Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Převod hudby


Trundik

Recommended Posts

Potřeboval bych poradit jak nejjednodušeji převést hudbu z audiokazet a gramodesek do digitální podoby. Hifi už mám s PC propojený, ale potřeboval bych poradit nějakej jednoduchej a pokud možno českej nebo počeštěnej software, který mě umožní to nahrát a uložit buď jako WAV, MP3 a nebo WMA. Dále bych potřeboval, aby automaticky buď odstranil a nebo alespoň zredukoval šumy, praskání apod.

Vůbec nemám představu o ceně takovýho software, ale kdyby mě někdo poradil......

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je docela oříšek - těžko se to dá popsat na pár řádcích;)

Existují na to placené i free programy, pokud máš Nero, doporučuju Nero Wave Editor. Free jsou třeba Audacity, SoundEngine Free. Popis celého procesu vyšel v časopise Computer č. 2/05 a fakt se to nedá popsat stručně.

Takže: můžeš zkusit ten časopis sehnat, nebo raději sehnat ten Nero Wave Editor :) (neboj, je v češtině) a trochu si s ním pohrát - jsou tam funkce Redukce šumu, Analýza šumu, Redukce DC Offsetu,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Masinka
Napsán autorem mk405

nebude rychlejší sehnat z netu mp3;)

no nevim, treba neznalka bych na netu nenasel :-))

Jinak pred par lety jsem si prevadel stary vinilovy desky na mp3, ale jakyma programama jsem to tenkrat upravoval, to nevim, akorat vim, ze jsem odstranoval sum a praskani a vysledek je vcelku dobrej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja pouzivam Soundforge(drive od Sonic foundry,nyni to dela Sony)verzi 6.0(samozrejme uz jsou i dalsi,ale sestka je naprosto dostacujici),k tomu mam mraky dx plugin,na odsumeni je Noise reduction,Vinyl restoration a Click and crackle removal.Muzu ti to vypalit na cedecko a poslat postou.(je to teda v anglictine).

Delam na tom doma i ve studiu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem sloters

Když už jste u těch převodů formatů,nevíte jak by se dali převést film v divxu na Dvd video?

To udelas snad lepe kdyz si ho pujcis v pujcovne na DVD a udelas si zalozni kopii ;) v DVDshrink nebo podobnem programu, z toho Divx uz tu kvalitu DVD nedostanes zpatky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Marek206

Stoupa: hmmm kolega muzikant! Taky používám Soundforge (7.0), ale od té doby co mám Cubase SX tak už se tak často v sound forge nepohybuju, ale na grab je není špatnej :papa [/quote

Ja to mam doma v supliku,vsechny ty mozny Wavelaby,Nuenda,Logiky,Cubase...

ale jsem linej se s tim ucit delat.Stejne na tom mym Sumblastru nemuzu cekat naky zazraky,to bych musel mit treba Hammerfall zvukovku,ale pro moje potreby to uplne staci.Jinak delam v Sonaru,ze stejnyho duvodu jako v Soundforge-po x letech se mi nechce ucit neco jinyho...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čím přesně se kolegové hudebníci zabýváte? Studiová práce nebo vlastní tvorba? Já sháním nějakej jednoduchej prográmek na tvoření hudby nenáročnej na parametry PC, kterej má třeba i klávesničku na jednoduché melodie. Teď používám klávesy spojený s PC a prográmek E-jay, kterej je starodávnej a hlavně jsem musel vrátit ty půjčený klávesy. :(:( Takže mám teď spoustu nápadů, ale neni jak to udělat. Konkrétně dělám Dance hudbu. :cool::papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Operator

Čím přesně se kolegové hudebníci zabýváte? Studiová práce nebo vlastní tvorba? Já sháním nějakej jednoduchej prográmek na tvoření hudby nenáročnej na parametry PC, kterej má třeba i klávesničku na jednoduché melodie. Teď používám klávesy spojený s PC a prográmek E-jay, kterej je starodávnej a hlavně jsem musel vrátit ty půjčený klávesy. :(:( Takže mám teď spoustu nápadů, ale neni jak to udělat. Konkrétně dělám Dance hudbu. :cool::papa

Sezen si Reason 2.5,ma perfektne udelany zvuky.Ta knihovna zabere teda dost mista na harddisku,ale stoji to za to.Naopak jeho provoz zatezuje CPU minimalne,pac to vlastne jede vsechno po midi.

Ja ho mam prave propojenej se Sonarem,protoze tam mi vic vyhovuje ta notova editace.Cili v Sonaru jedu audio+virtual sampler a pres re-wire jedu Reason jako zvukovej modul(treba bubny ma fakt bozi).

Ale jak rikam,Reason je naprosto sobestacnej a na dance primo delanej.

Ja delam zvukare v Cro,no a doma tak nak experimentuju podle nalady.Jinak jsem 13 let delal na projektu jmenem Hypnotix,od ledna me nahradil Vlada ze Space Junkies.Uz me to fakt unavovalo...

Co bude dal zatim neresim,ted jsem odmitl nabidku od varskejch Babylon Station,ani na to ted v podstate nemam cas...Nekdy si pripadam jak Dusan Vozary,ten je u sebe ve studiu taky porad(myslim tim na cizich projektech) a na svoje veci uz nema energii,natoz na naky jezdeni po svete:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Operator

Dík za tip. Kde se to dá sehnat a kolik to tak koštuje? Na stahování z netu nějak nemám čas a hlavně mi to tady v práci ani nejde. Než bych se do toho pustil, neni někde třeba jen nějaká demo verze? :papa

http://www.propellerheads.se/download/index.cfm?fuseaction=get_article&article=reason_demos

Když se ti to zalíbí,pošli mejla:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak já s kolegou jsme dělali popík (v roce 2001 1. místo na zlíntalentu v autorské kategorii a 2x natáčení v tv), ale teď děláme spíš do chill outu, takže jsme se odjebaly z komerčního proudu a už děláme jen pro radost, jinak softu na muziku je teď mega moc. Reason je dobrá volba. Taky v něm občas dělám, a máme teď skvělý nový zvukový moduly(softwarový) jako Atmosphere, virtual guitarist, a móóóc dalších věcí, ale základ je v cubase. Ten sám není moc náročnej na zatížení, lae jen dokud nezačneš pracovat s audiem a plug-inama pak už je procesor rozpálenej do běla :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz to proste ignoruju a zustavam u osvedcenejch a zajetejch warez,ted mam doma sonara ctyrku a nakej kytarovej soft(zapomnel jsem nazev) a jeste jsem to ani nenainstaloval,v podstate se mi do toho ani nechce(i kdyz to vsichni chvalej),na Sampletank a Halion pomalu seda prach...Nakonec vsechny ty programy jsou na jedno brdo a jde hlavne o to,aby se to nekousalo.S VST bridgem jeste rozrostly moznosti dalsich modulu a za chvili se mi to ani nevejde na HD.

A hlavne na to ani ted poradne nemam cas,zena me s tim vyhazuje z pokojicku,tak se zarizuju ve sklepe a jeste to nemam hotovy,pac mi tam prekazi starej kotel na uhli a ten vazi 300kg...Doufam,ze si k tomu jeste nekdy sednu:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...