Jump to content
  • Aktuální cíle darů

RD4 Bluetooth handsfree

Wing

Recommended Posts

Chtěl bych se s Vámi tímto vláknem podělit o mou včerejší zkušenost. Při telefonním hovoru přes BT handsfree z ničeho nic hovor \"zamrzl\", ale bohužel to zaseklo veškeré ovládání RD4:nevim Takže nešlo ovládat samozřejmě žádný audio, klimatizace atd..po vytažení klíčku nešlo radio vůbec vypnout a na displeji stále byl zobrazen jakoby probíhající hovor, který nešlo ukolnčit:ticho Nenapadlo mne nic jiného, než že teda bude nutný to nějak \"vyresetovat\", takže podle manuálu jsem hledal pojistky, který se toho týkaj a zkoušel jsem je vyházet a zase vrátit nazpět. Zkoušel jsem takhle dvě pojistky a nevim proč, ale až na asi čtvrtý pokus to zabralo a znovu se to restartovalo do normálu - to celý trvalo asi hodinu (bylo potřeba akorát znovu udělat základní nastavení) - máte s tímto někdo zkušenost, jak tomu případně předejít??:myslim

(Níže je již podobné téma založeno, ale týká se trochu něčeho jiného, tedy jsem založil nové):)

[upravil dne 27/5/11 08:21 Wing]

a vypnut zapalovanie nestacilo? po par minutach by sa radio vyplo v ramci Eco mode...

Aj tak si myslim, neviem ci mas este auti v zaruke vzhladom na rocnik, ale ja by som aktualizoval soft,

resp. dal si overit ci je nejaka nova aktualizacia toho RD4, pripadne BT modulu.

Zamrznutie RD4 pocas hovoru moze sposobit aj nestabilita BT rozhrania s mobilom. vyriesit by to mala

prave ta aktualizacia...

Záruka skončila v 11/2010...bohužel:( No vypnutí zapalování a vyndání klíčku nepomohlo ani na půl hodiny (déle jsem to nezkoušel). Vyndal jsem pojistku, která se týká RD4 audio systému a to nepomohlo taky (akorát se vše nastavení vyresetovalo, ale po zapnutí to bylo opět \"zamrzlé\"). Tak jsem pátral dál a objevil jsem ještě pojistku přímo na handsfree - po asi čtvrtém pokusu vyndat a zandat nazpět se podařilo \"zamrzlé spojení BT\" vyresetovat a vše už zase funguje jak má:) No ale stalo se to na dálnici a než sem našel místo k zastavení, tak sem se trochu orosil:D Pravda - upgrade SW by tomu asi pomohl...musí to dělat autorizovaný servis? A když jo - kolik si za to tak řeknou?:myslim

• 1 month later...

Teď jsem si pořádně přečetl první příspěvek s dotazem. Píšeš tam, že nešla ovládat ani klima. Podle toho bych řekl, že by problém mohl spíš být v datové sběrnici, nebo v BSI. V rádiu nebo BT nejspíš problém nebude. Stálo by za to napíchnout to na dia, zda se někde něco nezaznamenalo.

Je to tak - nešlo ovládat vlastně vůbec nic, co se zobrazuje na displeji - prostě to zamrzlo - už se mi to stalo 3x při hovoru a jediný co se dá udělat, je vyndat pojistku a zase jí vrátit:myslim Až se dostanu na dia, tak se na to chci mrknout;)

Ahoj kolegové,porad\'te mi prosím,jak funguje tento bluetooth RD4? Četl jsem o nějakém modulu,ten tam je nebo ho musím dokoupit? Co potom,jak to funguje,dokoupit mikrofon? Nemám auto tak dlouho,dosud jsem neměl čas na tyto věci,tak bych rád uvítal nějaké vysvětlení.Danke....................:)

Ahoj, záleží také jaký máš ročník výroby. Starší modely nemají ani připravenu kabeláž. To byl můj případ a musel jsem vše dodělat. Potřebuješ k tomu BT modul, jeho držák a mikrotelefon. Po zapojení tohoto všeho se musí na diagnostiku a tam vše nakonfigurovat. Toto HF funguje normálně přes rádio a ovládá se také přes něj. Vše se zobrazuje na displeji. Je to moc fajn věc.

