Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

páčka blinkru


FIKÍSEK2

Recommended Posts

Jasné že môže byť aktívne aj automatické svietenie aj denne svietenie ak pravda máš auto, ktoré je vybavené automatickým svietením (v mojom napr. nikdy nebolo). Ak je vo výbave auta automatické svietenie (pri zotmení) tak po aktivácii denného svietenia už logicky zapne iba prístrojovku, pretože svetlá už svietia aj tak, ak automatika nie je tak sa to prepína manuálne na páčke.

Ak to poblikáva pri poklepaní na páčku tak by to mohla byť skôr páčka, možnosť poruchy atomatického zapínania svetiel som spomenul len pre úplnosť, aby sa napr. v tých páčkach nehrabal zbytočne, nie je to až taká maličkosť to rozobrať a poskladať;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to dnes opravil:) . Vycvakl jsem jen ten okraj páčky a sundal první otočnej segment pro rozsvicování parkovaček a tlumených světel. Kontakty jsem vyčistil, byly dost špinavý jako kdyby opotřebovaný, ale hadříkem jsem z nich udělal nové:aut. Zpátky se to dávalo trochu hůř, ale nakonec se povedlo. Konečně:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Prosim o radu. Mam automaticke zapnutie svetiel - vsetko funguje. Blinkre krasne idu, volant ich pekne vypina. Vsetko tak ako ma byt. Ale ked zapnem nocny rezim, cize mi idu aj budiky, mam problem. Ked dam blinker dolava stane sa, ze mi vypne budiky a blinker, alebo dialkove. Normalne stretavacie svetla funguju stale. Toto mi robi len vtedy, ked mam zapnute aj budiky. Ked nie su zapnute, vsetko krasne funguje. V com moze byt problem? dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně stejný problém. Při zapnutí nočního režimu a dálkových světel se někdy stane, že při zapnutí směrovky spadnou dálková světla na potkávací a zhasne osvětlení přístrojů. stačí se jen lehce dotknout páčky a osvětlení přístrojovky se zapne ale dálková světla musím zapnout znova :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaaaaaano, presne to je ten problem. Taky isty. uz som myslel, ze to bude v packe pri volante, ale prisiel som nato, ze nie. Staci ked tuknem do nej tam, kde je gombik, resp. kde sa spinaju. Uz som tam aj striekal spray, ale nic. Tak silne rozmyslam, ze asi aj nam bude stacit rozobrat len ten prvy segment. Gombik a prepinac na dialkove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaaaaaano, presne to je ten problem. Taky isty. uz som myslel, ze to bude v packe pri volante, ale prisiel som nato, ze nie. Staci ked tuknem do nej tam, kde je gombik, resp. kde sa spinaju. Uz som tam aj striekal spray, ale nic. Tak silne rozmyslam, ze asi aj nam bude stacit rozobrat len ten prvy segment. Gombik a prepinac na dialkove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OPRAVENE !!!! Ako nato: najprv treba vycvaknut ten gombik co je na packe blinkru - ja som to vybral pomocou rezaku a skrobovaku. Potom pomocou kombinaciek som vytiahol prvy segment. POZOR vytahovat pomaly - su tam dva koliky, ktore zabezpecuju prepinanie svetiel. je tam kruhovy pliesok, ktory sa pomocou otacania dotyka plosnych spojov a tak spina svetla. Ja som ich mal uz dost vydrate, ale stacilo mi, ze som to cele vycistil. pouzil som silikonovy olej. Potom som pomaly natiahol naspat prvy segmet, trosku sa treba pohrat s tym plieskom, aby sadol na ten segment. zatlacit a hotovo. pre odskusanie odporucam este gombik nedavat naspat, zbytocne sa s tym budete znova trapit. Ak to vsetko funguje, potom naspat gombik a hotovo. MNE TO FUNGUJE :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OPRAVENE !!!! Ako nato: najprv treba vycvaknut ten gombik co je na packe blinkru - ja som to vybral pomocou rezaku a skrobovaku. Potom pomocou kombinaciek som vytiahol prvy segment. POZOR vytahovat pomaly - su tam dva koliky, ktore zabezpecuju prepinanie svetiel. je tam kruhovy pliesok, ktory sa pomocou otacania dotyka plosnych spojov a tak spina svetla. Ja som ich mal uz dost vydrate, ale stacilo mi, ze som to cele vycistil. pouzil som silikonovy olej. Potom som pomaly natiahol naspat prvy segmet, trosku sa treba pohrat s tym plieskom, aby sadol na ten segment. zatlacit a hotovo. pre odskusanie odporucam este gombik nedavat naspat, zbytocne sa s tym budete znova trapit. Ak to vsetko funguje, potom naspat gombik a hotovo. MNE TO FUNGUJE :) :) :)
mam uplne presne rovnaky problem, mne dokonca preblikuje cela pristrojovka vratane, PP, klimy, velmi by pomohli nejake foto aspon v naznakoch ako to urobit, urcite by to pomohlo nielen mne vopred vdaka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. ten pliesok sa otaca.

