Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spínací skřínka


Guest Chozeluizskuner

Recommended Posts

bud uhliky v motorku 

alebo  vykonovy regulator toho  ventilatora je pod kastlikom spolujazdca  blizsie k tunelu je zapichuty v takom plastovom puzdre alebo zaoxidovane konektory 

 na tom cervenom kabli zo spinacky mas 12volt?

ten co ma samotny cierny konektor a je napichnuty do poistkovky odtial si ten ventilator berie stavu 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud oba ty ventilátory připojim na autobaterku, tak se točí

Vyloženě 12V nevím, protože čekám na multimetr, momentálně ho nemám k dispozici a mám možnost pouze takových těch zkoušeček na 12V, některá ukazuje 12V a některá ne, ale nedá se na to spolehnout

ještě zkusim ten regulátor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

takže to nakonec bylo špatným kontaktem v regulátoru

 

jen tedy se objevil nový problém, vlastně 2..

1. problém je, že se zakouřilo odněkud od ventilátoru a je cítat smrad spálených kabelů

2. problém je, že topení topí všude.. tzn, že na sklo/na tělo/na nohy.. všude to topí furt a nedá se to vypínat/přepínat/regulovat.. jen otáčky ventilátoru, který běží, ačkoli se od něj zakouřilo - viz 1. problém.. 

 

nevíte, jestli na to 406 trpěli a jestli byla nějaká častá příčina problémů? raději se nejdříve zeptám než abych poté rozebral půl auta zbytečně - viz spínačka, do ničeho podobného už se mi nechce :D  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když uz sme u toho prosim nemate el. schema na spinacku ??? Peugeot 406 1,8 16V 81kw rok 1998

Přeedem moc děkuji

 

Takto nebylospinackou bylo to vadnym alernatorem

Upraveno uživatelem Miky32
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahojte :papa,

tak nasa P406 sa uz pyta na zasluzily odpocinok (uz riesime 807). Cez sviatky riadne nedobijala (vyriesene vymenou remena) a v nedelu po zaparkovani som vytiahol klucik zo spinacky a svietili predne reflektory a kontrolka dobijania. Reku asi nieco zblbnute v spinacke (davnejsie uz som prerobil zapinanie/vypinania ventilatorov a klimy na spinac cez dve relatka v serii). Dnes mi zena volala, ze sa jej uz neda nastartovat. Tipujem naspinacku v rozklade...

Davnejsie som sem zavesil fotonavod a mal som skreslene aj zapojenie jednotlivych konektorov, no to zapojenie teraz asi uz nenajdem. Nevie mi ho nahodou niekto poslat? Potreboval by som vediet ktore kontakty su v jednotlivych polohach spojene. Klima s ventilatormi mala tusim hnedy konektor, tu riesit nemusim kedze je riesena mimo spinacky, ale potreboval by som vediet, ktore kontakty maju byt spojene v jednotlivych polohach a pri startovani.

Inak mam verziu spinacky s troma 2-polovymi konektormi (hnedy, sedy a cierny), teda nie verziu s modrym konektorom...

Zda sa mi, ze sa pri startovani na chvilu aspon jeden z kontaktov od 12V odpoji (alebo ze by nie a len sa pridavaju dalsie kontakty pri prechadzani polohami spinacky) - je to nevyhnutne pre nastartovanie, alebo je to len na znizenie zataze pri startovani?

Vdaka za info.

Majte sa :papa

 

Upraveno uživatelem juniP406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spinacku kupis na bazosi  za 40 euri ked ta tlaci cas ,za 7 alebo 17 :myslim  euri z ciny tu istu  ked mas cas 

neni o com a je funkcna jednu som skusal 

ja to raz meral  ale nepametam vsetko presne ono to spina kombinovane 

toto ti nikto nepovie jedine ze to zmeria a zapise na papier lebo tam je tych zopnuti viac ako napr  1-2 poloha sucastne  atd 

aha tak ty mas tu starsiu spinacku  v novom modeli

tak tam uz vobec nepametam 

ale ta ide tiez zohnat 

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najprv najdi startovaci kabel 

ak ho najdes tak na zvysnych kabloch kde nenamerias 12v pust 12 volt externe 

ale najskor by som tu spinacku vybral

creva spinacky drzia po kope dva odliate plasty na zapadky 

ak zapadky povolia tak sa tie plasty od seba ciastocne odelia a potom to vo vnutri nedrzi po kope  a kontakty nemaju dobry dotyk

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte :papa,

tak v spinacke problem mozno je pre 3 polohu, ale je tam este nejaky problem, pretoze po vymene spinacky za inu (rovnake konektory ale ina spinacka (otacal som kombinackami).

Ked som dal druhu spinacku, tak sa to spravalo rovnako ako pri prvej - ked teda nie je nic prepojene /poloha 0/ svietia mi reflektory a kontrolka dobijania.

Mam podozrenie prave na alternator, lebo cez sviatky sme mali problem s dobijanim a vyriesil sa vymenou remena, no mozno bol problem nielen v remeni ale aj v alternatore (???). Teraz ked som kontroloval napatie v palubnej sieti, tak len cca 7 voltov, pricom AKU bol odpojeny. Zena ale vcera skusala startovat aj cez startovacie kable a bezuspesne.

Vie niekto poradit, stretol sa uz s podobnym problemom?

Rozmyslam, ci by som toto nemal presunut do noveho vlakna, lebo spinacka je z toho vonku aspon kvoli tym svietiacim reflektorom a kontrolke dobijania v polohe 0. Asi je aj problem v polohe start, lebo pri starej mi tusim vsetko na palubke zhaslo a pocul som nejake prerusovane cvakanie spredu, pri novej spinacke myslim palubka az tak nepohasla. Ale hlavny problem vidim v tej polohe 0.

Miky32, prosim, spominal si ze si mal nakoniec problem v alternatore - spravalo sa to podobne ako u mna (zaznute stretavacky a kontrolka dobijania v polohe 0)?

Dnes este skusim s novou spinackou nastartovat cez startovacie kable po chvilke dobijania, no ak sa nepodari, vezmem AKU domov dobit a skusim asi zajtra

Vdaka za info a vase rady :papa

Upraveno uživatelem juniP406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... :bojim baterka bola odpojena ked nebol nikto v aute (prave aby sa nevybijala, kedze v polohe 0 mi svietia reflektory) - napatie v palubnej sieti/na zapalovaci/ som logicky meral ked somprisiel k auto a po jej pripojeni...

Upraveno uživatelem juniP406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nejake doporucenie ohladom primarneho problemu so svietiacimi reflektormi a kontrolkou dobijania pri spinacke v polohe 0 ???

(napatie na AKU som nemeral - len kontorlne meranie cez zapalovac, ale predpokladam, ze na nej bude podobne napatie a dufam, ze to este rozchodi)

Upraveno uživatelem juniP406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...