Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spínací skřínka


Guest Chozeluizskuner

Recommended Posts

...ak nie je iny problem, cez startovacie kable vy som mal auto nastartovat, nie? (OK, uz si medzicasom odpovedal) Uvidim ked pojdem k autu a tiez na nej zmeriam napatie "pri startovani" (resp. v polohe 3 ak bude tocit starterom) ked ju dobijem na nabijacke...

S ty m problemom svietiacich reflektorov a kontrolky dobijania v polohe 0 si sa nahodou nestretol?

Upraveno uživatelem juniP406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

tak vcera vecer som siel este k autu (nanestastie odstavene cca 15km od domu), reku ze skusim este nastartovat cez startovacie kable. Prikladam zistenia:

1. tie reflektory (vcera vecer som zaregistroval len lavy ze svietil / po otoceni packou na stretavacky sa rozsvietia obe) a kontrolka dobijania svietia aj ked nebola spinacka vobec zapojena, takze predpokladam toto suvisi s nejakuou poruchou mimo spinacky

Dnes poobede ak sa mi podari, skusim skontrolovat tie relatka, ktorymi som nahradil bocniky pri dorobeni automatickeho rozsvietenia svetiel, ci niektore nevisi, ak dnes zozeniem nove, rovno ich vymenim.

Skusim pozriet ci nesuvisi aj so samotnou packou - skusim nacvaknut inu co som davnejsie zohnal taku starsiu (je na nej dorobene tlacidlo, tak mozno je z novsieho modelu?)

2. spinacky som celkom vyskusal tri - origo co blbne nestartovala, druha co som skusal aj vcera popoludni co vyzerala inak ale mala rovnake konektory (prepajania kontaktov len tipujem ze mala rovnake/nemeral som) a dlhsie kontakty tiez v polohe start nestartovala. Vcera vecer som priniesol este tretiu, co vyzera rovnako ako ta origo co je aktualne osadena, no a pri nej sa mi po otoceni doprava aj spustil starter a auto nastartovalo. Len ked som co i len o kusok pootocil (srobovakom, lebo som nemal spinacku osadenu v zamku), tak sa motor vypol.

Tak som nastartoval, ALE:

- v kabine som pocul z predku auta netypicke / divne zvuky, take suchotave

- ked som pozrel od kapoty, tak som mal pocit, ze zvuky - divne suchotave mozno az kovovo suchotave ??? akoby isli z pravej polovice (teda pred vodicom, nie z motora), mozno ABS (svietila aj jeho zlta kontrolka), alebo nieco s klimou ??? (neskusal som s odpojenym hnedym konektorom spinacky). Kolegovi sa zdalo akoby tie zvuky sli z motora, cca v strede pod kapotou. Tak som pozrel kontrolku hladiny olaja a bola pod MIN, ale auto stoji nasikmo, pravou polovicou vyssie na chodniku. Dnes ked pridem k autu skusim znova pozriet, pripadne aj doliat olej, ale naposledy som konrtoloval cca mesiac dozadu a hladina bola na rovine OK. Ani ziadne mlcky zena nezaregistrovala ze by mal niekde vytiect.

Radsej som sa pri tych zvukoch s autom ani nesnazil odist a previezt ho domov. Navyse po chvili ked sme odpojili startovacie kable, tak meranim v zasuvke napatie kleslo az na cca 7V a uz sa chystal motor skapat, tak som ho hned vypol. Asi tym, ze sa AKU za ten kratky cas nestihla dobit a alternator bud nedobija (nestihol som kontrolovat kontrolku, ale tusim po nastartovani zhasla - nie som si ale isty), alebo len nestihol dobit na potrebnu uroven.

Ak dnes zozeniem niekoho v Dubravke, skusim zmerat aj na dobitej AKU. Od vcera je na nabijacke, zacala cuckat cca 3A, aktualne nieco pod 2A, tak poobede snad bude nabita (nabit 75Ah na plnu kapacitu chvilu potrva :) ). Po odpojeni od nabijacky je na nej 12.95V, takze by nemal byt odideny ziaden clanok. Takze pokracujem v nabijani a skontrolujem poobede. Ak nebude plne nabita, pojdem k autu asi az v zajtra.

