Jump to content
  • Aktuální cíle darů

klima

koupi

Recommended Posts

Ahoj mám problém,nastartuji motor vypnu ventilátor \"může být i zaplej\" a jak zmáčknu klimu tak se ozve hučení a ze začátku slyším jak když se tam něco přelívá a hučí to dokud nevipnu klimu.

Jinak slyším jak sepne klima,cvakne v tom a zbytek co jsem psal

Co by to mohlo být klima byla vypuštěná asi 1-2roky koupil jsem to tak,ted zprovoznil nikde neuchází ale po 1 roce to hučí plněná před rokem

U mě bylo slyšet takové syčení a to znamenalo, že je málo chladiva brzy už nechladila.

Doporučuje se alespon jednou ročně nechat klimu zkontrolovat. Někam si zajeť, ať ti zjistí, kolik máš chladiva a kdyžtak nechej doplnit, co bude chybět.

Hold už to není nejmladší auto a má nárok na únik :D

Ahoj mám problém,nastartuji motor vypnu ventilátor \"může být i zaplej\" a jak zmáčknu klimu tak se ozve hučení a ze začátku slyším jak když se tam něco přelívá a hučí to dokud nevipnu klimu.

Jinak slyším jak sepne klima,cvakne v tom a zbytek co jsem psal

Co by to mohlo být klima byla vypuštěná asi 1-2roky koupil jsem to tak,ted zprovoznil nikde neuchází ale po 1 roce to hučí plněná před rokem

A nie je to hluk od sahar? Ak ano, tak je to normalne a MUSI to tak byt. Inak by sa ti klima zas vypla....

Pozri si moj prispevok o principe chladenia chladiacej kvapaliny na P-306ke. Ak pohladas, urcite ho tu najdes.

Opravdu když zapnu klinu a pustím ventilátor vnější okruh,tak by se mi měli roztočit sahary? jsem to zkoušel a ani se nehnou..Jinak syčí mi to taky a je to tim že už nějakou dobu v ní nic neni...

tak jsem doplnil klimu a běží jak má,ty zvuky byly opravdu asi jak jí bylo málo.

Ale objevil jsem další bolest jak vedou hadice do kabiny tak tam je nějaký centil a na něj je přišroubovaný takový domeček a vedou do něj 2 trubky celé to je zacvaklé v plastové černé krabičce a to je docela dost zoxidovaný a poprskaný od klimi nevěděl by někdo kde by se to dalo koupit i třeba použitý má někdo zkušenost.

A jak se to vyndá koukal jsem že se to tím tunýkem co je u předního kola jak tam vedou ty trubky k výparníku těžko protáhnou.

ak je to na vodičovej strane pri posilovači bŕzd, tak to sú hadice od kúrenia. Ten ventil je odvzdušňovací a stačí ho iba dotiahnuť. Od klími to nemôže byť, chladivo sa ihneď odparuje.

Tak krabička tam je taky jak psal,a je u spolujezdce,jsou vní spojené vnitřní a vnější trubky od klimatizace. Ta kostka je tuším bronzová.

Jo ta u spolujezce včera jsem to doplnil na max. a dnes jsem to měřil a zase to někde ušlo ale nemůžu najít kde.

Má někdo zkušenost jak to hledat kde to uchází zkoušel jsem to stříkat jarovou vodou ale nic jsem nenašel i UV tuškou a nic nebo aspon u té kostky tam to bylo hodně oblitý a trubky tam jsou todně orezlí tak se to nedalo poznat na tom UV a jestly to utíká pomalu tak se to bude asi blbě hledat co?

a je třeba možné že to utíká uvnitř auta? kam to tam vůbec vede

p1050249a.jpg

Uploaded with ImageShack.us

[upravil dne 18/6/11 13:06 koupi]

tak už jsem našel kudy to utíká za tím ventilem nebo co to je jsou gumi

\"zakouškováno na obrázku\" a tam mi to utíká.

Měl to někdo rozdělaný jak se postupuje,předpokládám že se ty gumi dají koupit a vyměnit.

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/837/p1050249a.jpg/]p1050249a.jpg[/url]

Uploaded with ImageShack.us

Stříkat hodně jarouvou vodu a svítil jsem UV lampou ani jsem jí nemusel mít dělalo to pěkný bubliny.

[upravil dne 18/6/11 14:30 koupi]

[upravil dne 18/6/11 14:33 koupi]

prorezlý trubky výparníku. Nejlíp asi vyměnit. Špatná zpráva je, že se kvůli výměně výparníku musí sundat palubka...ale třeba by to někdo dokázal zavařit, ovšem pochybuju že na autě. takže bude asi lepší ho rovnou vyměnit za novej ;)

a když vidim ty ostatní trubky, tak ty sou taky total shnilý, bude to brzo utíkat i tamtudy. Zvázil bych, jestli má cenu se s tou klimou vůbec zaobírat

[upravil dne 20.6.11 21:27 navpoint]

bohužel ty gumY jsou jen průchodka, kterou prochází trubky výparníku, který je z druhé strany přepážky, ve škříni topení, za palubkou. Jsou tam proto, aby se nejebaly ty trubky o plech a taky aby nelítal bordel do kabiny, a taky kvůli hluku asi. Jejich výměnou se určitě nevyřeší únik chladicího média. To uniká buď z těch trubek co vedou do výparníku, anebo ze spoje trubky/kostka (rozprašovací tryska)