Jump to content
Sign in to follow this  
driver69

ESP a ASR

Recommended Posts

Zdravíčko páni. Mám podobný problém. V sobotu som na mojej 607ke vymenil gulové čapy riadenia a stabilizačné týčky v zápetí na to mi auto vypísalo chýbu ESP a ASR. Tak som dnes išiel na diagnostiku do Peugeotu v B.Bystrici a tam mi zistili,že vraj odišlo čidlo pod volantom. Teda presnejšie to je vraj snimač uhlu volantu 454584. Nemáte niekto s týmto skúsenosť? Ďakujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj. Geometriu mi nerobili v peugeote a robil som ju až po diagnostike v inej firme. technik v servise mi povedal,že to čidlo vraj nedáva žiadne údaje. Tá kalibrácia sa dá spraviť iba v servise? Manuálne sa to nedá nahodiť priamo v aute? Je mi na tom zvláštne to,že kým som nevymenil guľové čapy,tak auto nemalo žiadnu závadu s ESP a ASR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po geometrii som mal rovnaky problem, ak ma niekto diagnostiku na Peugeot, tak to nebude problem. Treba v diagnostike nastavit kalibraciu volantu, prest asi 100-200 metrov rovno s vyrovnanym volantom a ulozit nastavenie. Je to robota na par minut, platil som za to 20 eur (+nastavoval denne svietenie, pozrel mi chyby atd...).

Predpokladam, ze v BB by nemal byt problem najst niekoho s diagnostikou, pretoze v Peugeote si asi zapytaju o dost viac. Pripadne ak mas cestu cez Martin, tak ti mozem dat cislo na chlapika, ktory ti to moze nastavit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj. Vďaka za upresnenie. Ano máš pravdu. Ked som odchádzal na dovolenku,tak som za stavil v Peugeote vo Zvolene a chlap mi to nakalibroval za 15min a bolo po probléme. Zase som sa dozvedel dačo nové o peugeote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...