Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Smrad z klimy po vycisteni

Stenlyk

Recommended Posts

Dobry den. Potreboval by som radu.

V servise som si nechal za 50€ doplnit a vycistit klimu. Zapachala. Bohuzial po dovezeni zo servisu a vyprchani vone dezinfekcie klima smrdi nadalej. Ked zapnem klimu (automaticka 307 break) zapach necitit. Ked vsak prehodim rezim na EKO, alebo mam len v aute otvorene prieduchy ventilacie znovu zapacha.

CHcel som to reklamovat, ale povedali mi, ze oni s tym nic ine spravit nevedia. Mohli by ste mi prosim poradit? Podobny problem som tu na fore nasiel, len nebola nan ziadna reakcia.

Vopred dakujem za pomoc.

Toto iste mi robi aj moja klama na P 307. Ale len ked ju vypnem skor ako po 5 min.prevadzky.Je o tom pisane nieco v manuali. Uvazoval som o vycisteni kedze mam r.v.2003. Potom som ale sadol do novej OII a tam to robi to iste! Teraz mam po 2 rokoch dalsiu novu OII a tiez to robi. Kolega ktory prebral po mne prvu OII si klimu cistil a smrdi to tak ako predtym-po vyprchnuti tej vone cim to cistil. Tak ziadne cistenie klimi v P 307 sa nekona! Zbytocne vyhodene peniaze.

V prvom rade skontroluj či Ti vymenili filter, poprípade či nieje vlhký. Ten máš umiestnený pod oknom pred spolujazdcom , dostaneš sa k nemu od motora. Potom si kúp spray na čistenie klímy, najprv ho nastriekaj do priestoru pod filter, potom z vnútra kabíny do rozvodov vzduchu, nechaj pôsobiť cca 5 až 10 min. zapni klímu a nechaj vyvetrať a problém máš odstránený.Ja osobne mám najradšej spray CLIM od výrobcu myslím atas. Má príjemnú vôňu, dlho vydrží. Smrad zvyčajne je cítiť keď je filter zanesený, poprípade vlhký. A vyjde Ťa to podstatne menej ako v servise.

Guest StibTo

Ja pouzil u 306 Climpur, je to asi dva tydny a zatim se zadny zapach nevratil. Pravda je,ze to nebylo tak hrozne, ne jako zatuchlina nebo tak neco ..

Zdravim, ja mel to same a vyresil to spraj, pena na desifenkci klimatizaci....vyndal sem kabinovy filtr, strcil hadicku co to slo a strikal penu, pomalu povyhatohoval hadicku,pak nastrikal do vsech pruduchu v kabine nechal 20 minut pusobit a pak sem pustil klimosku (mam manualni) a nechal bezet.

Kdyz sem vyndaval filtr tak uz nebyl uplne v nejlepsi kondici tak koupim novej,ale pro jistotu sem nastrikal trochu peny i na filtr...ted je v aute prijemna vune po te pene a po smradu ani pamatky..uvidim jak dlouho to vydrzi :)

Zdravím vespolek, bohužel jsem prošvihl akci v autokelly na servis klimatizací. Nevíte někdo o podobné akci v Brně? Klima klimuje, ale dost už sprmí. Nebo se na to mám vykašlat a vyčistit si to sám? Jde mi o ot, abych to pak nemusel dělat co 2-3 týdny furt dokola.

vili100:

ona ta akce byla na servis, coz bylo odsati chladiva, kontrola a doplneni oleje, nekde byla i kontrola tesnosti pomoci UV latky v cene, me ji nabizeli za 150 navic a naliti odsateho a prefiltrovaneho puvodniho chladiva zpet + doplneni, takze sem plati za tu akci 490,- (bez DPH) + olej cca 50 Kc a dopleni chladiva a si za 100 Kc, takze me to stalo 700,- s DPH. Pak navic sem si mohl za cca 800,- nechat provest desifenkci, kterou sem si nakonec udelal sam pomoci peny.

Ahojte,

tak ja mozem len odporucit to co je popisane vyssie, t.z. vycistenie a dezinfekcia pomocou spray-peny a zaroven vymena peloveho filtra. Ja som pouzil toto:

http://www.baterky.sk/valeo-clim-pur/d-71175/

je tam aj presny navod ako nato a pridal som aj vnutorny pohlcovac pachu z lidlu:

http://www.lidl.sk/static_content/lidl_sk/images/SK/SK_13086_03_b.jpg

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-7EF6AAE0-FB3CD568/lidl_sk/hs.xsl/index_15769.htm

a to je asi to co popisujete ze vyprchalo za cca mesiac.

Zatial som spokojny a to som vzdy citil zapach po predchadzajucom fajciarovi

A to nemáte strach tam nastříkat tu pěnu pod pylovej filtr? Vždyť první na řadě je ventilátor a ten by to mohl pěkně odsrat. V návodu je teda psané 30 minut počkat, až vše odteče odtokem pryč, ale někde už jsem tu četl o poškozených ventilátorech a že to někomu snad teklo i přes autorádio?

Stejnak si myslím, že to pomůže jen na tu chvíli, než vyprchá svěží vůně. Klimu a interiér jsem nechal už 2x čistit mlhou a je to vždy tak po týdnu zase cítit.

Možná je to ve způsobu používání klimy, uvažoval jsem o tom, že třeba kdybych před dojezdem domů klimu vypnul a nechal to jen profoukat a vysušit, že by to mohlo pomoct?

no to by ma inak zaujimalo ako to mohlo ist cez radio ? ved to fukanie je uzavrety system so vstupom z peloveho filtra a vystupom cez prieduchy

jedine zeby bola niekde netesnost medzi spajanymi castami inak fakt nechapem

Andy22

klimu musíš před vypnutím cca 5 min nechat ,,vyvětrat\'\', (jako třeba bufík), jinak vzniká na výparníku výborné prostředí pro vznik plísní a života různých breberek, které tam spokojeně žijí a taky prdí a pak klima samozřejmě smrdí...:D

[upravil dne 14/6/11 11:16 ozzy56]

no to by ma inak zaujimalo ako to mohlo ist cez radio ? ved to fukanie je uzavrety system so vstupom z peloveho filtra a vystupom cez prieduchy

jedine zeby bola niekde netesnost medzi spajanymi castami inak fakt nechapem

Nevím, já to tady někde četl, samozřejmě že už nevím kde. Ale pochybuju, že je to hermetickej systém, když tama jde jen vzduch, takže myslím, že je to možný.

Osobně klimu nechávám vždycky na jaře vyčistit a zkontrolovat (někde jsem četl, že se to má a tak to dělám) a ač se s ní nijak ne*eru (zapnuto stále Auto ať je léto nebo zima, jen v zimě mám teplotu nastavenu na 22 a v létě na 19), žádný smrad z ní necítím.

Tak to nevím, co na to napsat. Mám Jeana os r.2004 a ještě jsem s klimou nic nedělal ani nenechal dělat. Občas to protáhnu na eco režim na 28° to samé při zapnuté klimě. Každé jaro po hlavní pylové sezóně vyměním filtr a kupodivu to nesmrdí. :mrk:mrk:mrk:mrk:mrk:mrk:mrk:mrk:mrk:mrk:mrk