Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Help me dobijeni 205


lubosch

Recommended Posts

Prosim lidicky poradte mi. Zacala mi svitit kontrolka na dobijeni, pri vyssich otackach plynule zhasina, napeti na baterii je 11,5V, nekdy se to chytne a dobii to normalne(ale malokdy). Je to alternatorem(diody), nebo regulatorem? Uhliky na regulatoru jsou OK. 205 1,8 GRD 1987

[Editováno 12/28/02 lubosch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem to zjistil. Je to uplne vydreny zberaci krouzek na kotve. Pry jde udelat, nebo koupit jako ND. Jinak jsem z Hradce Kralove a docela me zaujal tenhle WEB, vypada to, ze jste tady dobra parta. Jsem v praci, mame tady celkem svizne pripojeni (Vychodoceska energetika) takze, kdyby nekdo chtel od nekud neco stahnout a poslat, tak neni problem. Jinak mam i knizku Jak na to ? PEUGEOT 205.

[Editováno 1/1/03 lubosch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uhlík na altik se dá v nejhoršim vypilovat z nějakýho jinýho. Jako náhradu sem to jednou zkusil a fachalo to docela v poho. Nejdůležitější je samozřejmě rádius na kontaktní ploše. Malý nerovnosti se samy zabrousej, ale když už bych to měl rozebraný, tak bych sjel komutátor na soustruhu. Pokud je v loji uhlík, tak ten komutátor bude asi vypadat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

Asi ti to moc nedobiji.......kdyz mas slabou baterku. NEbo uz je tak stara, ze neudrzi kapacitu?

Kdyztak se koukni na uhliky v altiku, jestli uz nejsou moc ojete..... to ti pak prestane dobijet uplne a muzes jezdit jen na baterku, tak jako ja uz 2x :( (kdysi davno) a je celkem prdel, byt v Praze a s penezma na benzin z5 na SM :) a muset hledat v patek vecer nekoho, kdo ma uhliky do altiku......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. No, mě to zase nedobíjelo a kontrolka nic. Že je něco v nepořádku jsem poznal, až když sem chtěl nastartovat. Když jsem tam dal nový altík, tak to kupodivu přestalo. :(

Spíš mě zaráží, že mi to nic nehlásilo a pak mě to nechalo ve štychu .:(

... ale tohle asi dělá jenom ten můj Vozík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tu kontrolku odpoj a je to.:D:D:D:D:D Mě svítí pořád a nemůžu zjistit proč. Vždycky když to auto někde skočí tak zhasne zase až k dalšímu hupu. Podlě mě tam bude někde blbej kontakt, už sem si na to zvyk tolik, že sem nervózní, když nesvítí:D:D:D:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja jsem byl nedavno premerovat a altik mne spise prebiji....

Kdyz nejedu cca 2 dny tak nenastartuji ta baterka uz nedrzi..... mam ji v planu teneto mesic koupit..... ale zarazila me dneska rano ta kontrolka......

Jinak vim o cem mluvis....byl jsem pred mesicem v nemecku a pri ceste na zpet mi rupnul brzdovy kotouc....... nastesti jsem se uz vracel a dojel jsem to do cech....nastesti jsem kapnul na solidniho chlapka, ktery mel vrakac s peugeotama.....:D to jsem mel stesti, protoze to bylo o hubu jetse s tim jet cca 350km.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Deeper : ... žádný odpojování nebude ;)

co jsem vyměnil altí, kontrolka od té doby funguje zase v pohodě. Funguje a fungovala. Ale asi se mi rozbil přístroj na hlášení škod. Nicméně s novým altíkem je to to OK.

Nicméně mě zaráží, proč mi nic nehlásila. Má někdo nějaký nápad ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...