Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čím opravit naf. gumotextilný lehátko


OK406

Recommended Posts

Mám doma klasické gumotextilní nafukovací lehátko (vojenské). Bohužel je poškozené, ale nikde unás nemají nic, čím by šla dírka zalepit. Klasické sady na lepení nafukovacích lehátek nelze použít. Máte prosím někdo zkušenosti s opravami těchto lehátek? Je mi jej líto skrze to vyhodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasická zatavovací záplata, jak se prodávali do auta s tím korkem ve vaničce, dáš záplatu na díru, přiložíš tu vaničku s korkem, pořádně přimáčkneš a korek zapálíš, gumovou záplatu to roztaví a ta se zaleje do dírky i do textilie, jen nevím kde to dnes sehnat, zkusil bych nějaký starší \"mototechny\" nebo cykloprodejny.

Nebo mě teď napadla tavná pistole (ty umělohmotné tyčky) pořádně odmastit, prohřát a pak natavit kousek toho plastu, ale to nevím střílím od boku, lehátko se neroztahuje, podle mě by to mohlo pomoct.

[upravil dne 13/7/11 15:50 tadom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, co máš namysli, ale bohužel, nic takové už není:(. V nouzi asi zkusím nějaký pneuservis.

[upravil dne 13/7/11 15:52 OK406]

no myslím si že v např. v OBI maj hafo lepidel (záplat)...tam si určitě vybereš.

...jo s korkem ještě pár záplat mám i k tomu svěrák....ale to už asi nechám jako raritu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je to takový to lehátko co se prodávali za komárů - gumový a nějaká textilie navrchu. Tak normálně v pneuservisu za 50,- obrousí ten textil (probrousí se na gumu) a dá normální vulkanickou záplatu. dneska už se použíá chemická vulkanizace, dřív to dělali jak píše Tadom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, lepil jsem gumoyex lehátko flastrem ze soupravy na jízdní kola jen místo originál lepidla ze soupravy jsem použil Chemoprén na namáhané spoje. Ani jsem nemusel ten textil obrušovat (i když by to asi bylo lepší) a drží perfektně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou na to normálně opravné sady. Pokud se v pátek u nás zastavíš tak ti ukážu takový velký lehátko kteýr je lepený už asi 2 roky... Viz třeba zde http://www.lodniprislusenstvi.cz/shop/cluny-a-prislusenstvi/lepidla-a-opravy/ jinak já použil malej flek ze sady nakolo a přes něj velkej flek vystřiženej z podobného materiálu jako lehátko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož já to lepení chápu. Když to staré zalepí, tak bude sloužit roky. Když koupí nové, tak je velká pravděpodobnost, že nevydrží ani rok. My máme tři staré lehátka (snad 15 let), a drží. A ta nová, (lehátka, duše), se nám často rozlepí ve spoji, nebo hned uchází.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...