Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké tažné koupit?


reniha

Recommended Posts

Sú dva druha ťažných zariadení.

- SKRUTKOVÉ kde hák prichytávaš dvomi skrutkami

- BAJONETOVÉ je to komfortnejšie riešenie, stačí nasadiť a zaistiť páčkou

Firiem čo ich vyrábajú je viacero napr Galia, mám od nich a som spokojný.

http://www.galia.sk/index.php?akc=detail&id=80&zn=PEUGEOT&tp=%20307%20&pp=3dv,%205dv&rv=01-07

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež má Galiu, bola za rozumnú cenu lebo v Peugeote žijú (aspoň podľa ceny) na inej planéte, účel plní na 100% ale nepáči sa mi nekvalitná povrchová úprava, už po pár mesiacoch bola hrdzavá.

Priplatil som si akurát za bajonet lebo ťažné používam iba príležitostne, takže guľa je stále dole.:)

Keby som vyberal teraz, tak by som sa, hlavne v prípade kombíka, snažil vybrať typ s najväčšou svetlou výškou a to aj za cenu, že by som musel upraviť nárazník alebo by som sa vzdal bajonetu, pretože najväčším mojim problémom (kombík) sú časté komtakty s vozovkou pri prejazde väčších nerovností :grr

Judes: okrem skrutkového a bajonetového spojenia háku existujú aj s pevným spojením ťažnej gule. Keďže podľa najnovšej vyhlášky sa skrutkové nesmú snímať tak nevidím zmysel prečo ich kupovať, ak bude guľa nesnímaťeľná a napevno, je väčšia šanca, že svetlá výška bude lepšia (lepšia prejazdnosť terénom)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dôležité je aj to, aby nezakrývalo evidenčné číslo, ináč budeš pravidelne prispievať do policajného rozpočtu...u kombíka nehrozí ale hatchback to má tuším dosť natesno.

Ak máš starší model (CAN-VAN) tak sá dá elektrika pripojiť aj na priamo, u novších modeloch (s CAN-CAN) sa to dôrazne neodporúča, takže bude potrebný aj adapter na multiplexovú elektroinštaláciu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Judes: okrem skrutkového a bajonetového spojenia háku existujú aj s pevným spojením ťažnej gule. Keďže podľa najnovšej vyhlášky sa skrutkové nesmú snímať tak nevidím zmysel prečo ich kupovať, ak bude guľa nesnímaťeľná a napevno, je väčšia šanca, že svetlá výška bude lepšia (lepšia prejazdnosť terénom)

S tou koróziou tak isto nemám žiaden problém.

307rg ak sa nemýlim tak pevne namontované (nerozoberateľné) ťažné zariadenie sa už veľmi dávno nepoužíva, dožívajú zo starými autami kde ešte bol namontované ale teraz ti ho už nikto ani nenamontuje a ani nezapíše do TP.

O tom že sa skrutkovo spojená guľa nesmie demontovať to počujem prvý krát, skôr sa mi zdá že je to tak že sa \"nemusí demontovať\" ako v minulosti čo pokladám za úplnú sprostosť novej vyhlášky (jazdiť bezdôvodne s guľou bez prívesu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gula upevnena srobom sa naozaj nemusi demnotovat a bezne sa take tazne dodavaju.

su na to uplatnene vynimky cize ani v zahranici ti na to nikto nic nepovie.

Tieto tazne splnaju predpis EU 94/20/ES

Okrem toho pevny system sa predava oproti bajonetu v pomere cca 80% : 20%,

takze bajonet si malo kto kupuje... montovane na pevno teda srobami nemoze

nikto uzivatela nutit aby sa co i len kluca chytil preto je vyhlaska postavena tak ako je...

takze \"neorzoberatelna sa pouzivaju viac nez dost a daleko viac sa predavaju ako bajonetove :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcel však to skrutkovo spojené je rozoberateľné len podľa tej vyhlášky ho nemusíš demontovať a tie čo boli na pevno boli z jedného celku alebo zvarené čiže jeden nerozoberateľný celok a také sa už v súčastnosti ani nevyrábajú.

PS: Tú vyhlášku by som veľmi rýchlo vrátil späť. Nie je sranda keď pri parkovaní ti niekto rozbije nárazník práve tou guľou ktorá tam je zbytočná keď za autom nie je príves.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil tažné přes NET, ale musel jsem jej vrátit, neboť bych musel demontovat výstuhu nárazníku, což jsem z pochopitelných důvodů nechtěl.Doporučuji se před koupi ujistit, zda je nutná demontáž výstuhyNakonec jsem koupil u firmy VAPOL Zašová a jsem spokojen.Zda na šrouby nebo bajonet, to ať si rozhodne každý za sebe. Máš-li na šrouby, nemusíš jej demontovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil tažné přes NET, ale musel jsem jej vrátit, neboť bych musel demontovat výstuhu nárazníku, což jsem z pochopitelných důvodů nechtěl.

V tej demontáži výstuhy nárazníka by som nevidel žiaden problém, však namiesto nej tam dáš druhú výstuhu ako komplet ťažné zariadenie.

http://www.galia.sk/imgcreate.php?src=././galeriatz/C0386//C0386.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se připojím do debaty, já jsem si nechal namontovat tažný od SVC Náchod se šroubama. Výhodou je, že nemusíš vyndávat tu výstuhu z nárazníku. :)

Jediný co musíš, tak vyříznout kousek nárazníku, ale jenom úplně dole a to není vidět.

Koukni sem, jsou tam i návody na montáž:

http://www.svcnachod.cz/tazne_zarizeni/peugeot/307/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...