Jump to content
Sign in to follow this  
Chozeluizskuner

od stovky cuká volant

Recommended Posts

Ahoj všem.Potřeboval by jsme poradit.Vyměnil sem kola na autě za 17\" přesněji vepředu 205/45/17 vzadu 215/45/17.Na kola sem nechával nazout starší pneu značky Pirelli.Na kolech je víc olova ale jsou vyvážené dobře.na žádnou stranu to na vyvažovačce neukazovalo více než 5.Nandal sem kola na auto,nechal udělat digitální geometrii kde mi bylo řečeno že je vůle na pravé řídící tyčce.Auto jede hezky ale jakmile překonám 100km/h tak mi začne dost cukat volant.Napadá mě jestli to nemůže způsobovat velké ET kol jelikož kola sou zapadlá a nemít 0,5cm podložku tak to tam nenarvu kvuli brzdě.Vepředu mám 1-2mm k brzdě.Zatím sem zaivestoval jen do podložek dozadu (2,5cm) a bojím se kupovat podložky i dopředu aby to nebylo furt to samé.Neví někdo co by mohlo bejt příčinou?

Share this post


Link to post
Share on other sites

et na to nema vliv.

pokud to dobře chapu tak maš ve předu podložky 5mm. muže byt problem v nich. neni na nich vystředeni kola takže se kolo 100% nevystředí a nebo jsou špatne udělany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

má vliv i velikost kol--taková kola vyžadují nápravu bez vůlí, vyvážení na 0 a samo,jak píše čakom, může být problém v podložkách,nebudou mít ajnzatc :D(osazení),tím pádem není ustředěno ani kolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty kola jsou velikostně uplně stejný jak ty patnáctky.Jen o 1cm širší a nižší profil.vůle nemám pouze ta tyčka řízení ale to by měl být snad opak že když se kolo klepe tak na volantu necejtim.Podložky jsou prej vyráběné ale nevypadal hrozně.měřil sem šuplerou a vypadaj rovný.Osazení nemaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeden znamej mel mel problemy s třepanim kol. mel tam 5 mm podložky sundal je a třepani přestalo.

bud zkus sundat podložky a projet to bez nich ale to asi nepujde kvuli brzdam. tak vem podložky ze zadu a zkus co to bude delat na předku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buď je problém v popsaném vystředění, nebo klidně v těch pneu. Pokud je tam hodně závaží tak může být narušený kord. Pak stačí zabrzdit a když kolo dáš na převážení bude to úplně rozhozené. Už se mi to stalo několikrát, takže nepodceňovat. Kolik tam máš toho závaží?

Mimochodem jsou ty kola opravdu rovný???

[upravil dne 7/7/11 21:18 koblih69]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to auto opravdu do te stovky jede normalne a volan je v klidu.a jakmile stovka tak začne hazet.než sem zkusil povolit kolo a znovu ho utahnout tak to ve 130 přestalo a zase pohoda ale ted to dela furt.Zkusim nazout plecháče dopředu na ty podložky a uvidim co to udělá.potom vyvážit jinde a uvidim co dal.Díky za rady.Jo a boule tam nejni.Vypadaj rovnoměrně sjeté

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest sukpavel
Muze bejt boule na pneumatice, to vyvazovacka nepozna.

Bouly na pneu(vadný kord) vyvažovačka určitě pozná, nebo, alespon vyvažující, ale boule se projevý při menších rychlostech a při větších se to zlepšuje.

[upravil dne 9/7/11 20:59 sukpavel]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...