Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bigbadjohnova C8


Bigbadjohn

Recommended Posts

Komar1981:

No a to si představ, že to bohužel ještě mělo mít pokračování. A mělo.

Jelikož jsme potřebovali zrovna v době nepojízdnosti našeho parníku docela dost jezdit, tak jsme si půjčili Felinu od pantáty. Jezdili jsme s tím asi dva tři dny a pak jsme ji vrátili. Najeli jsme nějakých 150 kilometrů, dotankovali plnou a pozdě večer jsme auto vraceli, aby s ním mohl pantáta už druhý den jezdit. Jak se později ukázalo, vracet auto za tmy nebylo ideální, protože ho už nikdo neměl sílu jít zkontrolovat. Tři dny po vrácení auta jsme se dozvěděli, že auto je odřené. Dojel jsem se na to podívat a nevěřil jsem vlastním očím. Celý pravý bok byl podrápaný. Kdy se to stalo bohužel nikdo neví, protože jak já s manželkou, tak i pantáta jsme jezdili v autě jen sami a tak si pravé strany nikdo nevšiml. Začínalo to na spodku dveří a končilo až pod oknem a od předního blatníku až po zadní. Vypadalo to jakoby to auto projelo křovím či živým plotem. Při bližším ohledání bylo patrné, že aby se toto stalo, muselo by auto couvat, bylo to odřené odzadu dopředu. Dokonce to vypadalo, jakoby to auto stálo a jel někdo kolem s kárkou naloženou starým pletivem nebo něcím podobným. Naštěstí většina škrábanců nebyla až na základ. Pravděpodobně i proto, že pantáta má dvakrát stříkané auto, tak jak se kdysi ve Vrchlabí stříkalo, když šlo na výstavu. Takže se mi podařilo, kromě třech škrábanců, vyleštit auto tak, že to není téměř vidět. Strávil jsem na tom celou sobotu a nedělní dopoledne. Doufal jsem, že tímto mám na dlouhou dobu od všech průšvihů vystaráno. Jak jsem ovšem za dva týdny zjistil, když nejde o života tak nejde o nic. To je už ale zcela jiný příběh, který sem nepatří a naštěstí snad bude mít taky šťastný konec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo, to znam. pucit si auto... zazil jsem to jednou kdyz mi chcipnula prevodovka na rapidu, pujcil mi znamej Swifta, co mel jako pujcovaci auto v servisu. nejdriv jsem to malem rozstrelil o protijedouci auto asi 10 minut po odjezdu, pac kojenej zadohrabem a motorem vzadu jsem nejak neprepnul na nedotacivou predokolku a vyhnala me zatacka do protismeru, pak na sraze jsem s tim s opatrnosti dal erzetku, a pri dojezdu jsem nabral pneumatiku, co tam byla jako \"zabradlicko\". auto byl krap jako prase, takze prahy papirovy. ta guma je zlikvidovala az do pulky auta. dira jako krava. takze v sobotu jsem srazoval a celou nedeli jsem modeloval prah z laminatu :bojim

kamos mi pujcil svoji mazdu 6 v zime na parkovisti, at se sklouznu s predohrabkou [coz je obecne uplne k hovnu]. 10x ok a posledni jsem dobrzdil az kolama o obrubnik. ale jemne, nicmene to cuklo. pri navratu domu ridil on, pri najezdu pres lezatyho policajta mu prdlo predni okno.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak dovolená s Parníkem je už opět minulostí, vše nakonec dopadlo dobře, i když problémy byly, jak píšu tady:

Loni jsme vezli na držáku kouli 4 kola, letos jsme jeli bez nich a tak mě zajímalo jestli to bude mít nějaký výraznější vliv na spotřebu a rozdíl byl necelé 0,3 l/100 km, takže v podstatě je to v rámci chyby měření, malinko jiné trasy atd. Loni 8,04 na trase dlouhé 2084 km a letos 7,76 na trase 2222 km. Byli jsme na stejném místě, řídili stejní řidiči, ale vraceli jsme se po trochu jiné trase než loni, kdy jsme cestou zpět navštívili ještě Plitvická jezera, letos jsme zase podnikli více výletů v místě dovolené ... Takže kola na kouli za tímto typem auta s tímto motorem nemají téměř vliv na spotřebu, což je potěšující zpráva.

Ještě k trase a stylu jízdy. Jeli jsme z Vrchlabí přes Hradec Králové, Svitavy, Brno, Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb do Seline ( kousek před Zadarem), všechno na povolených limitech nebo spíše malinko nad nimi. Takže spokojenost a objevil jsem jen jednu malou ( nebo spíš velkou?) chybu tohohle auta a to je kufr. Je totiž fakt hodně velký a tak se tam vejde spousta zbytečností, ale kvůli tomu jsme to auto vlastně kupovali :)

No a pokud tohle čte někdo, kdo má stejné auto se stejným motorem ( nebo aspoň něco podobného) a tahá za tím obytný přívěs, tak by mě zajímalo kolik to asi tak papá s tím přívěsem, jak se s tím jezdí ( vítr, brzdění, jak je to za autem celkově cítit), protože už delší dobu uvažuji, že bych si pořídil obytný přívěs a tak bych pár informací k tomuto tématu uvítal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...