Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

chladící kapalina ubývá:-(


qmysak

Recommended Posts

no tak kde bude ta chyba blizi sa zima a obycajna voda stacit nebude vyparovat by sa to hadam nemalo tak ja neviem ono keby to bolo tesnenie pod hlavov by to startovalo za studena horsie ci ani nie???

Zdravim Vas sam za sebe mam zatim klid viz popis vseho co se na aute udelalo.

Zitra jedu naplnit fridex a koncem tydne jedu do Lipska cca 800km uvidime co to bude ci nebude delat.

Dam vedet.Jinak k chladici muze vipadat i tkhle viz foto z jineho vlakna a to opravdu chladit nemuze.

a ty si teda vyriesil problem ci nie???

Cituji sam sebe viz vise /admine promin/

Zdravim muj popis popsany jinde byl nasledujici a zatim je klid.

Nejdrive jsem demontoval spodni plast pod motorem.

Pak nasledovalo proplachnuti chladice/u vodou z motoroveho prostoru ale jen co dal tlak = zadna slava ale nejaky bordel \"odplaval\"

A pote se demontoval EGR ventil ......

Jeste jsem odmontoval hadicku na chladici a tak dlouho lil vodu az z chladice tekla pak totez udelal s hadickou od expanzky vse zadelal odvzdusnil.

Vodu odsal na min.v nadobce a od te doby je klid.

Voda v beznem provozu je kolem 80°C drive stabilne 90°C

A olej je kolem 90-100°C drive standartne 120-140°C

Co je pricinou ci dusledkem nevim pokud jedu rychleji voda vyleze na cca 90°C a olej cca 130°C ale za par km voda sjede na 80°C a olej po chvilce nasleduje cca 100°C

I v teple je zatim klid.

Ale jak zaznelo vise asi je nacnute tesneni ci hlava protoze normalni to proste neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale naco bolo dobre preplachnut chladic a pak vsetko doliat do plna ked si to pak zase odvzdusnil? a ten egr si preco tiez odmontoval?nie nahodov termostat?

ked ti to teda pomohlo a nevies preco tak asi ta hlava neni nacata ked je klid ci?

este podotazka ono to tak ma byt ze sa meni teplota ked sa ide v klude drzi teplo a ked sa ide rychlejsie alebo idee v zapche tak ide teplota hore.. npr na octavke co som mal som mal stale 90st

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale naco bolo dobre preplachnut chladic a pak vsetko doliat do plna ked si to pak zase odvzdusnil? a ten egr si preco tiez odmontoval?nie nahodov termostat?

ked ti to teda pomohlo a nevies preco tak asi ta hlava neni nacata ked je klid ci?

este podotazka ono to tak ma byt ze sa meni teplota ked sa ide v klude drzi teplo a ked sa ide rychlejsie alebo idee v zapche tak ide teplota hore.. npr na octavke co som mal som mal stale 90st

Poslal jsem to rozepsane na mail-Vas tady by to bylo na dve strany

Termostat se take uvazoval ale ted jak jsem uz bezpoctukrat napsal je klid tak se zatim nemenil.

Co jste udelal Vy na aute ze se Vam to stale \"vari\" a voda \"ztraci\" ja na to jdu \"selskou\" cestou a smaozrejme pokud se opet bude opakovat to co tady probirame bude to jasne - hlava dolu a tesneni jak to tady uz nekdo napsal.

Ale jako kazdy jdu cestou nejmensich vydaju :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi poslední dobou někde mizí chladící kapalina. Ale jen tehdy, když to víc \"pohonim\". Zrovna dnes jsem měl za autem vysokej přívěs s plachtou a hnal jsem to z Plzně do Prahy a zpět po dálnici a bylo tomu třeba dost naložit a vytáčet to, abych se s tim vůbec dostal na rozumnou rychlost. Po konci výletu A PO PŘEDEŠLÉM DOLITÍ NEMRZKY jsem musel dolít znovu. Hledal jsem stopy úniku a nic. Jen okolo nádržky trochu mokro. Sklonil jsem se pod auto a nic. A pak jsem si toho všimnul. Podběh kola pod nádržkou celej oblitej fridexem. Navíc jsem si všimnul, že po chcípnutí motoru je od víčka nádržky slyšet syčení. Napadá mě:

- je špatný víčko?

A tim jak sem to vytáčel, ten tlak to špatný víčko neudrží a pouští nemrzku ven? Je to možný? Díky za názor! Beztak zkusim koupit nový víčko. Budu v Kelly kupovat olej tak vezmu i nový víčko, stovka je přijatelná cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte! Ja som mal tiez unik, po sviznej jazde som musel dolievat- svietila kontrolka....

Proste, jedina vec je dole halvu, nove tesnenie, zrovnat a odtlakovat hlavu,a zborka.... + doporucujem rozvody, vodnu pumpu....

A mam pokoj. Maly unik moze byt sposobeny aj stvrdnutym tesnenim na bajonetovych trubkach a je tam priesak. To zavisi aj do toho aky je to motor a ci je chip-nuty:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim tak jsk jsem avizoval tak i ted delam.

Cesta do Lipska po dalnici Ok voda se statecne drzela a po cca 4-5tis jsem dolil asi 1-2dcl.

Jinak jel jsem na tempomat rano byla teplota vzduchu 8-15°C kde se voda drzela od 70-80°C olej od 90-110°C /pri rychlejsi jizde lezl na 120°C rychlost kolem 120-130km ale chvilkama i 180km ale take pod 90km bez pustene klimy.

