Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Zvýšení eko poplatku

Driver

Recommended Posts

Ano, tuto zprávu jsem taky zaznamenal. nevím, co bych k tomu řekl .. podle mě EURO3 už je dost ekologické auto, ale ted už platí trochu vyšší norma.

Zatím je to jen návrh, třeba to vůbec neprojde.

Argumenty o omlazení vozového parku jsou naprosto nesmyslné, naopak bude vozový park ještě více stárnout. Spíš jde o to, aby se odstranil trh s ojetinami a kupovaly se pouze nová auta. Ještě že máme ty ZTP:aut

Podle me je to jen dalsi zpusob jak jakoze pridat penizky do statni kasy na opravy cest, ale to nejde, jelikoz co se do te nasi kasicky hodi, zmizi a nikdo nevi kde. Maji porad plnou hubu ekologie a omlazovani vozoveho parku, ale o tom to neni.

Jenom cekam, kdy zavedou eko dan na kazdy prodej auta, ne jen na ten prvni.

Taky bych mozna zavedl dan na kyslik, ktery auta spalujou, az si jej stat privlastni :(

[upravil dne 15/6/11 09:32 alternativ]

hlavně je to nespravedlivý, já s Hdi platil 3.000 kč - budiž dejme tomu.. A pak jedu do kopce za Avií nebo jinou sra*kou, co objela 3x zeměkouli, jede nejvíc 30km/h a hulí jako když hoří gumárna :D A neplatí nic :o Tolik bordelu s Hdičkem neudělam za měsíc :D

Guest Džůny

Co za měsíc. Ani za rok.

Dneska jsem se táhl za A3, údajně 2.5 TDi a řeknu vám, byl to hnus. To normálně vytvářelo kouřovou clonu – hnusný, hustý hnědo/černý dým. A to bylo rozhodně mladší auto než třeba taková 406 s Hdi... Fuj.

hlavně je to nespravedlivý, já s Hdi platil 3.000 kč - budiž dejme tomu.. A pak jedu do kopce za Avií nebo jinou sra*kou, co objela 3x zeměkouli, jede nejvíc 30km/h a hulí jako když hoří gumárna :D A neplatí nic :o Tolik bordelu s Hdičkem neudělam za měsíc :D

Takže by bylo ideální to změnit na platbu eko daně z provozu, že? Jako to mají třeba v Německu. Pak bys za to HDIčko zaplatil každý rok k pov. ručení ještě dalších 5tis ekodaně, byl bys spokojen? Jo, mohlo by tě hřát vědomí, že aviatik zaplatí 30...

Guest Lubk0
Proč myslíte, že se zase začínají objevovat článku o globálním oteplování.

Ekologie je dneska IN a je to dobrej bussines. Hajzlové zelený. :bacha

Raz som čítal článok, a automibili spôsobujú \"len\" 11 percent celkového znečistenia ... Ale vyzera to, ze sa najviac terorizujú ...

me by zajimalo jak tim docili toho ze bude mene starych aut? kdyz uz v tom clanku pisou ze auta starnou a to ta ekodan je? A proc by franta mel nechat sesrotovat treba feldu kdyz jezdi a je neprodejna protoze za prepis das 10000? a koupit fabku a zaplatit jeste navic 3000? stat projebal penize a tece mu do bot!