Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvuky od přední nápravy - tak co s tím?


hYena

Recommended Posts

Jakože čepy řízení jsou dobrý ale vržou? Promazat, přetáhnout prachovky gumou, pokud nemaj vůle, tak bych je určitě neměnil.... Pokud to budeš dělat, přidej si do rozpočtu geometrii a doufej, že Ti jí udělá někdo kdo to umí :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jupíííí, vyřešeno... Lidi z Hodoňovic jsou prostě super. Nakonec odešly \"prachovky\". Jestlise nepletu, tak to jsou manžety u čepu řízení. Takže to znamená, výměna čepů a kvůli stupidní konstrukci musím i ramena, která jsou dobrá.. Origoš díly + práce = cca 14 000kč, neorigoš díly + práce = cca 5500kč. To jsou rozdíly, že? :myslim A řekl mi, že v těchto dílech moc rozdílů není, oproti originálu... Takže tak, po dovolené jdu opravovat :-)
Ak napises ze prachovky tak tie su vsade, capy ramien, capy riadenia, tycky stabilizatora poloosi :D, ja nechapem preco pri vymene capov riadenia musis menit ramena toto sa mi zda podivne(hlavne ked su dobre). Menil som capy riadenie ale nikto mi nehovoril ziadny mechanik ze by som mal kvoli tomu vymenit aj ramena.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jupíííí, vyřešeno... Lidi z Hodoňovic jsou prostě super. Nakonec odešly \"prachovky\". Jestlise nepletu, tak to jsou manžety u čepu řízení. Takže to znamená, výměna čepů a kvůli stupidní konstrukci musím i ramena, která jsou dobrá.. Origoš díly + práce = cca 14 000kč, neorigoš díly + práce = cca 5500kč. To jsou rozdíly, že? :myslim A řekl mi, že v těchto dílech moc rozdílů není, oproti originálu... Takže tak, po dovolené jdu opravovat :-)
Ak napises ze prachovky tak tie su vsade, capy ramien, capy riadenia, tycky stabilizatora poloosi :D, ja nechapem preco pri vymene capov riadenia musis menit ramena toto sa mi zda podivne(hlavne ked su dobre). Menil som capy riadenie ale nikto mi nehovoril ziadny mechanik ze by som mal kvoli tomu vymenit aj ramena.

No, mě prostě říkal, že to jsou ty prachovky a bude to chtít i ty čepy řízení. Bohužel kvůli blbé konstrukci se musí vyměnit i ramena, která jsou dobrá.... Opravdu nestačí jen čepy a prachovky? Jsem z toho na prášky... Pro mě to je dost peněz, nemám teď na rozhazování :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože čepy řízení jsou dobrý ale vržou? Promazat, přetáhnout prachovky gumou, pokud nemaj vůle, tak bych je určitě neměnil.... Pokud to budeš dělat, přidej si do rozpočtu geometrii a doufej, že Ti jí udělá někdo kdo to umí :papa

S tím počítám a na geometrii mám dost šikovného mechanika... Jinak vrže to kvůli těm prachovkám a asi i čepům, no... Já s tím jdu ještě do jednoho servisu a jsem zvědavý, co mi řeknou tam.. Potřebuji 2 názory, každý tvrdí něco jiného. Připadá mi, že totálně neví o co jde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

kovové rány-silentblok převodovky nebo ramen

ahoj, mám podobný problém.

Takže 307 sedan, 80kW, 2005

Při prudkém popojetí na jedničku a následný couvačcce se ozve někde z levé strany auta pod motorem cvaknutí kov na kov. děje se to i při opačným zařazení rychlostí. něco se jakoby stěhuje cca o 1cm dopředu a dozadu a bouchne to jak kladivkem.

Občas se to stane i při nahození motoru-ale to jen výjimečně.

dále se k tomu pojí právě další zvláštní jev, a to, že se někde vepředu při projíždění např. panelové cesty celý předek tak jako chvěje a příjde mi, že kola jakoby jemně tancujou. zní to jak vrklání nebo lehký poklepávání na kapotu prsty.

- možná to je nějaká vůle v řízení-nějakej čep (jak tu někde zaznělo)???

Co by to tak mohlo být?

Silentbloky ramen, oba dva levé a oba dva pravé měnit? to myslím na to tancování kol..

a co ta kovová rána? může to být silentblok převodovky? nebo hlavní silent.motoru?

čím začít?

viděl jsem tady u někoho, že tyto věci měnil někde u 406...

A pak mě ještě napadá a čepy na poloosach mám zatím nechat až jako poslední možnost?

Byl jsem včera nad jámou a s chlapem jsme na to koukali zespod, zatím co druhej servisák popojížděl dopředu a dozadu a motor se dost nahýbal. přišlo nám, že poloosy se docela pohybují v místech zústění do převodovky. ale to je asi tím, že se hejbe převodovka, že - špatnej silentblok?

Ještěš bych se zeptal, jestli měnit také silentbloky na motoru nebo zatím stačí jen ten silent. převodovky? Chlap říkal,že ještě ujdou?

na kolik příjdou ty tři motorový silentbloky cca?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...