Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zápis první schůze nového Vedení klubu


Pe.Tr

Recommended Posts

Pe.Tr: Já psal taky v klidu, ale z tvého příspěvku jsem to pocítil, jako by ses rozčílil, že snad nemáš mou důvěru (ty a celé vedení), což samozřejmě není pravda. Věřím tobě i ostatním členům vedení a věřím, že je v účtech pořádek. Jen pokud jde o slovo transparentnost, tak si význam představuji asi trošku víc do hloubky, než jak to tady zmínil Stibto. ;) Nic víc v tom nebylo a rozhodně nezpochybňuji kvality a poctivost Trundíka nebo kohokoliv, kdo spravuje klubový účet. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJSytic: Nemusí to být za každou cenu volně přístupné na netu, mohla by to být třeba uzamčená sekce na hlavní straně klubu, jako je download sekce jen pro řádné členy. :)

Nemyslím si, že by ta transparentnost byla tak obtížná, že by to udělat nešlo a určitě by se to hodilo třeba při schvalování té závěrečné účetní zprávy klubu (pak by šlo hovořit o tom, že je účetnictví klubu plně transparentní), ale opět upozorňuju, že tím nenarážím na to, že by snad byl v klubovém účetnictví bordel nebo že by někdo z klubu rozkrádal klubové peníze - TO SI NEMYSLÍM! Tak doufám, že budu ušetřen nějakých narážek, že někomu nedůvěřuju nebo že někoho z něčeho obviňuju. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stifler: vyuctovani kazdeho srazu se posledni tri roky vzdy predavalo vedeni ke schvaleni, prislusne doklady jsou samozrejme zalozene v archivu k ucetnictvi. Doposud o zverejneni nikdo nezadal, ale asi by to u srazu nemel byt velky problem - zalezi na novem vedeni. U posledniho srazu se zverejnoval alespon vysledek, aby se predeslo dohadum zda klub doplacel nejake penize na pomerne hodnotne ceny.

Co se tyka treba srazu na Seci, nemam problem vyuctovani ukazat kazdemu kdo o to pozada. Obvykle je to stejne jeden XLS nebo PDF soubor, kam se da shrnuti plateb atd... uctenky davat nekam na web nema smysl, od toho je ucetni, pripadne revizka, aby overili jejich spravnost a shodu s vyuctovanim.

[upravil dne 13.7.11 11:37 Vvitty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad muj topic - docetl jsem se ze \"Máme 379 řádných a 23381 registrovaných členů.\" ... Tzn. \"neradu\" je pres 98% .. takze stahuji pozadavek na vyobrazeni statusu clenstvi jelikoz by tam vetsina zde prispivajicich asi stejne mela \"neřád\" a nevypadalo by to hezky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vvitty: Nejde o to, že by někdo žádal o zveřejnění konkrétního účtu za sraz...jen jsem chtěl vyjádřit to, co si já představuju pod pojmem úplná transparentnost účetnictví, kam tedy řadím např. i kompletní přehled účtu za klubový sraz...což teda znamená, že pokud se chce klub chlubit naprosto transparentním účetnictvím, tak by tam mělo být úplně vše, tedy i jak psal Pe.Tr např. marže na předmětech z e-shopu...muselo by tam být prostě úplně všechno, jinak ať nikdo nepoužívá slovo \"transparentní\", protože je to zavádějící a řekl bych i příliš zavazující. ;)

Stibto: Kolik si myslíš, že na fórum chodí lidí z řad těch \"neřádů\", nemyslim si, že by to bylo tolik členů, aby to byl v každém vlákně samý \"neřád\". Myslim si, že z těch 23000 členů jich na fórum aktivně chodí a přispívá maximálně tak 800 - 1000. Víc to rozhodně nebude, ostatní jsou již dávno zapomenutí členové, kteří sem nechodí a nebo se jen zaregistrovali a na fórum nechodí. Příkladem můžu uvést svého bráchu - je členem klubu už asi 3 roky, kdy od loňska je i řádným členem a na fórum napsal svůj první příspěvek až asi před 2 až 3 týdny, jinak sem nepřispívá vůbec...a takových je tady spousta, takže by asi v rozlišování řádů a neřádů neměl být problém. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno neco na tom je ... ja jsem tu nekolikrat denne kazdy den a je fakt ze pocet lidi co sem aspon jednou za cas neco napisi nebo i tech co pisi casteji se celkove pohybuje podle me tak v radu spise nekolika desitek :) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stiflere - máš pravdu, i má žena, brácha a prcek jsou řádnými členy a příspěvek na fórum nenapsali nikdy žádný.