Cesta zpatky byla trosku veselejsi vzduch byl od 26-17°C kde se voda drzela spis kolem 90°C olej byl spis nad 120-130°C rychlost byla podobna vetsina kolem 120-130km tempomat + klima.

U Drazdan byla \"bouracka tak se popjizdelo asi 4-5km cca 45min voda 90°C olej kolem 110°C.

Kontrolka stavu hladiny vody poblikavala - a az trvale svitila tak jsem dolil onu zminenou vodu po delsi dobe.

Auto nalozeny kufr + 4 lide.

Nevim kde je zakopan pes ale hlavu se me davat dolu nechce nic mene jak to tady zaznelo ASI to bude tak protoze u me uz voda prez zatku vpodstate netece/drive ano nez jsem udelal popsane a po hadicich se zda ze je vse Ok.

Je jasne ze pokud auto pojede rychle bude mit problem s chlazenim dle stavu vetsi ci mensi ale v kazdem pripade je to zvlastni.

Urcite dam vedet jak dale funguju.

Uvidim co dale ted jezdim spis kratke vzdalenosti do cca 20-30km ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle logicke dedukce to skutecne \"vipada\" na tesneni ci hlavu.

Ale jak se stale dokola opakuji mam najeto cca 35tis a stale jezdim a nesetrim auto neverim ze by to nacnute tesneni ci hlava vydrzela.

Navic me se valila voda jen \"spuntem\" :D na expanzce a hadice byly vzdy meke ne tvrde ......

Tak ze se take ptam proc a kudy?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta voda lítá z hrdla?přez víčko?při nejmenším to bude jen špatné víčko-u 106tky mi to dělalo taky a po výměně za jiné víčko to přestalo

jinak prý se dá zjistit když je v háji hlava-musíš to mít teda ovzdušněný,nalej vodu až po okraj nádobky,víčko tam nedávej,sedni do auta a nastartuj,pokud bude voda lézt ven tak je hlava v háji:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta voda lítá z hrdla?přez víčko?při nejmenším to bude jen špatné víčko-u 106tky mi to dělalo taky a po výměně za jiné víčko to přestalo

jinak prý se dá zjistit když je v háji hlava-musíš to mít teda ovzdušněný,nalej vodu až po okraj nádobky,víčko tam nedávej,sedni do auta a nastartuj,pokud bude voda lézt ven tak je hlava v háji:roll

iba nastartovat???? netreba nahodou pridavat plyn??? ked je iba nastartovane nic nerobi voda ale ked pridam tak vysplechne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim jsem docela rad ze se rozjela diskuze proc se ztraci voda ....

No musim priznat ze vcera vecer me take prekvapilo kdyz bylo venku uz jen 2°C ze pri nastaveni klimy na 23°C se nejake velke topeni nekonalo az kdyz jsem pridal na 24°C tak se zacalo topit nic mene jak \"to\" zacalo topit tak me sjela teplota vody z cca 80 na nejakych 70°C a tam setrvala....

Me tady dle techto priznaku spis prijde ze je v haji termostat?

Dale a mozna se pletu ale na okruhu topeni uz neni ventil ale jen na vzduchu michaci klapka/Teplo-Zima?/

Dale hned po nastartovani alespon me to topilo pekne a az tak po 10min jak se otevrel trmostat zacalo to spis fokuat studene/vlahe.

A dale pokud je odvzdusnena vetev do topeni a z ventilku tece voda/fridex proc by se melo prave toto zavzdusnit diky hlave ci tesneni pod ni aniz v mem pripade se voda ztrati/vytece a nebo se prehreje.

Od popisovane \"upravy\" mam s vodou i teplotou oleje klid-ta stoupne jen docasne pri vetsi zatezi/predjizdeni popojizdeni v kolone atp ale okamzite po rozjeti pada zpatky do normalu??

Jak jsem uz napsal ne normalni to skutecne neni a budu rad pokud se prida jeste vic lidi se svou zkusenosti.....nic mene pokud se \"qmysak\" pustite do vymeny tesneni urcite pisnete jak jste dopad sic se me to delat nechce ale pokud by to pomohlo .....

:myslim

Zdravim dnes me to nedalo a namontoval jsem si dozadu pod operku hlavy (prave zadni misto) teplomer/cidlo a meril.

Auto bylo obsazeno jen ridicem :nevim klimatronik v automatu nastaven na 23°C

Teplota venkovni cca 2°C

v aute na zacatku 4,9°C

Na konci cesty cca 15min cca 18°C

Pro nohy dole to bude odhadem cca 12-15°C

Voda stabilne cca 80°C olej po delsi dobe 90°C

Nevim kde hledat chybu vcera to proste netopilo :roll

Dnes a vcera jsem si predelal cidlo do prostoru noh a vysledek

za cca 15min tam bylo 12°C

Pokud se jede dele je tam +- 19-20°C

[upravil dne 14/10/11 10:08 od Lihous]

[upravil dne 15/10/11 22:10 od Lihous]

[upravil dne 19/10/11 18:01 od Lihous]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som z toho uz jelen...

dnes rano bolo -1 po nastartovani sa mi voda drzala len pod 70 myslim ze mam zly termostat uz sa ho chystam vymenit...ale kurit zacne pomerne rychlo a pekne tuho.

takze nikto presne nevie povedat aky je nasledok ked je porusena hlava alebo tesnenie... teda ze ubuda voda horsie startuje nekuri zavzdusnuje sa voda...

ja som do chladica nalial ten gel na utesnenie vymenim termostat a som zvedavy ci to pomoze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...