Dnes skusim zohnat tie relatka a spolu s tou packou vymenit dnes/zajtra ci to pomoze aby v 0 nic nesvietilo.

Ako som uz pisal, auto pojde do dochodku (na likvidaciu), takze este zvazujem ci ho tam rovno nenecham odtiahnut s tym, ze by som si nechal pneu na diskoch, lebo som ich daval nove v 2016, mozno vonkajsie zrkadla a reflektor ked mi dovolia si odmontovat... Bolo by ale fajn, keby este nejaky mesiac vydrzalo funkcne v zalohe kym budeme mat 807 (vraj do 2 tyzdnov).

Zatial tolko. Majte sa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj krtek 2, prosim Ta ten tenky co mam odpojit je blizsie k reflektoru, alebo dalej od neho? Myslim, ze ten co je blizsie k reflektoru/predku auta bol tusim pod takou gumenou krytkou, ten zadnejsi nie (aspon u mna), pricom k tomu prednejsiemu som sa dostaval dost tazko, ale teda zvladnem to po minulom "nacviku" ked som kontroloval ci su dobre dotiahnute kontakty na alternatore.

Ak rozlisim tensi/hrubsi na mieste ked pojdem k autu (dnes mi to uz nevyjde), tak teda odpojim ten tensi, ale prosim info na co sluzi + co by sa malo stat - aha, vidim vyssie co si pisal ze by malo zhasnut - Ked mi potom zhasnu reflektory a kontrolka, bude to znamenat nejaku vadnu diodu v alternatore, alebo nieco podobne? Vdaka za info.

(inak je to dost morda takto nieco riesit na fore ked neviem ako rychlo niekto odpovie, ked to auto mam 15km od domu - vies, pridem tam, odpojim kablik a co? zas zistim stav, pojdem 15km domov, napisem co sa stalo/nestalo,... - vedel by si mi prosim poslat tel.kontakt do spravy, ze by si mi pripadne vysvetlil telefonicky, pripadne zajtra ak by som Ta mohol otravovat ked budem pri aute... Dakujem,)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Vdaka krtek 2 este raz za vcerajsiu pomoc po telefone :papa

Skusim zistit, ci pojde ten alternator este rozbehat "za par supov", teda ak je v nom len nejaka dioda prerazena alebo nieco jednoduche, nemuselo by to byt drahe...

Zajtra by sme mali ist pre 807 z 2009, tak ak sa podari ten alternator rozbehat, techame si ho este nejake 1-2 mesiace ako backup.

Pekny zvysok vikendu :papa

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Jak drží tyto dva kusy pohromadě? Při demontáži to bylo celou dobu v celku, až když jsem odpojil konektory, tak se mi spinacka rozdělila na dva kusy. Nemohlo mi něco vypadnout a ztratit se? A je pružinka nasazena správně? Přijde mi, že tam ty díly na sebe pasují lépe bez té pružinky, je trochu nakrivo... Děkuji za odpovědi 🙂

 

Je to z P406 1.8 před face

IMG_20210221_193631.jpg

IMG_20210221_193558.jpg

Upraveno uživatelem vojta250
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovím si sam:

1.

pruzinka je špatně. Pacicky mají být v zárazech. Nejjednodušší způsob jak je tam nacvaknout: spínačku postavím na otvor pro klíč. Kratší pacicku pružinky vložím níž. Delší tam nepasuje, ta zůstane navrchu, s pruzinkou dále nehybu. Takto připravené vezmu spínačku vložím klíč, zasunu do protikusu, pritlacim k sobě a otočím jako když startují. Pružinka by měla zapadnout mezi zarážky. Je napružená, pozor na oči. 

2.

Oba kusy spinacky drží pohromadě právě plastový konektor kabelu, takže jsem nic neztratil 🙂

Když byste bojovali s rozpadlou spinackou, snad vám toto trochu pomůže 🙂

IMG_20210221_202223.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...