Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zápis první schůze nového Vedení klubu


Pe.Tr

Recommended Posts

Pokud nebudeš moc spěchat tak během týdne bych tu samou měl dodávat na jeden městský úřad a nebyl by problém vytisknout vzorek. Cenu karet zjistím.

Jinak je teď akce že ke každé tiskárně je za 1 Kč SW na tvorbu karet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda předsedo, čumim jako blázen...:o Další novej vozejk v podpisu...taky bych se takhle luxusně chtěl mít, nenabírají u Domanského do skladu nějakou novou pracovní sílu? Já makám jako blb a nic si dovolit nemůžu a ty živíš rodinu, rekonstruuješ koupelnu a kupuješ už třetí auto...já chci takyyyyy.... :roll

Gratuluju a závidim. :mad: Jak to jezdí? Máš fotky? Videa?

P.S.: tak už víme, kde jsou uložené peníze na podporu Kokořínského srazu... :D :D :D:aut;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahojky,

pročetl jsem si to celé až teď. Poněkud se tady opomíjí fakt, že vedeme účetnictví (tedy účtujeme o nákladech a výnosech, a nikoli o příjmech a výdajích).

A protože těžko chtít po lidech neznajícím taje účetnictví, aby uměli číst rozvahu a výsledovku a zkoumali analytické účty, zavedli jsme už dávno takovou mazanou věc - pro oblasti důležité pro lidi, kteří chtějí vědět, co kam šlo, je zavedeno účtování na Střediska. Takže máme např. středisko \"E-shop\", kde se po uzávěrce roku zájemce dozví parametry náklady-výnosy-zisk. Stejně tak je středisko \"Členské příspěvky\", kde jsou náklady (=výroba kartiček,poštovné,obálky), výnosy (příspěvky zasílané řádnými členy) a rozdíl je zisk. Dále existuje např. středisko \"Srazy\", tj. opět náklady jsou na srazy, výnosy z plateb členů za sraz, zisk je co klubu zbylo (tam je snaha aby byl zisk minimální a také je, není záměrem na srazech vydělávat páááč pak by tam nikdo nejezdil). Takže - Střediska.

Jedině tak se dozvíš třeba, když jsem u kartiček, roční náklady na výrobu a rozesílání kartiček. Protože, když půjdeš nikoli po nákladech za určité období ale po položce reprezentující výdaj, tak - jak ti tu už odpovědělo Vvitty - se nic moc nedozvíš, protože např. ona dotazovaná platba Kč 6060,20 se skládala z nesourodých položek, konkrétně:

- Kč 90 za ověření podpisu na nových stanovách 2011

- Kč 304,20 za obálky kus roku 2010 kus roku 2011

- Kč 741 kousek poštovného za rozeslání z roku 2009

- Kč 3865 celé poštovné za rozeslání rok 2010

- Kč 1060 kus poštovného za rozesílání rok 2011

Jak tedy vidíš, tyto položky, jakkoli jsou výdajem, patří coby náklad na dost různá místa. Proto pozor na křížení pojmů náklady-výdaje a výnosy-příjmy.

Samozřejmě nové vedení může podle požadavků členské základny případně dále v zájmu transparentnosti účetnictví lépe rozčlenit Střediska, ale to je asi tak všechno, co jde pro \"účetně neodbornou\" veřejnost udělat. A osobně si myslím, že tento systém \"Středisek\" má pro osobu neúčetní dost velkou vypovídající schopnost. Nebo, jiný názor?

:papa

[upravil dne 1/8/11 od Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garfield: Děkuju za vysvětlení. Hlavní bod mého zájmu byl ten, abych vysvětlil některým, že pojem \"transparentnost\" znamená mnohem víc, než za co tady ten pojem mnozí považují, z čehož vznikla následně rozsáhlá debata, která mi v podstatě dala za pravdu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...