Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena motora P8C>P8B


TomasNM

Recommended Posts

Zdravim vsetkych.

Mam taky problem s motorom v Evasione 21TD,ktory umrel. Mam na ruke XM,tiez 21TD. V TP od Evasiona mam P8C(XUD11BTE) a v XMku je P8B(XUD11ATE). Podla mojich info to vypada tak,ze okrem vstrekovacieho cerpadla tam neni ziaden majoritny rozdiel. Otazka teda znie: Vocpem do Evika ATE? Su tie bloky,hlavy,ol.vana,turbo a pod.veci rovnake?

Ci mam ist po to XM,alebo je to zbytocne?

Dik za odpovede.

[upravil dne 14/7/11 08:57 TomasNM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lebo pani francuzski (velki to borci) vymysleli zlepsovak typu \"odpruzena remenica\". Tak sa mi odpruzila az do rozvodov,ktore preskocili a ventily su v haji. Servisak ma oboznamil s tym,ze lacnejsie je vymenit motor,ako ho opravovat,pac je to zozadu zaolejovane(aj ked olej sa moc netratil) a ze je riziko,ze umre aj turbo. A ked uz je v tom to mechanicke cerpadlo,milerad ho privitam vo svojom aute namiesto Lucasa Epica.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tomas kludne tam mozes dat ten motor z XM. Typ motora sedi to ze riesis P8C-combi, P8B-berlina. Tak ze z toho vychadza ze to je len popis karoserie pre teba je podstatne ze tam mas typ motora xud11bte to je najdolezitejsie a vyhodou je to ze mas tam cerpadlo bosch. Inac taka otazka co by si chcel za to cerpadlo aj s RJ a prevodnikom akceleracie to je to cierne cudo do coho ide lanko a vychadza 5dratov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Zdar chlapi.

Troska sa ten tyzden natiahol,ale uz je to hotove. Teda takmer.

Sranda je ta,ze motor je znacne lenivsi oproti originalu. Tipujem,ze som nezapojil vsetky hadicky,co boli zapojene na cerpadle na XMku.

Otazka znie,je mi niekto ochotny poradit,ako nahadickovat to mechanicke cerpadlo? Mam zapojeny iba privod nafty a prepad.

Minimalne tipujem ze by tam mal byt niekam privedeny tlak od sania/turba. Na hornej casti je osadene nieco,co pripomina nejaku membranu a z toho mam volne 2 priruby na 1/4\" hadicky. Naco to tam je?

Dalsia vec: vymontovane je tiahlo s bowdenom,ktore tahalo nejaku packu zo zadnej strany cerpadla a ovladane bolo teplotou vody(na prirube pre hadice chladenia). Ma toto vplyv tiez na vykon?

Momentalne to chodi ako diesel bez turba a to je dost biedne.

Neskor hodim aj fotky.

Co poradite? Diky vopred.

[upravil dne 12/8/11 od TomasNM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...