Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Trhanie motorom


grage

Recommended Posts

Mám taký problém. Motor mi trhá pri pridávaní plynu. Konkrétne keď idem dám nohu z plynu a následne chcem pridať príde príde také trhnutie. Motor ako by pridusilo a potom prúdko pridá. Filtre som menil, aditívum dávam, žiadna chybová hláška a ani na poslednej diagnostike nebol žiadny problém (bolo ale už dávnejšie). Každopádne sa chystám na dia ale obávam sa že mi povedia, že je všetko OK. Nemáte nejaké nápady, kde by mohol byť problém. ... váha vzduchu, EGR ventil, FAP, vstrekovanie ...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne robilo to isté, keď som bol v Peugeote pred rokom , tak že čo , však to je normálne, hovorím si služobná šunka Seat Altea is better. Ale vyriešili to až pred týždňom keď mi v rámci zvolávačky (neviem prečo to takto volajú, keď ma nikto nevolal, nazval by som to v rámci \"obťažovačky\") mi prepálili ECU a už je to celkom fajn. Tiež pripomeniem, že som šiel na geometriu, a znova tri hodnoty mimo rozsah sú OK :bacha zlatý Peugeot service:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...

Tak oprášim túto temú .... Po uvedenom prehratí softu sa situácia zlepšila, no po čase sa problémy objavili znovu. Problém vidím v reakcii motoru na pridanie plynu (viem že je to tak laicky povedané, tak ma prosím nezdr..te). Stáva sa mi to (nie vždy) že keď pridám plyn najčastejšie z \"nulovej\" polohy motor pridusí a v podstate nereaguje akcelerovaním ale spomalením ... potom následne prudko pridá. Toto je v podstate to trhanie. Dokonca ma už zopár krát riadne vytočilo, že som sa poterboval rýchlo rozbehnúť v križovatke, stupím na plyn a nič. Až po povolení plynu, na druhý, tretí pokus sa auto rozbelo. Na diagnostike je všetko OK, chyby žiadne nehlási, autu vlastne nič nie je len ide na p... :grr

Edit: A na volnobeh niekedy kolíšu otáčky, neviem či to má súvis, ale možno pomôže.

[upravil dne 4/11/11 12:16 od grage]

[upravil dne 4/11/11 12:26 od grage]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar. Pripojim sa k teme, ale mozno to bude :xvul. Mne autom trha len ak nastartujem pri dlhsom stati, minimalne 1 den. Auto startne na prvykrat, ale tak tazkopadne, aj sa mi zda, ze baterka je mozno slabsia lebo otacky su pomale (otacky startera). Potom ked chyti tak s nim zatrasie, co pripisujem zotrvacniku (aj ked s nim trasie len pri dlhsom stati, teda ak hocikedy nastartujem, tak v pohode)a dost to trha asi 5krat za sebou. Za kazdym trhnutim ide biely dym. Potom sa motor ustaly a pohoda zvuk a ziadny dym. Pripominam, za otacky neskacu a filtre su cerstvo vymenene aj palivak. Ziadna zmena. Aditivum pri kazdom tankovani. Moze byt to tazkopadne startovanie sposobene slabsou bateriou? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A robi ti to aj ked je vonku teplo? Kolko mas najazdene? Inak to trasenie mi na zotrvak nepripada, pretoze pises, ze po kazdom trhnuti ide biely dym. To mi skor pripada na vstreky. A to tazkopadne startovanie to este aj potvrdzuje.

Ak to robi len v zime, tak potom mozno este zhavenie. Skoc niekde na diagnostiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A robi ti to aj ked je vonku teplo? Kolko mas najazdene? Inak to trasenie mi na zotrvak nepripada, pretoze pises, ze po kazdom trhnuti ide biely dym. To mi skor pripada na vstreky. A to tazkopadne startovanie to este aj potvrdzuje.

Ak to robi len v zime, tak potom mozno este zhavenie. Skoc niekde na diagnostiku.

Ale co viem, ze zhavenie sa zapina pri nizsich teplotach a pri tychto teplotach sa kontrolka nerozsvieti vobec. Mozno pri 3 stupnoch. Asi. Ak je vonku teplejsie, tak to nie je tak hrozne ale citit to trhanie. Aj start mi pripada trosicku lepsi.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne robilo to isté, keď som bol v Peugeote pred rokom , tak že čo , však to je normálne, hovorím si služobná šunka Seat Altea is better. Ale vyriešili to až pred týždňom keď mi v rámci zvolávačky (neviem prečo to takto volajú, keď ma nikto nevolal, nazval by som to v rámci \"obťažovačky\") mi prepálili ECU a už je to celkom fajn. Tiež pripomeniem, že som šiel na geometriu, a znova tri hodnoty mimo rozsah sú OK :bacha zlatý Peugeot service:D

a aký mas prosim ta rocník vozidla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akumulátor má na startování obrovský vliv. Nedávno jsem měnil ještě původní za nový, přestože se subjektivně zdálo, že točí ještě dost a magické oko bylo stále zelené. Předtím kolikrát trvalo i třeba 2-3s než to dost neochotně chytlo, ale teď motor naskočí téměř okamžitě po otočení klíčkem. Takže vliv akumulátoru na startování dieselu nepodceňovat. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akumulátor má na startování obrovský vliv. Nedávno jsem měnil ještě původní za nový, přestože se subjektivně zdálo, že točí ještě dost a magické oko bylo stále zelené. Předtím kolikrát trvalo i třeba 2-3s než to dost neochotně chytlo, ale teď motor naskočí téměř okamžitě po otočení klíčkem. Takže vliv akumulátoru na startování dieselu nepodceňovat. ;)
Aj ja mam taky nazor, ze akumulator neda dost silne otacky aby motor hned v pohode nastartoval. A k tomu, ked startujem tak mi zhasne radio a kontrolky takmer tiez. Je to znak ze uz je bateria slabsia? Najlepsie by ju bolo asi premerat co?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akumulátor má na startování obrovský vliv. Nedávno jsem měnil ještě původní za nový, přestože se subjektivně zdálo, že točí ještě dost a magické oko bylo stále zelené. Předtím kolikrát trvalo i třeba 2-3s než to dost neochotně chytlo, ale teď motor naskočí téměř okamžitě po otočení klíčkem. Takže vliv akumulátoru na startování dieselu nepodceňovat. ;)
Aj ja mam taky nazor, ze akumulator neda dost silne otacky aby motor hned v pohode nastartoval. A k tomu, ked startujem tak mi zhasne radio a kontrolky takmer tiez. Je to znak ze uz je bateria slabsia? Najlepsie by ju bolo asi premerat co?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...