2. Farebne sípky znazornujú plosaky, ked pliesok sedí na nich, urobí prislúchajúcu funkciu.

3. Treba to cele poriadne vycistit

4. Kolíky treba nasadit naspat do tych otvorov.

5. nasadime ten prvy segment, pekne pomaly tie kolíky vtlacame naspat, tak, aby ten segment isiel na miesto.

6. Pliesok ma tiez svoje miesto na tom segmente. Treba ho niecim pritlacit na segment, kde ma miesto. IDE TO. MNE SA TO PODARILO NA PRVY KRAT.

7. Ked je pliesok na mieste, kde ma miesto na segmente, staci pritlacit a hotovo.

8. ODPORUCAM - nedavajte este naspat ten gombik, vyskusajte to, ci vam to ide. MNE TO HNED ISLO. treba si dat pozor, ci tie plosaky, ktore maju svoju funkciu sa dostatocne dotykaju pliesku.

9. Najnarocnejsie je na tom dat dole ten prvy gombik. NEBOJTE SA ho trosku silnejsie doslova vycvaknut. vypacit.

post-35286-14109618994381_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. ten pliesok sa otaca.

2. Farebne sípky znazornujú plosaky, ked pliesok sedí na nich, urobí prislúchajúcu funkciu.

3. Treba to cele poriadne vycistit

4. Kolíky treba nasadit naspat do tych otvorov.

5. nasadime ten prvy segment, pekne pomaly tie kolíky vtlacame naspat, tak, aby ten segment isiel na miesto.

6. Pliesok ma tiez svoje miesto na tom segmente. Treba ho niecim pritlacit na segment, kde ma miesto. IDE TO. MNE SA TO PODARILO NA PRVY KRAT.

7. Ked je pliesok na mieste, kde ma miesto na segmente, staci pritlacit a hotovo.

8. ODPORUCAM - nedavajte este naspat ten gombik, vyskusajte to, ci vam to ide. MNE TO HNED ISLO. treba si dat pozor, ci tie plosaky, ktore maju svoju funkciu sa dostatocne dotykaju pliesku.

9. Najnarocnejsie je na tom dat dole ten prvy gombik. NEBOJTE SA ho trosku silnejsie doslova vycvaknut. vypacit.

post-35286-14109618994775_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Tak jsem to podle toho návodu taky absolvoval, jen doplním své zkušenosti. Kruhový spínací plíšek (na fotce značen bílou šipkou) je pod plastovým křížem, do kterého zapadají dva kolíky s pružinkami (na fotce značen modrou šipkou). Celý tento plastík se dá taky sundat. Já jsem si pak mimo páčku složil otočný plast s tímto plastíkem s kolíky (šlo to pomocí dvou šroubováčků asi na potřetí). Pak jsem pořád mimo páčku nasadil ten plechový kroužek, který spíná světla. Tohle celé jako kus jsem nacvakl na místo. Vyzkoušel jsem funkčnost a pak dal pružinu s víčkem (tlačítko). Hotovo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

ahojte,

ja mam problem so smerovkou, konkretne ked ju dam uplne tak fici v pohode. no ked do nej len tuknem, bez toho aby ostala v stave blikania - cize by mala iba raz bliknut, tak do jednej strany mi to nefunguje, resp, len ked zatlacim silnejsie a to mi vacsinou uz prepne a zacvakne na normalne blikanie.

dufam ze som sa vyjadril jasne :)

viete pomoct ako odstranit toto?

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...