Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Klima,,,zrejme v poriadku

Milan134

Recommended Posts

Tak dneska som naplnil klimatizaciu ,neviem aký dlhý čas bola bez chladiva,tlak v obvode ok a nechladí vobec,tak sme sa dopátrali k pravdepodobne vadnému kompresoru,,,síce zopne ale o chvílu sa zastavý a zase zopne až kým sa nezastavý uplne,mám pocit ako keby to bolo nejaké zatuhnuté,pomože to rozobrat a premazat či je treba kúpit nový?

[upravil dne 17/6/11 18:14 Milan134]

No toto je manualna takže kompresor by mal bežat furt ale niečo vyprával že okruh tesní super že tlak je ešte vačší jak by mal byt:myslim

Ale neviem čím to je dneska som to skúšal a kompresor ide ako nový,na prvý krát zopne ani nehučí proste ide super ale chladit to furt nechladí:bacha

ne, ani u manualni nebezi kompresor stale, i zde je ridici jednotka, ktera hlida teplotu vyparniku a nedovoli, aby namrzal pripadne zamrzl uplne, takze podle potreby kompresor odpojuje pomoci jeho elektromagneticke spojky

pokud je tlak vetsi nez ma byt, tak pak presostat odpoji kompresor take, dokud zase tlak nepoklesne na dovolenou uroven

Práveže filter je uplne nový :o

Ale dneska si kompresor zase robí čo chce,otáčky vobec neklesnú ked zapnem klímu stranda že občas na pár sekúnd je cítit dost chladný klimatizačný vzduch,rozmýšlam čo sa mohlo zmenit od včera jedine to že je o dost teplejšie,možno ten plyn expandoval a zase je tlak privysoký nato aby kompresor išiel plynule ako včera.

Obidva stupne cez diagnostiku spustit idú ale niečo tam nehraje,ked zopne kompresor ventilátor ide bud pomaly alebo nejde vobec,mám pocit ked chce zopnút vysokú rýchlost vetráku tak vtedy vypne kompresor.

Tak ide sa zajtra do klimaservisu nech to napoja,asi tam bude fakt nejaký výšší tlak že to nechce íst,je asi zbytočné tu laborovat:aut

[upravil dne 17/6/11 19:12 Milan134]

Len predtým som platil samozrejme v inom servise ešte za naplnenie a dezinfekciu,,,,toto bolo zozačiatku 10eur len vrámci diag toho okruhu a nakoniec mi to aj kompletne odsal a znovu naplnil za tú cenu takže možem len podakovat;)

Jj toto bolo len viacmenej odobratie velkého množstva a naplnenie množstva aké tam má byt,ono pri plnení ako je vidiet na tom lístku uv a olej tam už nedával,,,uv tam je určite lebo riešim jeden menší únik v oblasti tlakového čidla ktoré bolo menené,tak dúfam že tam je aj olej...