Ad marže v e-shopu: zveřejnění takhle citlivého údaje je z mého pohledu mnohem horší než tolikrát okecávané zveřejnění rodného čísla. Už si dokážu v barvách představit ty řeči, že je to nebo to drahý, že klub zboží prodává se ziskem ...... - prostě víc problémů než užitku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd: Ano, je to pro někoho citlivý údaj...pro mě tedy ne, ale nikomu to neberu :D jinak samozřejmě pokud chce vedení některé údaje ukazovat a jiné ne, tak to budu respektovat, ale ať mi pak nikdo netvrdí, že je klubové účetnictví transparentní. ;) Co se týče zisku na věcech z e-shopu, tak to beru jako příspěvek na chod klubu stejně jako placení řádného členství a je mi pak jedno, jak vysoká ta marže je, když to jde \"na dobrou věc\". Každý tady už mnohokrát psal, že chce podpořit klub, tak to dělá i nákupem věcí z e-shopu a určitě mu nevadí, že tam je třeba např. dvojnásobná marže, než jsou výrobní náklady a v tom případě není asi ani nezbytně nutné ty údaje tajit. ;) Ale je to jen moje domněnka. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stifler: Se Seci to byl pouze priklad, protoze nehodlam mluvit za ostatni poradatele ;) Ale nemyslim si, ze by s tim mel nekdo z poradatelu problem, kdyz po tom bude poptavka a zajem mezi cleny. Jsou kluby, kde se to takto dela dlouhodobe. Takze by bylo zajimave vedet, jestli ma o takove informace zajem i nekdo dalsi :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přema: Nekandidoval jsem, protože nerozumím účtům a peněžnictví vůbec, takže by to bylo asi k ničemu. Navíc nejsem na klubu oblíbený pro své názory, takže by ani hlasy pro mou kandidátku nebyly. ;)

Vvitty: Nemělo by to být o poptávce, ale o tom, že člověk chce zveřejnit vše tak, aby nic nezůstalo v tajnosti a že se nemá za co stydět, tomu já říkám transparentnost...neznamená to tedy, že se bude zveřejňovat jen něco a jiné zase ne z různých příčin nebo dokonce obav nebo jen na základě něčí poptávky. ;) Měla by to být automatika. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj osobní názor na tuhle věc je:

1) Transparentní účet máme

2) když se bude chtít někdo z řádných členů mrknout na účetnictví, tak mu to bude myslím umožněno (opravdu není co skrývat) vytvářet kvůli tomu spec. sekci, kam se bude vše dávat mi přijde, jak to napsat ... \"vykazování činnosti na nesprávném místě\":myslim

3) nějaké přehledné vyúčtování po každém ofiko srazu by mělo určitě být - v podobě tabulky resp. pdf (podrobněji zase jen přes účetnictví)

4) Účetní taky nejsem a jsem v revizce:aut

[upravil dne 13.7.11 15:39 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stifler: zverejnovat informace, ktere nikdo nebude cist mi prijde zbytecne. Proto by bylo zajimave vedet, zda se o toto zajima jeste nekdo dalsi.

Osobne preferuji po srazu zverejnit prehled, ktery se standardne vedeni predklada. Stejne se musi delat, tak to neni zadna prace navic..

Co se tyka eshopu, tam to neni tak jednoduche. Sice se na konci roku dela inventura, pozadovana dle zakona, jsou nejake ty naklady na nakup noveho zbozi, nejake prijmy za zbozi, ale to nikomu nic nerekne. Tedy pokud by se nezverejnovala kazda faktura vcetne detailu, a to povazuji za zbytecnou praci. Obavam se, ze pak by Pe.Tr nedelal nic jineho, nez sepisoval reporty... prehled hodnoty skladu, trzeb a vydaju je navic soucasti vyrocni zpravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stifler: Se Seci to byl pouze priklad, protoze nehodlam mluvit za ostatni poradatele ;) Ale nemyslim si, ze by s tim mel nekdo z poradatelu problem, kdyz po tom bude poptavka a zajem mezi cleny. Jsou kluby, kde se to takto dela dlouhodobe. Takze by bylo zajimave vedet, jestli ma o takove informace zajem i nekdo dalsi :papa

Souhlasím s Tebou. Coby pořadatel několika srazů se zveřejněním vyúčtování samozřejmě nemám problém, ale popravdě moc nevěřím, že by o něj byl mezi členy nějak podstatný zájem.

Co se týče Stiflerova pohledu na transparentnost chodu klubu - je potřeba si uvědomit, že všichni členové vedení se dobrovolně vzdali části svého volného času (obávám se, že mnozí budou časem překvapeni, jak podstatné části) a na rozdíl od něj jen neplácají, ale i něco dělají. Stifler si tady

stěžuje, že se nikdo nehlásí a netvoří - on ale bohužel neumí. Teď se mu zase nelíbí, že transparentní si lze vykládat i jinak než si vykládá on - kandidátku do vedení ale pro jistotu nepodá, páč předem ví, že by nebyl zvolen (možná je to třeba i tím, že plácat je mnohem jednodušší než něco dělat).

Osobně se domnívám, že transparentnost fungování našeho klubu je dostatečná a jakékoli zvyšování administrativy mi přijde zcela zbytečné - už tak toho vedení má na hrbu dost a dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...