Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pcr a rozsvicene blinkry


VincentCZE

Recommended Posts

No, pokud žárovky mají \"E\"čkovou homologaci, tak už je celkem jedno, pro jakou zemi jí mají...tohle bych neřešil, daleko víc jsou trnem v oku modré parkovačky...

S těma pozičkama je to tak, že si dáš třeba malé diody na např hranu nárazníku, aby to jakoby zvýrazňovalo obrys auta ve tmě...boční pozičky třeba mívaly Volva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud žárovky mají \"E\"čkovou homologaci, tak už je celkem jedno, pro jakou zemi jí mají...tohle bych neřešil, daleko víc jsou trnem v oku modré parkovačky...

S těma pozičkama je to tak, že si dáš třeba malé diody na např hranu nárazníku, aby to jakoby zvýrazňovalo obrys auta ve tmě...boční pozičky třeba mívaly Volva...

Dik :) Vy..... se na to :) Nechci z toho delat stromecek :)) ono ty blinky na zpusob\"denniho sviceni\" maji vyhodu, kdyz nahodou zapomenu rozsvitit svetla, sviti aspon oni. - jenomze otazka za co pcr dava vetsi pokutu =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u těchto případů je to vždy od 0 do 2000,- Kč nebo oznámení správnímu orgánu ;) takže si nevybereš :D

Aha. Ja bych to totiz udelal tak aby mi to svitilo kdyz nemam zaple parkovacky ani hlavni. - chapes jak, proste jak denni sviceni:).

-Jak by si to hodnotil ty ?

Zastavil bys auto se zaplyma blinkrama, nebo auto co nesviti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že to riešiš úplne zbytočne. Akonáhle je to v rozpore s vyhláškou tak vždy budeš mať problémy s políciou.

Každé svetlo pre vonkajšie osvetlenie má svoju určenú funkciu, farbu vyžarovaného svetla a spôsob použitia. Akonáhle je použité inak tak je iba otázka času kedy vzniknú problémy.

Napríklad pri stále svietiacich smerovkách je vozidlo považované za neschopné prevádzky na pozemných komunikáciách lebo nieje možné dávať znamenie o zmene smeru jazdy. Jedinou výnimkou sú vozidlá schválené pre prevádzku v USA ale tie , ak majú tuzemskú registráciu, musia mať udelenú výnimku o čom je záznam v TP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stifler: ty by jsi me mohl poradit, koupil jsem zarovky normalne h7 je na nich homologace E4 ale kdyz jsem je nasadil tak sviti zeleno bilo modro oranzove a to jakoze docela dost uz jsem to psal v jinem tematu ale jak se na tohle bude divat policie?

Co to jsou za žárovky?

Jinak myslim, co se týče těch poziček tak mam dojem že staré Partner má parkovačky v blinkru ale nejsem si tím ted uplně jistej. Ja bych to řešil asi tak, že bych tam dal malou žárovčičku aby svitila jako parkovačka třeba ale musela by svitit bíle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pastorek to napsal zcela výstižně...to světel nerejpat, nechat je takové jaké jsou, kažé světlo (žárovka) má svou přesně danou funkci i barvu, pokud do toho člověk udělá zásah a změní to, co je pevně dané, tak je to důvod pro odstavení vozidla při silniční kontrole a pokračování dál pěšky...

...žárovky, které by uměly svítit bíle a zároveň oranžově neexistují...každopádně ikdyby byly, tak už změníš funkci světel a rozhodně ti žárovičky dodělávané doma nikdo neschválí jako homologované denní svícení, ikdyby to nakrásně splňovalo všechny podmínky (nesvítilo by na autě nic jiného a fungovalo by přepínání na potkávací světla), takže se budu opakovat - je lepší to vůbec neřešit a nebo si prostě koupit originální světla pro denní svícení s homologací. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vincente, Vincente - až takoví \"estéti\" dostanou rozum, to se na silnicích spoustě ostatních docela uleví.

Z praxe - vidím-li auto s rozsvíceným blinkrem, podvědomě očekávám, že bude odbočovat (až druhotně řeším, zda blinkr bliká nebo jen svítí = odešel přerušovač). Pokud svítí (blikají) blinkry čtyři, očekávám u auta nějaký problém a stávám se ostražitým. Jestliže by se ale Tvůj nápad nějakým způsobem povedlo mezi \"tuzery\" rozšířit, obávám se, že by následně opadla pozornost řidičů mého typu (včera jsem to 5x viděl a vždycky to byl jen výstřelek nějakýho ..., tak proč dávat zase bacha) a nakonec by kvůli tomu mohlo bejt bouraček až hanba.

[upravil dne 13/7/2011 12:55 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VincentCZE: jasný...to je to, co jsem ti napsal o dva mé příspěvky výše - 0-2000,- Kč na místě nebo správní řízení. ;) A nebo taky zákaz další jízdy s vozidlem a pěší tůra... :D

P.S.: Kdyby tě ještě něco dalšího zajímalo, tak mě klidně kontaktuj do SZ. ;)

[upravil dne 14.7.11 15:01 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, tak jsem si to pročetl a tolik moje vyjádření: na feldě mám v blinkrech dodělaný obrysovky v bílém světle, blinkry mi blikají jak mají a oranžově. Osobně, pokud potkám podobně upravený auto, nemám proti tomu nic... Auto je líp vidět. Co se týká světel pro denní svícení... můj názor je ten, že bych je zrušil, pokud nejsou na autě origo z výroby. Protože, to, co je kolikrát vidět na autech, za to by se dalo mlátit (pochopitelně se jedná z větší části o nehomologované, co skoro nejsou ani vidět). Co se týká blinkrů coby denních světel, do toho bych nešel. Je to možná zajímavý a hezký, ale fungovalo by to jako magnet :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...