Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

chladící kapalina ubývá:-(


qmysak

Recommended Posts

Další postřeh ohledně toho, jak mi motor přes víčko expanzky vyhazuje vodu a zavzdušňuje se.

Když neni motor zahřátej (jízdy na krátký vzdálenosti), je to horší, než když má provozní teplotu. Minulý týden jsem dojel z Plzně do Hulína a zpět (cca 700km) a kontrolka hladiny vody ani nemrkla.

Jinak, to nový víčko expanzky jsem zahodil, rozpadlo se mi v ruce, to bych se po***l z tý \"kvality\", je tam zpět to starý. Evidentně to víčkem neni, voda utíkala přes obě.

V prosinci asi navštívim servis, už mě to jebe!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další postřeh ohledně toho, jak mi motor přes víčko expanzky vyhazuje vodu a zavzdušňuje se.

Když neni motor zahřátej (jízdy na krátký vzdálenosti), je to horší, než když má provozní teplotu. Minulý týden jsem dojel z Plzně do Hulína a zpět (cca 700km) a kontrolka hladiny vody ani nemrkla.

Jinak, to nový víčko expanzky jsem zahodil, rozpadlo se mi v ruce, to bych se po***l z tý \"kvality\", je tam zpět to starý. Evidentně to víčkem neni, voda utíkala přes obě.

V prosinci asi navštívim servis, už mě to jebe!

kolko prejdes km kym ti zacne svietit kontrolka na vodu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jezdim ty krátké trasy (s nezahřátým motorem) tak se to rožne asi tak po dvou desetikylometrových jízdách. Pak pootevřu víčko a vypustitm přetlak, hladina opět vyleze nahoru a kontrolka zhasne. A to jezdim tak, abych to moc nevytáčel, tedy snažim se držet do 2000 ot/min. Když jsem jel na tu Moravu, jel jsem max 100km/h - lehce přes 2000ot/min a drželo to (zahřátý). Při vyšších otáčkách už lítá voda přes víčko i u zahřátýho motoru.

Potřeboval bych někde změřit aspoň přítomnost výfukových plynů ve vodě. Až bude čas :myslim Abych věděl... Někdo mi i říkal, že se někde v okruhu mohlo něco přiucpat a ptoto to tlakuje, ale nějak se mi to nezdá a nevysvětluje to zavzdušňování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jezdim ty krátké trasy (s nezahřátým motorem) tak se to rožne asi tak po dvou desetikylometrových jízdách. Pak pootevřu víčko a vypustitm přetlak, hladina opět vyleze nahoru a kontrolka zhasne. A to jezdim tak, abych to moc nevytáčel, tedy snažim se držet do 2000 ot/min. Když jsem jel na tu Moravu, jel jsem max 100km/h - lehce přes 2000ot/min a drželo to (zahřátý). Při vyšších otáčkách už lítá voda přes víčko i u zahřátýho motoru.

Potřeboval bych někde změřit aspoň přítomnost výfukových plynů ve vodě. Až bude čas :myslim Abych věděl... Někdo mi i říkal, že se někde v okruhu mohlo něco přiucpat a ptoto to tlakuje, ale nějak se mi to nezdá a nevysvětluje to zavzdušňování...

ale ked ti to tlakuje hadice pravdepodobne to bude tesnenie pod hlavov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když to vytočíš a letzí voda ven je to těsnění pod hlavou. mám stejný problém zitra bych mšl mět auto už konečně doma tak snad to bude ok:-) jinak staré těsnění bylo šváclé na dvou místech na 2. a 3. válci

ale nemusi to stale tlakovat a vytlacat vodu ked je v riti tesnenie zalezi de je chybne ci???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když sem jezdil krátké trasy do 30 km tak než se rožla kontrolka vody sem najel tak 1000km +- ale žádníé vytáčení ale jak sem jel trasu cca 200km kopce,....trochu víc otáček abych vyjel kopce tak sem doléval 2x už mě to štvalo potřebuju vědět že dojedu a né abych někde ostal tak sem to dal opravit snad to bude už dobré

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim koukam ze problemu s chladici kapalinou ma hodne uzivatelu :)

V mem pripade viz popsane vise mam klid ano pokud jsem letel po dalnici na max./cca 210 tak po 80km se rozsvitila kontrolka vody a skutecne jsem dolil asi 2-3dcl.

Auto nejak nesetrim ale fakt je ze jezdim spis klidne.

Disel stejne neni na zavodeni :(

V kazdem pripade dekuji za prispevky je videt ze stejny problem neni vzdy o stejne pricine...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ja se pripojuju ;) a preji hodne km bez dolevani i nejakych dalsich problemu.

Dnes jsem jel trasu prez Hk Mb Cl do Dc a zpatky a teplota malo kdy prelezla prez voda 80°C olej 100°C jinak Pc ukazalo prumer rychlost 68km/h spotreba cca 6l/100km

Pravda teplota vzduchu byla od -2 do+6°C a jen me trosku rozcilovalo kdyz jsem jel na tempomat cca 90 mezi kamionama ze na me najizdeli auta z kopce :(

Dolevat proste zatim nemusim. :papa

Dalsi nase akce bude vestavba \"bufiku\" mam ho uz doma jen najit cas .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...