Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Tečie servo - oprava

Duffusss

Recommended Posts

Nazdar všetci, chcem sa spýtať či už niekto opravoval, servočerpadlo. Tečie mi popri tesnení kde sa prikrúca nádržka k čerpadlu, je to tam dosť vyžraté od soli. Chcem to rozobrať a chcem to zatesniť tmelom ktorý sa dáva na motor a prevodovku, lebo neviem či dostanem náhradné tesnenie niekde do tohto typu čerpadla. Nechce sa mi kupovať kvôli jednému tesneniu čerpadlo za 670€. Ak má niekto skúsenosti s opravou alebo dostupnosťou náhradných dielov tak napíšte. Ďakujem

prikladám aj foto

post-21651-14109617443151_thumb.jpg

volant sa ti musí točiť ľahko, a musí byť počuť zvuk od elektromotora a pri vytočení na doraz do jednej alebo druhej strany budeš počuť že ho veľmi namáhaš. Najrýchlejšie zistíš či ti ide keď v noci stojíš, máš zapnuté svetlá a vytočíš na doraz volant vtedy ti stiahne trochu svetlá lebo servo potrebuje veľa prúdu. Asi tak

• 2 weeks later...

Takže oprava prebehla v poriadku. Servo zatiaľ netečie ide ešte ľahšie ako predtým, zatiaľ som veľmi spokojný.

Postup opravy:

Demontovať plastový podblatník, demontovať nádržku ostrekovačov.

Demontujte servo, hadičky po odpojení zo serva hneď obaliť sáčkom a gumičkami aby zbytočne neunikala kvapalina. Keď už je servo von treba ho očistiť od hrubej špiny a oxidacie ktora vznikla vďaka soli na cestách a kvôli ktorej nastal aj problém pri úniku kvapaliny zo serva. Treba odskrutkovať štyri skrutky ktoré držia nádržku a zároveň vysokotlaké čerpadlo. Spodné skrutky pôjdu veľmi ťažko odkrútiť treba, ich uvolniť tak že pobúchate po nich kladivom aby povolila hrdza na závitoch a potom \"pomaly\" odskrutkovať aby nedošlo k poškodeniu závitu. Po zložení nádržky sa objaví teleso čerpadla ktoré držia štyri skrutky a tiež sa objaví O krúžok o priemere cca 92mm a hrúbke 3mm cez ktorý uniká kvapalina. Čerpadlo samotné netreba odkrúcať stačí ak sa od motora oddelí celá časť. Medzi čerpadlom a motorom je O krúžok o priemere 100mm a hrúbke 3mm. Všetky dosadacie plochy treba vyčistiť prešmirgľovať, založiť nové tesnenia a pretesniť tmelom na motory. Všetko zložiť dokopy a zošroubovať. Zvykne byť odtrhnutý aj spodný silentblok na servo čerpadle, ten som tiež zalepil silikónovým tmelom na motory. Po namontovaní som nalial asi 0,6 novej kvapaliny do serva Total Fluide AT 42, ktorý je predpisový. Ak máte všetok materiál oprava trvá asi pol dňa. Prikladám aj fotky ako to všetko vyzerá. Oprava ma vyšla na 20€.

Dúfam že som aspoň trochu pomohol tým ktorých také niečo čaká.

• 3 years later...