, protože chci, aby vnímal něco jiného.

P.S.

Zakazovat něco je něco zcela jiného než předcházet konfliktům tím, že problematickou a mnou nepodporovanou vychytávku ani nepořídím. Klukovi je 4,5 a tak o některých věcech opravdu rozhoduju, až mu bude 13, bude to asi jiné kafe.

[upravil dne 16/7/2011 12:36 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejné, černé. Tchýně mi na ně ušila povlak, aby zbytečně nedráždily vykradače. Pravda je, že jako opěrky pro hlavy řidiče a spolujezdce moc neslouží :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...