Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Nové obšití řadící páky

Raiser

Recommended Posts

Po zakoupení 407 SW jsem zjistil,že kůže na řadící páce je v háji.Prodřená až na kov asi od prstýnků.Jako nožíř ,který šije i pouzdra na nože jsem kuličku rozebral a znova obšil kůží.Použita byla z výroby vepřovice tloušťky cca půl milimetru a já použil hovězinu z břicha tloušťky dva milimetry,kde na ohybových okrajích zbroušena na milimetr.Práce na cca hodinku.Na fotce je i vidět to co jsem z kuličky sundal.Kvalita použitého materiálu z výroby za moc nestojí.

[Edited on 21/5/11 06:22 Raiser]

[Edited on 21/5/11 06:23 Raiser]

[Edited on 21/5/11 06:23 Raiser]

post-36190-14109617420645_thumb.jpg

Chlapi,kdo bude potřebovat cokoliv od kůže jsem k dispozici :roker
Mozem ta poprosit, ako si dal tu hlavicu dole? Staci prvy krok. Docital som ze ju vytiahnem, ale taham jak blbec a ne a ne vyjst. Co by stalo obsitie aj mojej? Mozme sa dohodnut v sprave. Dakujem

Chlapi kůže a nože je můj obrovskej kůň a pouzdra na nože šiju mnoho let na zakázku a obšít kuličku je banalita.

Pro Tomas 1987:

Postup je následovný:

Podržíž zespoda tyč řadící páky levou rukou a pravou vemeš za kuličku a medvědí silou jí prostě vyškubneě.Mne to jde snadno s 59 cm přez biceps :D Na tyčce je plast a v kuličce to vypadá na nějakej silikono gumovej materiál,takže to klouzne.Nebát se toho.

Když vyndáš kuličku tak ve spodu je plastový okroužek,který drží spodek návleku a vyndá se snadno elektrikářskýma kleštičkama.

Potom vemeš tenoučký šroubovák,nebo jako já šídlo a zespoda vytlačíš chromový špunt s vyznačení rychlostí.Je tam ze spoda přez plast malá dírka.

Narovnáš lemy kůže a stáhneš jí dolů.

Odmastil jsem kov kuličky a za mokra natáhl novou kůži,aby se vyformovala podle kuličky.Na kuličce jsou vyfrézované drážky pro šev.Za mokra jsem naohybal dovnitř lemy,nadal spodní okroužek a horní chromový špunt.Po vyschnutí se kůže stáhne kolem kuličky a nemusí se ani lepit.

Až vyschne voda (namáčí se do teplé vody) tak se kůže napustí do barvy jakou potřebujete (já na černo) a ošetří voskem.

Uff hotovo.

Za obšití snad ani peníze nejdou vzít.Materiál je ze zbytků a práce nestojí za to.

No není to až tak složité na výrobu.Už mám hotovou šablonu.Vyříznu,sešiju a je to hotové.Asi bych dotyčným poslal jen návlek.Natáhne to i dítě po namočení.Těch návleku nasekám tolik,že ani Baťa neudělal za šichtu tolik cviček :D:D

No není to až tak složité na výrobu.Už mám hotovou šablonu.Vyříznu,sešiju a je to hotové.Asi bych dotyčným poslal jen návlek.Natáhne to i dítě po namočení.Těch návleku nasekám tolik,že ani Baťa neudělal za šichtu tolik cviček :D:D

Když to zvládne i dítě, určitě bych využil tvé nabídky. Poslal jsem ti SZ

• 2 weeks later...

Tak podarilo sa mi to, co som nechcel. Skusal som hlavicu vytiahnut, no neide ani za Boha.:bacha Navyse som strhol staru kozu. Bola cela lepkava a hnusna na dotyk. Aj mi vypadlo to chromove oznacenie rychlostí. Neide von a neide. Teraz jazdim s takou skaredou. Prosim pomozte nechcem vyzerat jak z vrakaca.

Rasier: na kolik by vyšla ta manžeta řadičky na 406ku? A máš možnost jiné barvy než jen černou? A kolik by stálo přešití koženého volantu? Mám tu kůži už pekelně sjetou. Jarajarda z klubu mi radil sehnat lak na kůži, že to tím přelakuju a bude to vypadat jako nový, ale kůži nemůžu nikde sehnat, tak bych uvažoval o přešití. :myslim

Rasier: na kolik by vyšla ta manžeta řadičky na 406ku? A máš možnost jiné barvy než jen černou? A kolik by stálo přešití koženého volantu? Mám tu kůži už pekelně sjetou. Jarajarda z klubu mi radil sehnat lak na kůži, že to tím přelakuju a bude to vypadat jako nový, ale kůži nemůžu nikde sehnat, tak bych uvažoval o přešití. :myslim

Všechny kůže co mám jsou v přírodní barvě a potom se barvý (moří) na jakou barvu chceš.O přešití volantu nemám páru na kolik to vyjde,ale kuličku jsem schopen udělat za nula nula nic z odřezů.

Ten sáček pod řadičkou,nebo pytlík bych dokázal,ale mám doma kůži minimálnš 1.5-2 mm takže nevhodně silná.Ušít se to dá.Na Mondeu co má manželka jsem to šil taky,ale z koženky opravdu kvalitní na stroji (šila manželka) a už je tam 6 let.Kůže časem ztvrdne,když se nemaže a popraská.Doporučuji kvalitní koženku ta je věčná a nemusí se mazat.