Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hlášení ABS ESP


kutil1

Recommended Posts

Ahoj,taky bych poprosil o radu.

Má samozdřejmně taky hlášku ABS a ESP a byl jsem na dia a vyhodilo to že je to přední pravý senzor ABS a pak taky špatný snímač úhlu řízení , co myslíte,bude stačit vyměnit senzor ABS a chyba úhlu řízení je k tomu že nefunguje ten snímač,nebo bude v prdeli ten snímač úhlu a ABS se tomu přidalo??

PS: ABS ESP nefunguje,takže se teď pěkně kloužu :(

A čidlo jsem pravé přední objednal za 602,- od Bosche

Děkuji za rady,doufám že to nebude úhel řízení :blicismajlik

[upravil dne 11/12/12 11:28 od libaplodik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední senzor ABS není problém vyměnit, ale modli se, aby se nechal snímač úhlu zkalibrovat na dia. Pokud ne, tak jedině výměna COMu (blok páček pod volantem) a ten v tvém případě stojí nový 14 tisíc. Někdy se nechá sehnat na vrakáči, ale nikdy nevíš v jakém je stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,taky bych poprosil o radu.

Má samozdřejmně taky hlášku ABS a ESP a byl jsem na dia a vyhodilo to že je to přední pravý senzor ABS a pak taky špatný snímač úhlu řízení , co myslíte,bude stačit vyměnit senzor ABS a chyba úhlu řízení je k tomu že nefunguje ten snímač,nebo bude v prdeli ten snímač úhlu a ABS se tomu přidalo??

PS: ABS ESP nefunguje,takže se teď pěkně kloužu :(

A čidlo jsem pravé přední objednal za 602,- od Bosche

Děkuji za rady,doufám že to nebude úhel řízení :blicismajlik

[upravil dne 11/12/12 11:28 od libaplodik]

Toto mi dia napsala minulý týden taky ale povýměně ABS snímače pořád stále chyba hledal jsem hledal všechno možný, konektory, nový spínač a nakonec jsem si všiml,že v tom protokolu mi to psalo odchylka veličin a všechny kola ukazovali z rozdílem 1km/h (LP 26km/h, PP 25km/h, LZ 24km/h, PZ 23km/h). Tak mě napadlo, že by to mohl dělat ten protikus snímače ABS na ložisku kola jak zněj snímá čidlo ABS (jak už to taky někdo popisoval) jakoby ty drážky zalité vněm,že tam bude špína bordel atd.Následně jsem tam nahlédl a pořádně očistil (byl tam humus) a hlášení ABS zmizelo a to včetně toho, že jsem tam dal zpět to staré čidlo. :super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bart..ja som mal podobny pripad..hlasilo abs cidla nove, hlaska ostala..tak nakoniec to bolo koleso ktore snima otacky, (skoda ze som to neodfotil) ale v jednom mieste ten prstenec ako keby bolo odlupnute z toho kovu a to vypisovalo hlasku..plus vymena stabilizacnych tyciek = 400 evri

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

Měl jsem něco podobného, zlobilo mě PP čidlo, v servisu jsem ho nechal vyměnit a po pár metrech stejná hláška o vypnutí ABS, ESP. Pak jsem zajel do druhého servisu kde mi měnili dvouhmotu, startér a zadní destičky. Přitom vyfoukali kroužky stlačeným vzduchem a od té doby mám klid. Teď řeším jiný problém. Třeba to někomu pomůže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...