Ahoj Honzo,už jsem si doplnil rok výroby mojeho auta.Já jsem demontoval nedávno HF na nokii (držák,mikrofon a otočné tlačítko),kvůli tomu jsem tady na jiném vlákně sháněl,jak se ten středový panel s rádiem vyjme a torx desítku :D Takže na dia to asi povolené je,že?

Momentálně používám HF v navigaci,ale to není ono.Nevím,jak to vyřešit,mám v plánu si na podzim nainstalovat xcarLink,kde je taky možnost bluetooth pro můj telefon(iPhone).To se pak ale ASI nebude dát telefon ovládat páčkou pod volantem,ale pouze z jejich modulu,co myslíš? :myslim

autom ovladas telefonny zoznam, posledne volane cisla, dvihnut, polozit hovor, stisit mikrofon a take bezne veci...

cez dia si mal povoleny aux vstup nie BT modul. BT modul je vlastne dalsia RJ ako doplnok, cize je nutne ju priparovat k vozidlu.

ukon na 3 minuty

Aha,díky Marceli,je to logické .................a jak si teda myslíš,že bude potom ovládání, volant x modul ? Bude fungovat oboje ovládání telefonu,nebo pouze jedno ( zvednutí/ukončení hovoru ) :myslim

Ještě jedna otázka,kolik to stojí u peugeotu to povolení na dia?

Marcel to vysvětlil výstižně. Akorát nevím, jak to je s Xcarlinkem. Ten se zapojuje místo CD changeru a jak funguje HF BT to nevím. Jinak, pokud buděš potřebovat dia (ne update SW), tak se ozvi a dohodneme se.

je mozne dat aj bt modul a xcarlink.

BT a xcarlink su dve nezavisle veci. Nijako medzi sebou nespolupracuju ani BT neovladas ten Xcarlink.

jedine ak dojde k prichodziemu hovoru tak to ten xcar stisi a prejde do rezimu hovoru,

po skonceni hovoru opat hra to co hralo na posledy xcar alebo radio...

Xcar bezi trebars na AUX2 a BT modul na AUX1 (definovany ako HF sada v diag.)

jaj taaaaaak... uz chapem... ja som stale hovoril o BT module co mame ako origo od pezo...

podla mna to tam funguje tak isto ako hocijaka HF BT sada ktora sa da manualne pridat na autoradio.

pripadne navigacia s BT modulom.

pripadne ako funguju FM transmittery s BT modulom...

pride hovor, xcar prejde do rezimu hovoru, hovor skonci, xcar hra dalej... inak sikovna nahrada pre tych co nemaju

moznost mat BT modul.

to MARCEL & HONZA: chlapi,díky za odpovědi,nemohl jsem zareagovat dřív,včera večer mi doma ,,odešla,, klávesnice u pc,tak píšu až dnes z práce .

Dotazoval jsem se včera u jednoho prodejce xcarLinku a tady vám ukazuji,co mi odepsali:

,,Co se týče kompatibility nebyl doposud zaznamenán žádný problém s iPhonem 3G ani 4G. Zařízení je samozřejmě možné si v osobně převzít a vyzkoušet (pokud byste nebyl spokojen, tak ho popřípadě rovnou vrátit).

Pokud byste však měl zájem o zařízení které je již propracovanější, umožňuje procházení celého iPhone (alba, interprety, playlisty, songy), podporuje zobrazování názvů skladeb a dokonce umožňuje prohledávání telefoního seznamu v Iphone na displeji rádia, ovládání handsfree a telefoního seznamu je pak přes tlačítka na volantu, určená k handsfree, kontaktujte nás prosím. Toto zařízení bude v naší nabídce v brzké době. Jedná se o produkt Gateway five od výrobce Dension. Jeho cena bude okolo 6500Kč ,,

To bude asi také zajímavá věc ten Gateway,stojí ale cca jednou tolik co xcarLink,co říkáte ? :myslim